راه ها و روش های مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند روش های مختلفی دارد و بعد از معرفی آن ها می توانید با توجه به امکاناتی که دارید برای انتخاب نوع مهاجرت تصمیم بگیرید. بهترین گزینه های مهاجرت به فنلاند از راه تحصیل و کار است. در مسیر مهاجرت به فنلاند با توجه زیاد جزئیات را فرا گرفته و رعایت کنید.

[aparat id=’Sodp9′]

در فنلاند اقلیت های مختلف قومی در کنار هم زندگی می کنند. فنلاند هم عضو کشور های شمال اروپا و هم از اعضای اتحادیه کشور های اروپایی است. برابری برای مردم این کشور اهمیت ویژه ای دارد و آموزش و پرورش و مساوات در جامعه آن ها با دقت رعایت می شود. در زندگی روزمره زندگی آن ها امنیت، محیط پاک، امکانات پایه مثل کتابخانه و خدمات بهداشتی و درمانی، مهم ترین چیزهای زندگی است. در جنوبی‌ترین نقطه کشور پایتخت آن شهر هلسینکی قرار دارد. این کشور ۲۰۰۰۰ جزیره با وسعتی بیش از ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع دارد. تابستان فنلاند بسیار درخشنده و گرم و تابستان آن بسیار تاریک، سرد و طولانی است. مثلا در شهر لاپلند در شمال فنلاند به مدت دو ماه در زمستان خورشید طلوع نمی‌کند و در تابستان نیز دو ماه غروب آفتاب را نمی توانید ببینید.

راه ها و روش های مهاجرت به فنلاند

آشنایی با مهاجرت

مردم مناطق مختلف جهان با انگیزه های متفاوتی مهاجرت می کنند اما مهاجرت همیشه پاسخگوی نیاز شما نیست. پس بهتر است که برای خودتان روشن کنید که هدف مهاجرت چیست. با یک نظرسنجی ابتدایی متوجه می شوید که مهاجرت فقط نتیجه وضع نامناسب کشور مبدا است و افراد برای یافتن زندگی بهتر و پیشرفت متناسب با توانایی هایشان مجبور به مهاجرت می شوند. اما برای موفقیت در مهاجرت باید خیلی جدی به این راه نگاه کنید و همه چیز را با آخرین توانتان برای سفری بهتر تدارک ببینید. شما در بیشتر اوقات از چیزی که فکر می کنید توانایی بیشتری دارید. بهتر است هر روز به داشته هایتان نگاهی بیندازید و از همه چیز برای ساخت ساختمان زندگی بهره بگیرید و در ساعات پیش رو تلاش کنید مصالح و وسائل بیشتری برای بهتر ساختن فردایتان تهیه کنید. همه گزینه های احتمالی را در نظر بگیرید و از هیچ چیز نهراسید.

علت های مهاجرت چیست؟

برای آن دسته از دانش پژوهانی که در جستجوی بهترین هستند راه مهاجرت برای تحصیل به کشور های پیشرفته و توسعه یافته بسیار مهم است. عده ای دیگر که تخصص و مهارت در کار دارند نیز همیشه می توانند کشور بهتری برای زندگی و کار پیدا کنند و به این خاطر تلاش برای یافتن مکانی متناسب هر روز و هر لحظه ادامه داشته و باعث رشد آمار مهاجرت می شود. عصری که در آن به سر می بریم، شروع دوره ای تازه از زندگی در زمین است که فضای مجازی و جذابیت هایش با اصرار می خواهد وارد زندگی افراد شود. یکی از نتایج این تکنولوژی، آشنایی مردم دیگر کشور ها و نزدیک شدن به آن هاست که در مواردی منجر به ازدواج نیز می شود. درصد قابل توجهی از مهاجرت ها به این صورت اتفاق می افتند. برای عده ای از کسانی که موقعیت اقتصادی بهتری دارند، مهاجرت معنای متفاوتی دارد. خرید ملک در دیگر نقاط زمین با مختصات جدید و جذاب و سرمایه گذاری در هر جایی از دنیا که می پسندید، تعداد زیادی مهاجر را به اطراف دنیا می کشاند. تمام مواردی که ذکر شد را می توان در فنلاند یافت. مراقب باشید که با اطمینان قدم بردارید و از انتخاب هایی که باعث ضررهای جانی و مالی می شود اجتناب کنید. برای شروع با دفاتر مسافرتی معتبر مشاوره کنید و از تازه ترین اخبار و راه های مهاجرت مطلع شوید. بسیاری از تصمیمات در این خصوص را می توانید بدون صرف هزینه و فقط با مشاوره های اولیه اخذ کنید. برای به ثمر رساندن یک تصمیم خوب که در یک شب گرفته اید، چندین ماه یا سال باید تلاش کنید.

معرفی اصلی ترین انواع مهاجرت

مهاجرت به فنلاند از راه های مهاجرت از راه ازدواج، مهاجرت از راه تحصیل، مهاجرت از راه کار آفرینی و چند روش کم تر شناخته شده انجام می پذیرد. برای انتخاب هر کدام این روش ها باید شرایطی را داشته باشید و امتیازات مورد نیاز برای اخذ اقامت را کسب کنید. مهم ترین مانع برای مهاجرت ایرانیان را می توان عدم تسلط عموم ایرانیان به انگلیسی دانست. اگر بتوانید این مشکل را حل کنید چند قدم به موفقیت نزدیک می شوید و می توانید بیشتر کار های نامه نگاری و تکمیل فرم های سفارت و ترجمه ها را خودتان طی کنید. علاوه بر این برتری ها در بدو ورود به هر کشوری می توانید با سرعت بیشتری کار بیابید و بدون نگرانی از کمبود سرمایه خواهید توانست مخارجتان را تامین کنید. همه ی مت به قدرت و استعداد و اراده ایرانیان ایمان داریم و می دانیم فقط با داشتن قدرت مکالمه و انگلیسی خوب در خارج از ایران، می توانند باقی درها را در سخت ترین شرایط به سمت رشد و پیشرفت باز کنند. اخلاق خوب گروهی و احترام به همه فرهنگ ها و ملل و یادگیری سریع از خصوصیات منحصر به فرد ایرانی هاست. با دانستن چند نکته و فراهم کردن چند شرط اصلی، می توانید برای مهاجرت به فنلاند امیدوار باشید.

آشنایی با مهاجرت به فنلاند از راه تحصیل

بهترین راهی که می شود برای جوانان ایرانی پیشنهاد کرد مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل است. برای ورود به فنلاند و ادامه تحصیل ابتدا به ویزا نیاز دارید. اشخاصی که از خارج اتحادیه اروپا قصد ورود به هر کدام از کشور های اروپا را دارند نیاز به ویزا دارند. پس مهم است که شرایط اخذ ویزای فنلاند را بدانیم. در ادامه، اوضاع کلی دریافت ویزای فنلاند در ایران را مرور می کنیم. هر زمان که شخص متقاضی تحصیل از دانشگاه های فنلاند نامه پذیرش دریافت کرد، بهتر است بدون فوت وقت، اقدام به درخواست و دریافت ویزای دانشجویی کند. اعطای ویزا فنلاند تنها به اشخاصی داده می شود که از دانشگاه های معتبر این کشور پذیرش گرفته باشند. در مواردی دیده شده است که پذیرش دانشگاه هایی که معتبر نیستند دیرتر اعطا شده اند و یا در زمان طولانی تری نسبت به دانشگاه های معتبر به این نوع ویزاها رسیدگی می شود. پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه تان به سراغ دریافت و پرکردن فرم اخذ اقامت کشور فنلاند بروید. این فرم را می توانید الکترونیک و یا با مراجعه حضوری و دستی پر نمایید. در ادامه باید به سفارت مراجعه کنید و مراحل تشخیص هویت را طی کنید. در این مرحله نیاز به تایید توان مالی خود دارید که باید با مدرک کافی و روشن به سفارت اطمینان دهید که قدرت پوشش مخارج زندگی و اقامت در فنلاند را دارید.

مدارک لازم مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

مدارک لازم مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

معرفی مهاجرت به فنلاند با روش خرید ملک

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک روش کاملی برای گرفتن اقامت نیست. این کار یعنی خرید ملک مستقیما منتهی به دریافت اقامت در فنلاند نمی شود ولی امتیاز خوبی برایتان کسب می کند. دولت فنلاند اشخاصی را که به خرید ملک در این کشور اقدام کنند را برای رسیدن به اهدافشان یاری می کند. اگر به هر دلیلی تصمیم به خرید زمین در فنلاند گرفتید به مشاوره حرفه ای نیازمندید نه وکیل و می توانید به تنهایی کار خرید را انجام دهید. در فنلاند می توان آپارتمان های تجاری یا مسکونی را با پرداخت درصدی از ارزش آن خرید و بقیه ارزش ملک را به صورت ماهانه پرداخت. برای استفاده از این مزیت باید در نوبت قرار بگیرید و نوعی خدمات دولتی محسوب می شود. به این گزینه حق سکونت دائم می گویند. سرمایه دارانی که قدرت مالی بیشتری دارند می توانند مالکیت زمین مجتمع یا مجموعه ساختمانی و آپارتمانشان را نیز خریداری کرده و به نام بزنند. علاقمندان و سرمایه گذاران در صورت انتخاب این روش از حمایت ویژه دولتی و تسهیلات بلند مدت بانکی برخوردار می شوند. تنها وسیله برای این کار داشتن سرمایه نقدی است.

آشنایی با مهاجرت به فنلاند با ازدواج

در صورت ازدواج با یک تبعه فنلاندی می توانید اقامت و تابعیت این کشور را بگیرید. اگر ازدواج با یک تبعه فنلاند باشد برای همسر در صورت درخواست تابعیت و اگر ازدواج با شخصی که فقط مقیم فنلاند باشد به همسر فقط اقامت اعطا می شود. تفاوت هایی نیز در اینکه همسر زن فنلاندی باشد یا مرد. قوانین و تبصره های زیادی در این رابطه وجود دارند. اولین کار تکمیل فرم های موجود با دقت و سپس ضمیمه کردن تمام مدارک ازدواج. شایستگی در گرفتن تابعیت وابسته به این نکته است که شخص با زن یا مرد تبعه فنلاند ازدواج می کند یا با کسی ازدواج کرده که تنها اقامت در فنلاند را دارد. برای مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج مهم است که منع قانونی برای ورود به فنلاند نداشته باشید. اشخاصی که با یک فنلاندی ازدواج کرده یا در حال ازدواج هستند درخواست قانونی خود را برای ویزای نامزدی و ازدواج به سفارت فنلاند اعلام می کنند. مدارکی دال بر تجرد شخص قبل از ازدواج نیاز است. این ویزا به هیچ وجه برای متاهل ها در نظر گرفته نمی شود. برای رفع موانع احتمالی مدارک کامل و روشنگر برای سفارت را آماده کنید. چیز دیگری که برای اثبات صحت ازدواج می توان در اختیار سفارت فنلاند قرار گیرد فیلم و تصاویر از نامزدی است. پس از اخذ ویزای نامزدی و بعد از گذشت چندین سال، همسر می تواند تبعه فنلاند شود. با داشتن ویزای اقامت در فنلاند می توانید به راحتی و بدون ویزای دیگری به کشورهای عضو شنگن سفر کنید.

آشنایی با مهاجرت به فنلاند از طرق کاری

اگر بتوانید در فنلاند کاری پیدا کنید به شما ویزای اقامت موقت یا دائم اعطا می شود. مسئله ای که برای کارجویان وجود دارد این است که برای یافتن کار باید در فنلاند باشید ولی برای ورود و اقامت به فنلاند، حتی کوتاه مدت نیاز به ویزا دارید. یک راه حل برای این مسئله، حق کار بدون اجازه اقامت است. یعنی متقاضی بتواند بدون داشتن اجازه اقامت در فنلاند زندگی کند. در این نوع ویزا به هر شخصی اجازه اقامت 3 ماهه داده می شود. اگر بتوانید در این مدت کاری پیدا کنید تمام مشکلاتتان حل خواهد شد. خوشبختانه اخذ این ویزا آسان بوده و یافتن کار برای ایرانیان با استعداد کار سختی نیست. تبصره دیگری مرتبط با ویزای کتری کوتاه مدت وجود دارد که به آن اشاره می کنیم. اگر شخص بخواهد از روش  کار به فنلاند مهاجرت کند و شغل و تخصص ترجمه، تدریس، متخصص در کاری مشخص، داوری ورزشی و یا تخصص قضاوت داشته باشد می تواند بر اساس دعوت نامه ای که از سوی کارفرمای هلندی ارائه داده می شود اقدام به کار کند. اشخاص واجد شرایط این ویزا تنها سه ماه می توانند به صورت موقت کار کنند تا پروسه اقامت و ویزایشان را در طول سه ماه هماهنگ کنند.

گزینه های دیگر مهاجرت به فنلاند از راه کار و اشتغال

در صورت موفقیت به گرفتن یک دعوت نامه اولیه مبنی بر امکان نیاز به تخصصشان نیز می توانند ویزای کوتاه مدت دریافت کنند و برای مصاحبه شغلی به فنلاند بروند.

گزینه های دیگر مهاجرت به فنلاند از راه کار و اشتغال

برای محققین و کارمندان راه مهاجرت به فنلاند چگونه است؟

کارمندان دائمی شرکت های اروپایی فقط در صورتی می توانند برای کار در فنلاند ویزا بگیرند که اجازه انجام کار موقت از شرکتشان را داشته باشند. محققین نیز همین شرایط را دارند ولی در مواردی می توانند ویزای سه ماهه دریافت کنند و از تسهیلات بیشتر و شرایط آسان تری برخوردارند.

آیا با پناهندگی می شود به فنلاند مهاجرت کرد؟

در فنلاند پناهنده پذیرفته می شود. البته پناهندگان تا مدت زیادی بعد از ورود به فنلاند از اجازه کار و تحصیل برخوردار نیستند.  بسته به تخصص، تحصیلات، تمکن مالی و اهمیت هر شخص برای دولت فنلاند پروسه های متفاوتی برای یک پناهنده در فنلاند اتفاق خواهد افتاد.

چگونگی اقامت و تابعیت متولدین در فنلاند

در فنلاند اقامت و تابعیت با دو گزینه :خون(والدین فنلاندی) و خاک(محل تولد فنلاند) دسته بندی می شود.

اخذ تابعیت فنلاند در صورت داشتن پدر و مادر فنلاندی امکان پذیر است.

هر شخصی که در فنلاند متولد شود می تواند تبعه این کشور محسوب شود.

فرزندان متولد فنلاند اگر پدر یا مادرشان بی تابعیت فنلاند باشند می توانند تابعیت فنلاند را اخذ کرده و تابعیت به پدر و مادر نیز منتقل می شود. یعنی طبق مقررات فنلاند می توان گفت که مهاجرت به فنلاند از طریق تولد بر اساس سیستم خون طبقه بندی و احراز می شود.

آشنایی با مهاجرت به فنلاند از راه کار آفرینی

راه کار آفرینی یک گزینه محبوب برای مهاجرت به فنلاند است. ابتدا یک شغل را در نظر گرفته و بعد از انتخاب شاخه کاری شروع به فعالیت در آن زمینه می کنید. در این روش شما باید توانایی داشته باشید که حداقل برای یک شخص دیگر در این شغل، کار تمام وقت ایجاد کنید. در این نوع ویزا فقط با این راه می توانید مشمول گرفتن اقامت شوید. برای کسانی که این راه را انتخاب می کنند مشوق های خوب دولتی در نظر گرفته شده است. دولت فنلاند از اشخاصی که قصد اقامت  و کارافرینی در فنلاند را دارند پشتیبانی می کند. سرمایه اولیه مهم ترین عامل موفقیت در این مسیر است. خوشبختانه کسانی که از سرمایه کافی برخوردار نیستند نیز می توانند از وام های مشوق برای کار آفرینان و سرمایه گذاران در کار آفرینی استفاده کنند.

مخارج کلی مهاجرت به فنلاند

با توجه به انتخاب هر روش برای مهاجرت به فنلاند، رقم هزینه های مهاجرت متغیر است.

مخارج مهاجرت از طریق تخصص و مهاجرت با دعوت نامه بسیار پایین است.مخارج کار آفرینی کمی بیشتر و به میزان سرمایه ایست که قصد کار با آن را دارید. دوستانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی می شوند با کمترین هزینه می توانند خودشان را به فنلاند برسانند و زندگی و تحصیل در آن جا را شروع کنند.

ویزای توریستی راه دیگر مهاجرت به فنلاند

با ویزای توریستی می توانید خیلی آسان و سریع خودتان را به فنلاند برسانید. با تکمیل و ارائه مدارکی که معمولا در دسترس هستند مثل گذرنامه و نقدینگی می توانید ویزای سه ماهه دریافت کنید. این زمان می تواند برای گرفتن اطلاعات لازم در خصوص کار در فنلاند کافی باشد. پیشنهاد می کنیم به جای پیگیری برای دریافت ویزای کاری و اقامت، ابتدا با ویزای توریستی خود را به فنلاند برسانید. دوره های فشرده ای برای یادگیری مهارت های فنی و مهندسی در فنلاند وجود دارند که می توانید آن ها را بگذرانید و سپس به سادگی به دنبال ویزای کار بروید.

با استفاده از همان زمانی که ویزای توریستی در اختیارتان قرار می دهد می توانید از قیمت ملک و شرایط ثبت شرکت نیز مطلع شوید. پس از اطلاع از شرایط کلی و اتمسفر کسب و کار در فنلاند می توانید با ثبت شرکت در انواع مختلف اقدام به مهاجرت به فنلاند کنید.

البته  ثبت شرکت نیز نیازی به سرمایه های به اندازه  دارد. برای سرمایه کم نیز راه هایی پیش بینی شده است. اگر میزان سرمایه شخصی کم باشد می توان از طریق شراکت این مسیر را طی کرد. تسهیلات بانکی در اروپا را فراموش نکنید. بانک های اروپا هیچ شباهتی به ایران و کشور های جهان سوم ندارند. وام های بسیار عالی برای کارجویان، محصلان، کار آفرینان و متخصصان و نیروهای ماهر وجود دارند.

راه های جستجوی ملک برای خرید در فنلاند

در فنلاند ایرانیانی که به زبان انگلیسی تسلط ندارد نمی توانند به سادگی ملک پیدا کرده و خریداری کنند. طبیعی است که پیدا کردن ملک در این کشور برای خارجی ها وقت گیر و دشوارتر است. روشی که می توانیم آن را برای یافتن یک واحد ساختمانی مناسب برای شما پیشنهاد کنیم فقط جستجوی آنلاین و پیگیری تلفنی است. این سایت ها برای جستجو و خرید و فروش و اجاره املاک طراحی شده اند و در عمل نشان داده اند که کارایی بالایی دارند.

راه های جستجوی ملک برای خرید در فنلاند

معرفی واحد های ساختمانی با مالکیت نیمه شخصی در فنلاند

شبیه بسیاری از کشور ها، شرکت های ساختمانی بزرگ در فنلاند نیز واحد های آپارتمانی مجتمع هایشان را به صورت نقد و اقساط در اختیار خریداران قرار می دهند. خریداران در ابتدا بخشی از مبلغ را می پردازند و باقی آن را ماهانه یا در سر رسید های منظم بسته به جدول زمانی که توافق می کنند می پردازند. طبعا خریداران از ابتدا در خانه هایشان اقامت می کنند و از همه حقوق قانونی به عنوان مالک آپارتمان برخوردارند.

مهاجرت به فنلاند برای تحصیل مدرک دکترا چگونه است؟

در این مقطع برای محصلان امکانات کامل در همه زمینه در نظر گرفته می شود. انگلیسی زبان تحصیلی این مقطع است و مدرک آیتلس با نمره بالای 7  مورد قبول دانشگاه های این کشور برای شروع دکتراست. طول زمان دکترا در فنلاند بین 3 تا 5 سال است. معدل قبولی برای هر نیمسال تحصیلی 15 است و دانشجویان از اقامت گاه مرفه و شایسته دانشجویان دکترا برخوردارند.

شرایط تمدید اقامت برای دانشجویان در فنلاند

برای همه دانشجویان محصل در فنلاند امکان تمدید اقامت وجود دارد. هر 1 سال اقامت تحصیلی در فنلاند برای سال بعد تمدید می شود که این کار توسط مراجعه به پلیس محلی و یا سیستم های الکترونیکی انجام می شود. در جواب به سوالاتی در باب شهریه دانشگاه ها می توان گفت که در دانشگاه های فنلاند خرج تحصیل متغیر است و عموما به صورت سالانه تعیین و اعلام می شود. کمک هزینه و بورس تحصیلی برای بیشتر دانشگاه های فنلاند وجود دارند. کمک هزینه های دانشجویی دانشگاه های فنلاند بر اساس عملکرد دانشجو تعیین می شود به این معنی که اگر فرد از لحاظ تحصیلی عملکرد قابل قبولی داشته باشد می تواند مبلغ وام را بلاعوض در نظر بگیرد و در موارد دیگر با بازپرداخت همراه خواهد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت