راه ها و روش های مهاجرت به دومینیکا

دومینیکا از جمله کشورهایی است که افراد بسیاری برای مهاجرت به آن اقدام می کنند. کسانی که متقاضی گرفتن ویزا، اقامت دائم و مهاجرت به دومینیکا می توانند از چهار طریق کار یا تخصص، کار آفرینی، تحصیل یا ازدواج اقدام به مهاجرت به دومینیکا نمایند. در مجموع اگر شما هم علاقه مند به زندگی در این کشور هستید می توانید در ادامه با ما همراه باشید.

[aparat id=’Sodp9′]

به دلایل بسیاری امروزه افراد به کشورهایی که می توانند در آن ها شرایط زندگی بهتری از بابت تحصیل، کار، اقتصادی، رفاهی و غیره داشته باشند، سفر و مهاجرت می کنند. جزیره دومینیکا نیز مرزهای خود را برای مهاجرت افراد برای زمانی کوتاه مدت یا بلند مدت باز نگاه داشته و افراد بسیاری را به خود جذب می کند. دومینیکا را می توان تنها کشوری دانست که به راحتی و به سرعت به افراد متقاضی و واجد شرایط پاسپورت و در نهایت حق شهروندی می دهد. چگونه این کشور به این سرعت به افراد حق اقامت دائم را می دهد؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

راه ها و روش های مهاجرت به دومینیکا

دلایل مهاجرت به دومینیکا

دومینیکا در واقع جزیره و کشوری در دریای کارائیت و شرق قاره آمریکاست که پایتخت آن روسو نام دارد. پس از سال 1978 که این کشور توانست استقلال خود را به دست آورد، در زمینه های کشاورزی، جهانگردی و مالیات بسیار پیشرفت کرده و امروزه شرایط زندگی در آن بسیار مناسب است. زبان رسمی مردن آن انگلیسی و فرانسه بوده و هر چند بیشتر مردم آن سیاه پوست هستند اما سفید پوستان نیز در این کشور بسیارند. کسانی که برای مهاجرت به دومینیکا اقدام می کنند و می توانند اقامت این کشور را بگیرند، امتیاز و اجازه سفر به 119 کشور دنیا را بدون ویزا کسب می کنند. چرا که دومینیکا عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع و از اعضای سازمان ملل است. همچنین اگر کشوری هم جزو کشورهای مشترک منافع نباشد، به سرعت و به راحتی می توانید ویزای آن را دریافت نمایید. از کشورهایی که برای سفر به آن ها نیاز به ویزا ندارید می توان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، انگلستان و مراکز تجاری هنگ کنگ اشاره کرد. از دیگر مزایایی که مهاجرت به دومینیکا و گرفتن اقامت دائم در این کشور، پایین بودن و مقرون به صرفه هزینه های زندگی و تحصیل در آن است.

دیگر مزایای مهاجرت به دومینیکا

کشور دومینیکا به تابعیت فعلی یا قبلی کسانی که برای مهاجرت به این کشور درخواست می دهند، توجه نمی کند. در نتیجه از هر کشوری که باشید می توانید برای مهاجرت به ومینیکا اقدام کنید و مطمئن باشید که پرونده مهاجرت شما بررسی می شود. حتی افراد بسیاری را در این کشور پیدا خواهید کرد که تابعیت دوگانه دارند و هیچ گونه محدودیتی ندارند. با دریافت پاسپورت دومینیکا در حقیقت از تمام مزایا و امکانات دولتی بهره مند شده و همانند دیگر شهروندان دومینیکا تلقی خواهید شد. اگر شما برای مهاجرت به دومینیکا و گرفتن تابعیت کامل و پاسپورت دومینیکایی اقدام نمایید، در مدت زمان 4 تا 6 ماه مدارک شما بررسی می شود. پس از اعطای پاسپورت دومینیکا به شما، این پاسپورت اعتبار چند ساله داشته و قابل تمدید نیز هست. کسانی که پاسپورت دومینیکا و اقامت دائم این کشور را دارند، می توانند به راحتی و بدون ویزا برای ادامه تحصیب یا اقامت در کشورهای اروپایی و انگلستان درخواست دهند.

اقامت دائم در دومینیکا

افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، ابتدا باید به سازمان مهاجرت دومینیکا یا سفارت این کشور مراجعه نموده، فرم درخواست مهاجرت و اقامت موقت را دریافت کنند. پس از پر کردن فرم درخواست تنها یک سال زمان دارید تا آن را به سازمان مهاجرت دومینیکا بدهید. پس از ارائه تمام مدارک و پر کردن تمام گزینه های درون این فرم، کشور دومینیکا مدارک را بررسی می نماید که آیا آن شخص می تواند پاسپورت و اقامت دومینیکا را دریافت نماید یا خیر. پس از تایید دولت به شخص متقاضی کارت اقامت موقت یا کارت اقامت یک ساله داده می شود. پی از تمام شدن یک سال، می توان این کارت را تمدید نمود. اگر بیش از 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید، به شما کارت اقامت دائم دومینیکا داده می شود. در نتیجه در ابتدا باید فرم اقامت دائم را دریافت کنید.

شرایط اقامت دائم در دومینیکا

همانطور که قبلا گفته شد، کسانی که بیش از 5 سال در دومینیکا اقامت داشته باشند می توانند اقامت دائم را دریافت نمایند. افرادی که برای مهاجرت به دومینیکا ویزای این کشور را درخواست داده و می گیرند، دو ماه زمان دارند تا خود را به این کشور برسانند. پس از ورود به جزیره دومینیکا باید برای کارهای قانونی از قبیل ثبت اثر انگشت، چک کردن پاسپورت و بررسی امضا و مدارک دیگر به اداره مهاجرت بروید. برای انجام کارهای گفته شده تنها یک ماه زمان دارید. به جز این می توانید از طریق ازدواج، درخواست کار، تحصیل یا کار آفرینی نیز به این کشور مهاجرت نمایید.

مهاجرت به دومینیکا از طریق کار یا تخصص

به دلیل پیشرفت بالای کشور دومینیکا از نظر اقتصادی و باز بودن امکان سرمایه گذاری، این کشور موقعیت خوبی را برای افراد خارجی به وجود آورده است. در نتیجه کسانی که واجد شرایط لازم از طریق کار یا تخصص باشند می توانند از هر نقطه از جهان برای ورود به این کشور اقدام نمایند. با این روش دومینیکا تلاش می کند تا اقتصاد کشور خود را بالا ببرد، همچنان که به اشخاص ماهر اجازه اقامت در کشور نیز داده می شود. با این حال یک سری شرایط لازم دارد. در این روش افراد باید بتوانند از یک کارفرما یا شرکت دومینیکایی قرارداد کاری دریافت کند. آن شرکت یا کارفرما باید درخواست شغل مورد نظرشان را ارائه دهند و پس از آن شما فرم درخواست را پر نمایید.

اگر شما درخواست کاری برای زمانی بیش از 6 ماه داشته باشید، اجازه اقامت و کار در دومینیکا را دریافت خواهید نمود. ابتدا به شما اقمت موقت یک ساله برای مهاجرت به دومینیکا داده می شود و پس از یک سال به راحتی می توانید این اجازه را تمدید نمایید. در دومینیکا سازمان هایی جود دارند که کارشان بررسی پرونده اشخاص و در نهایت پیدا کردن کار برای آن افراد است. بعد از بررسی های لازم به فرد متقاضی اجازه کار داده می شود. اگر از این طریق می خواهید به دومینیکا مهاجرت کنید، فرم درخواست کار در شرکت مورد نظر را پر نموده و در نهایت با آن ویزای دومینیکا را دریافت نمایید.

مهاجرت به دومینیکا از طریق کار یا تخصص

شرایط مورد نیاز برای دریافت اجازه کار

مهاجرت از طریق ازدواج به دومینیکا

یکی از روش های مهاجرت به دومینیکا، مهاجرت از طریق ازدواج است که می توان گفت روشی آسان محسوب می شود. چرا که زمانی که با فردی که شهروند دومینیکا است، ازدواج می کنید، می توانید شهروند دومینیکا باشید. با این حال باید شرایط و معیارهای قانونی برای شهروند شدن دومینیکا را داشته باشید. یکی از این شرایط شرایط سنی است. بدین معنی که فردی که ازدواج می کند باید سنی بالای 15 سال داشته باشد. همچنین این فرد باید با اختیار و میل خود اقدام به ازدواج با فرد دیگر نماید. در حقیقت باید ازدواج شما کاملا قانونی باشد تا بتوانید برای مهاجرت به دومینیکا اقدام نمایید.

چه مدارکی برای مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج لازم است؟

تمام مدارکی را که گفته شد برای هر دو طرف زوجه و زوجین باید فراهم باشد تا بتوانید برای ازدواج در دومینکا اقدام نمایید. باید اصل مدارک و کپی پاسپورت، سند ازدواج، دو نفر شاهد و باقی مدارک آماده باشد. همچنین باید به سایت رسمی کشور دومینیکا رفته و برای مهاجرت از طریق ازدواج فرم مربوطه را تکمیل کنید. برای گرفتن اقامت از این طریق ازدواج در دومینکا باید مدارک گفته شده را در این سایت مطالعه نمایید. اگر پیشنهاد ازدواج از یک شهروند دومینیکایی داشته باشید و مخصوصا اگر آن فرد مرد باشد، به راحتی می توانید پاسپورت دومینیکا را بگیرید.

خرید ملک و مهاجرت به دومینیکا

بسیاری از افراد از طریق خرید ملک می توانند برای مهاجرت به دومینیکا اقدام نمایند. با خرید ملک در دومینیکا همان ابتدا نه تنها صاحب خانه شوید بلکه به راحتی برای مهاجرت اقدام نمایید. در حقیقت شما با سرمایه گذاری و خرید خانه می توانید برای پاسپورت دومینکایی درخواست دهید. مبلغ و سرمایه ای که برای این کار نیاز دارید، هزینه ای به مبلغ 200 هزار دلار بوده و برای دریافت اقامت و پاسپورت دائم باید حداقل 3 سال آن خانه را در اختیار داشته باشید. اگر برای مدت 5 سال صاحب آن خانه باشید در نهایت می توانید برای اخذ کارت شهروندی دومینیکا اقدام نمایید. از خوبی های این کار این است که پس از گذشت این 5 سال می توانید خانه را به افراد دیگری بفروشید و سرمایه خود را بازگردانید. کشور دومینیکا مناظر و چشم اندازهای فوق العاده ای دارد که برای خرید خانه می توانید در آن مناطق اقدام نمایید.

خرید ملک و مهاجرت به دومینیکا

مالیات ملکی

زمانی که اقدام به خرید خانه در دومینیکا می نمایید، بر طبق قوانین این کشور باید مالیات های مربوط بع ملک را هم بپردازید. خوشبختانه تمام کارهای مربوط به مالیات از طریق بانکداری الکترونیکی و آنلاین صورت می گیرد و گواهی آن نیز به همین شیوه به شما داده می شود.

کارآفرینی و مهاجرت به دومینیکا

افراد کار آفرین نیز می توانند برای مهاجرت به دومینیکا اقدام نمایند. در این کشور می توانید سرمایه گذاران بسیاری را پیدا کنید که قصد سرمایه گذاری بر روی پروژه های کار آفرینی داشته باشند. بسیاری از افرادی که به مهاجرت از طریق کار آفرینی فکر می کنند، به دنبال مهاجرت به دومینیکا، دریافت تابعیت این کشور و در نهایت کسب و کار جدیدی در کشوری دیگر هستند. کشور دومینیکا نیز قوانین و مقررات خود را به گونه ای وضع نموده که شرایط جذب افراد کار آفرین را به این شیوه فراهم نماید و افراد بسیاری را برای سرمایه گذاری به خود جذب کند.

کار آفرینی و مهاجرت

اولین نکته ای که باید در مهاجرت به دومینیکا بدانید، این است که دولت دومینیکا از کارآفرینان حمایت می نماید. چرا که برای این افراد ارزش زیادی قائل است و به راحتی می توان از این طریق به دومینیکا مهاجرت نمود. البته کشور دومینیکا در منطقه زمانی همانند نیویورک قرار گرفته است و همین موضوع باعث پر طرفدار شدن این کشور در میان سرمایه گذاران و کار آفرینان شده است. این که در چه زمینه ای می توانید کار آفرینی یا سرمایه گذاری داشته باشید، بسته به لیستی است که کشور دومینیکا فراهم نموده است. لیستی که نشان دهنده کارهای مورد نیاز در این کشور است.

شرایط کار آفرینی دومینیکا

قطعا همانند دیگر کشورها، مهاجرت به دومینیکا از طریق کار آفرینی دارای یک سری شرایط است که باید در نظر گرفته شود. اولین شرط سن فرد متقاضی است. فرد کار آفرین باید سنی بالای 21 سال داشته و می تواند با خود همراهانی نیز داشته باشد. شرط بعدی نداشتن هیچ گونه سو سابقه در کشوری که در آن اقامت دارد یا دیگر کشورها است و همین طور نباید مرتکب هیچ گونه جرم جنایتی شده باشد. از ظروط بعدی سلامت کامل فرد متقاضی است. فرد متقاضی مهاجرت به دومینیکا باید کاملا سالم بوده و حتی از نظر جسمی و روانی مشکلی نداشته باشد. تست پزشکی برای تمام افراد متقاضی مورد نیاز است. پیشنهاد می دهیم که قبل از اینکه برای مهاجرت به این کشور از طریق کار آفرینی اقدام نمایید، با متخصصین در این زمینه مشورت کرده و حتی دیگر راه های مهاجرت را نیز بررسی نمایید. چرا که مالیاتی که برای کار آفرینان در این کشور برآورد شده است، بسیار بالا و معمولا به طور سالانه حدود 1000 دلار یا بیشتر در نظر گرفته می شود. مالیات ها در اداره خدمات درآمد داخلی کشور دومینیکا پرداخت می شود.

قبل از اینکه برای کار آفرینی در دومینیکا درخواست دهید، تمام فرم های مربوط به آن را گرفته و بررسی نمایید. همچنین با قوانین و ضوابط آن آشنا شوید. جدای از این مورد، باید تمام مدارک هویتی خود را به همراه ترجمه انگلیسی آن ها به همراه داشته و برای انجام امور اداری تحویل دهید.

کسی که از این طریق قصد مهاجرت به دومینیکا را دارد باید مبلغی به اندازه 75 هزار دلار به صورت نقدی در حساب های بانکی خود داشته باشد. با این حساب، اموالی مانند ملک و زمین برای شخص متقاصی امتیاز محسوب نمی شود و فرد باید تمامی سرمایه خود را به صورت نقد و در حساب شخصی خود داشته باشد تا بتواند برای مهاجرت از طریق کار آفرینی به دومینیکا اقدام کند.

تحصیل و آموزش در دومینیکا و مهاجرت به این کشور

از دیگر روش های مهاجرت می توان به تحصیل در دومینیکا اشاره کرد. برای این منظور باید به یکی از موسسات دولتی آموزشی یا دانشگاهی که دارای اعتبار و رتبه کافی است درخواست فرستاده و از طرف آن ها پذیرش بگیرید. در نهایت برای اینکه بتوانید وارد دانشگاه یا موسسه دولتی آموزشی در دومینیکا شوید، باید ویزای تحصیلی این کشور را بگیرید. از مزایای تحصیل در این کشور برای دانشجویان، پایین بودن هزینه زندگی و مقرون به صرفه بودن آن است و اگر فردی هیچ گونه سوسابقه نداشته باشد، به راحتی می تواند از خدمات آموزشی در دومینیکا بهره مند شود. برای این کار باید ابتدا مدارک خود را تکمیل نمایید. یکی از این مدارک این است که باید مدرکی دال بر نبودن هیچ مشکلی در پرداخت هزینه های تحصیلی داشته باشید. باید نشان دهید که به گونه ای حمایت مالی می شوید. باید بتوانید هزینه هایی همانند هزینه محل سکونت، هزینه تحصیل و بیمه درمانی را پرداخت نمایید. هر چند که برای دانشجویان شرایط کار کردن نیز همراه با تحصیل فراهم است. هزینه تحصیل برای فردی که قصد مهاجرت به دومینیکا را دارد، حدود 15 هزار دلار بوده و امکان بورسیه شدن نیز وجود ندارد. دولت دومینیکا، امکان بورسیه را تنها برای دانشجویان بومی خود در نظر گرفته است.

تحصیل و آموزش در دومینیکا و مهاجرت به این کشور

زبان تحصیلی در دومینیکا

تسلط کامل به زبان انگلیسی از شرایط اصلی تحصیل در این کشور است. چرا که زبان تحصیلی دومینیکا انگلیسی است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به دومینیکا و تحصیل در مقاطعی همچون لیسانس یا فوق لیسانس را دارید، باید زبان انگلیسی بدانید. فرقی هم نمی کند که برای دانشگاه های خصوصی درخواست داده باشید یا دانشگاه های دولتی. زبان فرانسوی استثنا بوده و تنها در برخی رشته ها می توانید به زبان فرانسوی تحصیل کنید. نمره آیلس شما برای ورود به دانشگاههای دومینیکا باید حداقل 6 باشد. در ضمن سیستم آموزشی در کشور دومینیکا همانند سیستم آموزشی انگلستان است.

معرفی دانشگاه های دومینیکا

دانشگاه های این کشور تازه تاسیس شده اند و همگی مربوط به قرن جدید می باشند. رشته های مختلفی در زمینه های مهندسی، پزشکی، پیرا پزشکی و کسب و کار و مدیریت در این دانشگاه ها تدریس می شوند. در نتیجه اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید می توانید برای یکی از این رشته ها درخواست دهید.

تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری در دومینیکا

شما به راحتی در هر یک از رشته های این دانشگاه ها می توانید در مقطع کارشناسی یا فوق لیسانس مشغول به تحصیل شوید اما برای مقطع دکتری چندان شرایط مناسبی ندارد. چرا که دانشگاه هایی که برای مقطع دکتری دانشجو می پذیرند بسیار اندک  محدود بوده و هیچ گونه امکانات بورسیه ای ندارند. در نتیجه باید تمام هزینه های تحصیل راا خودتان پرداخت نمایید.

ویزای تحصیلی در دومینیکا

اگر می خواهید تنها در یک دوره آموزشی کمتر از 3 ماه در دانشگاه ها و یا موسسات دولتی دومینیکا شرکت کنید، نیازی به ویزای تخصصی ندارید. اما اگر بخواهید در دانشگاهی پذیرش گرفته و در مقاطع تحصیلی دانشگاهی تحصیل نمایید باید ویزای دومینیکا را بگیرید. برای این نوع ویزا باید مدرکی دال بر پذیرش دانشگاه مورد نظرتان داشته باشید.

بیمه و زندگی دانشجویی در دومینیکا

هر فردی که قصد تحصیل در دومینیکا را دارد باید خود را بیمه سلامت نماید. در نتیجه باید روند دریافت بیمه سلامت را در خارج از کشور بدانید.

برای زندگی و اقامت در دومینیکا می توانید همراه یک خانواده میزبان شوید. اما جدای از این می توانید در خوابگاه های دانشجویی هم مستقر شوید و از امکانات درون خوابگاه ها استفاده نمایید. برای هر دوی این شیوه ها، سازمان های دولتی و دانشگاه ها کمک کننده شما خواهند بود. برای مهاجرت به دومینیکا هیچ گونه مدرک جعلی و تقلبی ارائه ندهید. چرا که ممکن است درخواست شما برای دریافت ویزای این کشور رد شود و قادر به تحصیل در این کشور نباشید. هرگز چنین ریسکی را انجام ندهید. هر گونه اطلاعات و مدارک غلط باعث عدم پذیرش شما در این کشور و در نهایت عدم دریافت پاسپورت دومینیکا می شود.

پس از خواندن مطالب گفته شده اگر قصد مهاجرت به دومینیکا را دارید و می خواهید از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق خرید ملک و مهاجرت از طریق کار آفرینی یا ازدواج اقامت دائم دومینیکا را دریافت کنید، بهتر است که با مشاورین و متخصصین در این زمینه در سرتاسر کشور مشورت نمایید. مشورت با موسسات وکلای حقوقی و کاشناسان مجرب را از دست دهید تا بتوانید در نهایت موفق ترین و سریع ترین راه را برای مهاجرت به دومینیکا پیدا نمایید. پس از انجام کارهای مهاجرت به دومینیکا می توانید در این کشور اقامتی عالی و بدون هیچ دردسری را داشته باشید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *