کشور بلژیک از کشور های اروپایی است که دارای قدمتی طولانی و شرایط اقتصادی مناسبی است. کشور بلژیک با کشور هایی همچون آلمان، هلند، فرانسه و لوکزامبورگ هم مرز بوده و جزو کشور های عضو پیمان شینگن است. بلژیک در گذشته شامل قبایل و نواحی مختلفی می بود که این قبایل در کشور های همسایه نیز وجود داشتند. اکثریت مردم کشور بلژیک به زبان هلندی صحبت می کنند. در مناطق جنوبی این کشور تعداد زیادی از مردم به زبان فرانسوی صحبت می کنند. دو زبان هلندی و فرانسوی هر دو در شهر بروکسل رایج می باشد. این کشور جزو مناطق سرسبز قاره اروپا است و میانگین بارشی بالایی دارد و دعوتنامه لبژیک نیاز است.

دعوت نامه بلژیک

دعوتنامه از جمله ساده ترین روش ها برای اخذ اقامت  مهاجرت به کشور دیگر است. دعوتنامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان و یا خانواده شما در کشور مقصد و یا ارگان و شرکتی خاص که قصد جذب شما را به عنوان نیروی کار دارد، به شما داده می شود. دعوتنامه در واقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای فرد مورد نظر ارسال می شود تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند. مطمئنا وجود دعوتنامه به هر شکل در تسریع و بهبود روند گرفتن ویزای بلژیک به شما بسیار کمک خواهد کرد. دعوتنامه بلژیک از جمله پر طرفدار ترین دعوتنامه ها در کشور ایران است.

انواع دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوتنامه خویشاوندی، دعوت نامه تجاری، دعوتنامه پزشکی جهت درمان، دعوت نامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه بلژیک از نوع کاری

نایاب ترین و پردردسر ترین نوع دعوتنامه بلژیک از نوع کاری می باشد. در این شرایط باید کارفرما و یا صاحب کار با توجه به مدارک، سابقه کار و سابقه تحصیلی تان دعوتنامه کاری ارسال کند. لازم به ذکر است که اگر تمایل به دریافت این نوع دعوتنامه دارید باید به زبان دوم تسلط کافی داشته باشید. باید درک کنید که ارسال دعوتنامه بلژیک برای کارفرما همراه با تعهد می باشد چون فرد ایتخدامی را ضمانت کرده و مسئولیت فرد را برعهده می گیرد. توجه داشته باشید که دعوتنامه کاری بلژیک به صورت یک فایل پی دی اف اینترنتی ارسال می شود.

دعوت نامه بلژیک از نوع توریستی

افراد بسیاری هستند که سالانه به کشور بلژیک سفر می کنند. این افراد می توانند از طریق دعوت نامه توریستی وارد کشور بلژیک شوید. این دعوت نامه معمولا برای افرادی که مدت کوتاهی برای تفریح و خوش گذرانی به این کشور سفر می کنند مناسب است. بهترین و ساده ترین حالت دعوت نامه، دعوت نامه توریستی است. دعوتنامه بلژیک حالت توریستی بسیار ساده تر و کم هزینه تر نسبت به سایر دعوت نامه ها می باشد.

دعوتنامه بلژیک از نوع خانوادگی

دعوتنامه بلژیک از نوع خانوادگی بسیار راحت تر و آسان تر دریافت می شود. برای دریافت دعوتنامه خانوادگی کافی است که شما یکی از فامیل و اقوامتان در کشور بلژیک زندگی کنند البته این فامیل باید از نزدیکان تا درجه دوم و بالاتر باشد یعنی شما تا حدی که خانواده مورد نظر نزدیکی نسبتا زیادی به شما داشته باشد می توانید دعوتنامه بگیرید. شما با داشتن این دعوتنامه و سفر به بلژیک بعد از مدتی می توانید اقامت دائم بلژیک را بگیرید. میزان درآمد خانواده مورد نظر باید دارای سقف مناسبی برای حمایت از شما باشد. با اضافه شدن نفرات برای هر نفر مهاجر این میزان افزایش می یابد.

دعوتنامه بلژیک از نوع تحصیلی

دعوتنامه بلژیک از نوع تحصیلی به دو صورت ارسال می شود. اول اینکه از طرف دانشگاه یا موسسسه ای در بلژیک برای افراد دارای صلاحیت ارسال می شود. در حالت دوم افراد متقاضی که دوست دارند در بلژیک تحصیل کنند به دانشگاه های این کشور درخواست ارسال دعوتنامه تحصیلی می دهند. چرا که تحصیل در کشور بلژیک آرزوی خیلی از دانشجویان است. از جمله ویژگی های کشور بلژیک هزینه تحصیل پایین در این کشور است که نسبت به دیگر کشور ها بسیار مناسب می باشد. با گرفتن بورس های تحصیلی دانشگاه از عهده مخارج و هزینه های خود در طول تحصیل بر بیایید. با این دعوتنامه و ادامه تحصیل در بلژیک می توانید اقامت دائم  دریافت کنید.

دعوت نامه بلژیک از نوع تجاری

دعوتنامه تجاری از دیگر انواع دعوتنامه بلژیک می باشد. دعوتنامه تجاری از طرف شرکت و یا ارگانی برای فرد مورد نظر ارسال می گردد. شرکت یا ارگان مورد نظر دلیل این دعوتنامه را خرید یا بازدید یا مواردی مربوط به تجارت بیان می کند. این دعوتنامه معمولا به صورت پی دی اف به ایمیل فرد ارسال می شود و با توجه به بازه زمانی آن باید تمامی مراحل در کشور مقصد صورت بگیرد. دعوتنامه بلژیک به حالت تجاری از جمله دعوتنامه های مناسب برای شرکت ها و متخصصان ایرانی است چون این کشور دارای صنعت و کارخانجات پیشرفته ای است.

دعوتنامه بلژیک از نوع نمایشگاهی

این دعوتنامه نیز تقریبا در راستای دعوتنامه تجاری قرار می گیرد. دعوت نامه نمایشگاهی به صورتی است که توسط کمیته اجرایی نمایشگاه و یا دولت کشور مقصد تصمیم به ارسال دعوت نامه به شرکت و یا فرد خاصی جهت حضور در این کشور و بازدید از نمایشگاه و یا ارائه محصولات خود در نمایشگاه می باشد. دعوتنامه نمایشگاهی معمولا برای شرکت ها جهت ارائه محصولات در کشور مقصد است. دعوت نامه با توجه به نمایشگاه های سطح بالا می تواند گزینه مناسبی برای اخذ این دعوت نامه و اخذ ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ دعوتنامه بلژیک

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه بلژیک را برای فرد متقاضی دارد باید اطلاعاتی از او را در متن دعوتنامه به ثبت برساند، برخی از این اطلاعات عبارتند از: نام و نام خانوادگی کامل دریافت کننده دعوتنامه بلژیک، تاریخ تولد او، آدرس و شماره تلفن دقیق، نسبت خانوادگی و مدارک لازم برای اثبات آن، هدف فرد متقاضی از سفر به بلژیک که نوع دعوتنامه بلژیک را نیز تعیین می کند، مدت زمانی که قرار است در این کشور بماند، زمان بازگشت او به کشور مبدا و آدرس دقیق محل اقامت وی. اما در ادامه باید مدارکی هم ارائه دهند عبارتند از:

هزینه دعوت نامه بلژیک

هزینه دریافتی دعوتنامه بلژیک گاهی رایگان بوده و گاهی هزینه ای از شما در خواست می شود. دعوت نامه حالت توریستی مانند گرفتن ویزا هزینه ای در بر نخواهد داشت. دعوت نامه حالت کاری با توجه به کارفرما و شرایط شرکت می تواند هزینه ای را در بر داشته باشد. دعوت نامه حالت تحصیلی متناسب با دانشگاه و مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد. برخی دانشگاه ها رایگان بوده و برخی دیگر هزینه دارند. هزینه ویزا برای دعوتنامه های توریستی و تجاری و یا به عبارتی کوتاه مدت 60 یورو است. هزینه ویزا برای دعوت نامه های خانوادگی، تحصیلی و کاری با توجه به بلند مدت بودن اقامت 180 یورو می باشد.

سفارت کشور بلژیک در تهران

خوشبختانه کشور بلژیک در ایران دارای سفارت بوده و در صورت اخذ انواع دعوتنامه بلژیک می توانید به تعیین وقت سفارت بلژیک در تهران مراجعه کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *