راه ها و روش های مهاجرت به چین

در عصر معاصر سفرهای زیادی را بین شهرها و کشور ها می بینیم. مردم با انگیزه های مختلف برای گذران بهتر زندگی و کارشان به کشور های دیگر مهاجرت می کنند. در بین کشور های مقصد مهاجرت، مهاجرت به چین را می توان از محبوب ترین مهاجرت ها و چین را از بهترین مناطق زمین برای زندگی دانست. به همین دلیل، برای گرفتن اقامت چین راه های زیادی تدارک دیده شده است.

[aparat id=’Sodp9′]

آشنایی با چین

این کشور با دار بودن تمدن قدیمی و پربار حرف های بسیاری در جهان امروز دارد. تنوع اقلیم های زیست محیطی و منابع زیر زمینی بسیاری در چین می شود یافت، چون زمین پهناور چین وسعت زیادی دارد و آن را سومین کشور بزرگ دنیا قرار داده است. بودایی، تائویی، پروتستان، کاتولیک و حتی تعداد زیادی مسلمان در چین زندگی می کنند. بیش از 1میلیارد و 300 میلیون نفر از انسان های دنیا در چین زندگی می کنند که بیشتر آن ها به زبان ماندارین صحبت می کنند. کارکنان مراکز توریستی، دانش آموزان، تاجران و هتلداران چینی به خوبی به زبان انگلیسی تسلط دارند.

آشنایی با چین

آشنایی با مهاجرت به چین

آمار و اخبار جهانی نشان می دهد که مهاجرت به چین رو به رشد بوده است. خرج کم زندگی، اقتصاد پیشرفته، دانشگاه های سطح بالا و جاذبه های توریستی و تاریخی و برنامه های موفق و مستمر مدیریت حکومت چین، باعث این رشد شده است. می شود گفت که باز شدن در های چین به روی دنیا در دهه آخر قرن نوزدهم باعث رونق اقتصادی و فرهنگی چین شده است. بیشترین تعداد مهاجران در چند شهر بزرگ چین اقامت دارند.

قوانین مهاجرت به چین چگونه است؟

طبق قواعد کشور چین مسافران در مدت مشخصی باید چین را ترک گویند. مسافرانی که به صورت غیر قانونی وارد چین شوند 500 تا 2000 یوان جریمه یا به مدت 3 تا10 روز بازداشت خواهند شد و دستور خروج از کشور نیز برای آنان صادر می شود. شهروندان کشور هایی که در تحریم حکومت چین قرار دارند برای گرفتن اقامت می توانند به کنسولگری چین مراجعه و اقامت دریافت کنند. در صورت تولد در چین می توان تابعیت گرفت البته در صورتی که پدر و مادر تبعه چین باشند. سه راه برای گرفتن اقامت از چین وجود دارد:1-داشتن همسر چینی 2-از ازدواج 5 سال گذشته باشد 3-در مدت 5 سال در هر سال بیش از 9 ماه در آن جا اقامت داشته باشند.

بیشترین دلایل مهاجرت به خارج

در میان دلایل متنوع مشوق مهاجرت می توان به نابسامانی های سیاسی کشور، نیاز به امکانات بهداشتی و رفاهی بهتر و کسب علوم و تخصص و درآمد و تحصیل با کیفیت جهانی را نام برد. نا آرامی کشور ها و نبود امنیت جانی و حریم خصوصی باعث میلیون ها مهاجرت در جهان شده است که مسبب بیشترین دلایل نابسامانی ها و مهاجرت ها، مشکلات ایجاد شده برای مردم توسط حکومت های ناشایست بوده است. ضعف کارکرد حکومت ها و فساد زیاد مسئولین و نبود امکانات رفاهی و امنیتی و شغلی و علمی ناشی از رفتار نادرست حکومت کشور هاست و ارتباط مستقیم با افزایش مهاجرت دارد. کشورهایی مثل چین با داشتن امکانات  پیشرفته و محیط انسان دوستانه و آرامش بخش، موفق در جذب نیرو های خوب و نخبه کشور ها می شوند و هر روزه به پتانسیل این کشور ها برای آینده ی بهتر افزوده می شود. افراد زیادی به دلیل نبود شرایط خوب در وطنشان به شهر یا کشوری دیگر مهاجرت می کنند و از وطن خودشان دور می شوند. در این بین دولت چین از راه های مختلف اجازه اقامت در این کشور را به مردم می دهد و از آنان برای ساخت آینده بهتر استقبال می کند.

آشنایی با دلایل مهاجرت به چین

مهاجرت به چین به دلیل خرج پایین کالا و خدمات هم می تواند باشد. در نگاهی اجمالی به وضعیت اقتصادی و قدرت خرید مردم چین می توان دید که قیمت مواد غذایی متنوع و با کیفیت در چین در مقایسه با کشور های زیادی پایین و ارزان است. نرخ تورم چین 5% است وهمچنین هزینه های حمل و نقل و مسافرت در این کشور خوب و ارزان برآورد شده است. هتل های چین متناسب با کیفیت و محل قرار گیری آن ها قیمت های متفاوتی دارند ولی در مجموع قیمت پایینی دارند. اجاره خانه نیز در چین متعادل و برای هر کس در ماه کمتر از یک میلیون تومان است.

آشنایی با انواع مهاجرت به چین

در دنیای پهناور ما و در ایران، هستند بسیاری که به دنبال مهاجرت به چین در تکاپو هستند. مخارج کم زندگی یکی از مهمترین این دلایل است. امکان تجارت و کار در کنار آشنایی با کشور چین تنها با حضور در چین ممکن می شود. در ادامه برای آشنایی بیشتر قبل از ورود به چین، راه های مهاجرت به چین را مرور می کنیم. انواع راه های مهاجرت به چین این ها هستند:مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق کارافرینی و یا مهاجرت از طریق تخصص یا کار هستند که درخواست و صدور ویزای کاری، که از دیگر ویزاها بیشتر و در حال رشد است.

برای مهاجرت به چین چه مدارکی لازم است؟

هر مسافری برای ورود به چین نیاز به ویزا دارد. برای این کار ابتدا از سفارت چین وقت بگیرید. سپس درخواست ویزا کرده و کارهایی مثل انگشت نگاری و ارائه مدارک دیگر را انجام می دهید. مدارکی که برای مهاجرت به چین نیاز دارید به این شرح است: اصل پاسپورت، عکس رنگی، بلیط رفت و برگشت به چین، دعوت نامه یا برگه رزرو هتل یا مدارک محل اقامتتان در چین و مشخصات و هدفتان از سفر چیزهایی هستند که به آن ها نیاز دارید. علاوه بر این مدارک، در انواع دیگر مهاجرت مدارک دیگری نیز نیاز است. مهاجرانی که برای تحصیل به چین می روند باید اصل و کپی فرم درخواست تحصیل را نیز که توسط مقامات چینی صادر می شود را داشته باشند. دانشجویان برای تحصیل در چین باید 30 روز قبل از مهاجرت به چین و ورود به این کشور، اجازه اقامت از طرف مقامات امنیت عمومی محلی چین را دریافت کنند.

برای مهاجرت به چین چه مدارکی لازم است؟

ویزای خانوادگی برای مهاجرت به چین

چهار نوع ویزای چین از نوع خانوادگی برای مهاجرت به چین وجود دارند.

Q1: این ویزا برای آن هایی است که اعضای خانواده شان ازاتباع چینی به محسوب می شوند. در چین برای دیدار خانواده اگر مقیم و تبعه چین هستند می توانید ویزای خانوادگی بگیرید. با دریافت این ویزا بیش از 6 ماه می توانید در چین اقامت کنید. دریافت این ویزا معاینه پزشکی لازم دارد.

Q2: افرادی که می خواهند با بستگان خود که شهروند چینی به حساب می آیند، دیدار کنند می توانند این ویزا را دریافت کنند. البته این بستگان اگر اقامت دائم داشته باشند نیز مورد قبول هستند و نیازی نیست که حتماً شهروند چینی باشند. اخذ این ویزا معاینه پزشکی لازم ندارد. مدت اقامت ویزای Q2 کمتر از 6 ماه است.

S1: ویزای S1 برای آن کسانی است که قصد دیدار با مهاجران خارجی را دارند که برای کار یا تحصیل به چین مهاجرت کرده اند. مدت اعتبار این ویزا بیش از 6 ماه و شامل معاینه پزشکی می شود.

S2: اگر می خواهید با اعضای خانواده تان که برای کار یا تحصیل به چین مهاجرت کرده اند دیدار کنید باید از این ویزا استفاده نمایید. زمان اعتبار این ویزا کمتر از 6 ماه بوده و به معاینه پزشکی نیازی ندارید.

مهاجرت به چین برای تحصیل

تحصیل در دانشگاه های متنوع چین از مهم ترین دلایل مهاجرت به این کشور است. سطح بالای دانشگاه های چین در علم و آموزش بالا و در مخارج کمتر نسبت به دیگر کشورهاست که باعث رشد متقاضیان برای تحصیل و مهاجرت به چین شده است. در چین برای دانشجویان خارجی محدودیتی نیست ودر تمام مقاطع تحصیلی دانشجویان خارجی پذیرش می شوند. مخارج مناسب زندگی دانشجویی را می توان مهم ترین دلیل علاقه به تحصیل در چین دانست. به طور متوسط تحصیل در چین سالانه با حدود 12 تا 15 میلیون تومان میسر می شود. رشته هایی که با زبان چینی آموزش داده می شوند برای دانشجویان رایگان هستند. شبیه بسیاری از کشور های صادر کننده علم، در چین نیز امکان تحصیل از طریق بورس تحصیلی وجود دارد.

با شرایط مربوط به تحصیل در چین آشنا شوید

اولین چیز برای شروع  تحصیل در چین، یافتن دانشگاهی معتبر است. در مجموع  دانشگاه های چینی؛ اعم از دانشگاه های دولتی و غیر دولتی، 190 دانشگاه توسط وزارت علوم و تحقیقات ایران تایید شده اند. برای دانشجویان علاقمند خارجی تحصیل در دانشگاه های چین در تمامی مقاطع مختلف میسر است. این امر یکی دیگر از دلایل وجود تعداد زیاد دانشجوی علاقمند به تحصیل در دانشگاه های چین است. در مقطع کارشناسی بهتر است قبل از ثبت نام به زبان چینی تسلط پیدا کنید زیرا تمام مقاطع کارشناسی به زبان چینی تدریس می شود. مورد خوشحال کننده دیگر اوضاع اقتصادی خوب چین است که باعث می شود همیشه کار برای محصلین وجود داشته باشد.  در چین شرکت های بسیاری در حال فعالیت هستند و دانشجو می تواند بعد از فارغ التحصیلی یا در زمان تحصیل در این شرکت ها مشغول به کار شود. اگر بتوانید کار فرمای خوبی پیدا کنید می توانید تمام مخارج تحصیل و زندگیتان را تامین و آینده ی مطمئنی را بسازید.

با شرایط مربوط به تحصیل در چین آشنا شوید

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

مهاجرت به چین از طریق ازدواج یک راه قانونی است. روشن است که ازدواج با یک تبعه چین می تواند منجر به گرفتن اقامت کشور چین شود. بعد از طی شدن مراحل اولیه و ثبت و تایید مدارک و صحت امر ازدواج، در ابتدا اقامت به شما داده می شود و سپس در صورت تمایل می توانید تابعیت با شرایط  کشور چین را دریافت کنید.

مهاجرت به چین از طریق کار و تخصص

در بین راه های مختلف مهاجرت به چین، مهاجرت از طریق تخصص و کار ویژگی های خوبی دارد. با وجود جمعیت متخصص و کار آمد چین ورود به این کشور کمی سخت است ولی با داشتن تخصص و نیروی جوانی از چیزی نهراسید. اگر بتوانید دعوتنامه کاری از یک شرکت چینی دریافت و به سفارت ارائه دهید برای شما به سرعت ویزا صادر می گردد. سعی کنید در ایران مهارت خوبی کسب کنید و با تخصصی حرفه ای و خاص به این سرزمین بروید که در آن صورت از شما حمایت و پشتیبانی خواهد شد.

آشنایی با شرایط و قانون مهاجرت به چین و اقامت دائم از طریق کار

با رشد روز افزون مهاجرت به چین برای کار، قواعدی نیز برای اخذ اقامت برای خارجیان وضع شده است. در این مطلب به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری

با ثبت یک شرکت می توانید اقامت دائم چین را به دست آورید. با رشد بی نظیر چین در همه زمینه ها یکی از بهترین موقعیت هایی که برای مهاجران و سرمایه گذاران به وجود آمده امکان سرمایه گذاری در این کشور و گرفتن تابعیت چین است. دولت چین با مدیریت سرمایه گذاری خارجی توانسته این رشته را برای پیشرفت کشورشان هدفمند کرده و به سمت توسعه پیش بروند. راه های مختلفی برای جذب سرمایه در چین طراحی و اجرایی شده است که می توان به دو راه برای پیشبرد این کار اشاره کرد: سرمایه گذاری مشترک در چین و ایجاد شرکت و یا ایجاد دفتر نمایندگی در کشور چین. بهتر است به این نکته توجه کنید که برای موفقیت در این کار متقاضی باید حداقل سرمایه مورد نیاز را برای سرمایه گذاری در چین دارا باشد. در ادامه این نوشته با مهاجرت به چین از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری آشنا می شویم. اقامت از راه خرید ملک و سرمایه گذاری نیز با قوانین خاصی ممکن است.

آشنایی با مهاجرت به چین از طریق  کار آفرینی

برنامه های مدیریت منابع و صنعت و رفاه کشور چین به سرعت باعث رشد این کشور در جهان شد. چین علاوه بر داشتن جمعیت زیاد و تحصیل کرده و نخبه به جذب نخبگان از کشور های دیگر نیز اهتمام ورزیده است. طبق این تسهیل کننده ها مردمی که بتوانند در زمینه های علمی و غیره در چین کار آفرینی کنند می توانند اقامت این کشور را بگیرند. گرفتن ویزا برای نخبگان فقط چند روز به طول می انجامد و این ویزا 5 تا 10 سال اعتبار خواهد داشت.

روش مهاجرت به چین از طریق تولد در چین

در صورت تولد در چین، شخص مولد می تواند تابعیت چینی اخذ کند. این قسمت چند نکته دیگر نیز دارد که باید به آن ها توجه کنید. فرزندانی که از والدین نامعلوم و غیر تبعه چینی باشند هم در صورت تولد در چین می توانند اقامت کشور چین را دریافت کنند.

روش مهاجرت به چین از طریق تولد در چین

گرفتن تابعیت چین از طریق اصل خون یا نسب

هر کودکی که والدین چینی داشته باشد می تواند تبعه چین باشد و محل تولد در مورد تابعیت چین اصل نیست. البته فرزندانی که والدین آن ها مقیم کشور دیگری هستند حتی در صورت چینی الاصل بودن نمی توانند تابعیت چین را بگیرند. جمعیتی که از ساکنین مناطق تحت حاکمیت چین هستند و مثلا دو رگه پرتقالی چینی به دنیا می آیند در انتخاب کشور تابعه خود مختارند و باید یکی از کشور ها را به عنوان وطن انتخاب کنند. در این صورت نسبت به کشور دیگر، خارجی به حساب می آیند.

روش مهاجرت به چین از طریق خرید ملک

اگر در این زمینه شک دارید باید گفت که بلی، می توان با خرید ملک در چین اقامت گرفت. نکته مهم دیگر آنست که تنها با خرید ملک نمی شود اقامت گرفت و مواردی دیگری هم هست که باید آن ها را نیز فراهم کنید. از آن جایی که رشد جمعیت و اقتصاد چین بسیار محسوس است سرمایه گذاری در مسکن کار درستی است. این سرمایه گذاری را می توانید با کمترین هزینه انجام دهید چون با نتیجه دادن برنامه های چین ارزش ملک در 10 شهر در خط حداقل ثابت مانده و به این صورت سرمایه گذاران بسیاری در بخش خرید ملک به سمت چین سرازیر شده اند. اگر به خرید ملک در چین نه فقط به معنی ملکی که در ایران می شناسیم نگاه کنید بهتر است. با خرید ملکی در چین می توانید آینده خود و فرزندانتان را مطمئن کنید و یک قدم به گرفتن اقامت یکی از قدرتمندترین و پیشرفته ترین کشور های امروز و آینده در دنیا نزدیک شوید. سعی کنید برای گرفتن این تصمیمات درست به آینده و تغییراتی که در حال رویداد است بیاندیشید تا تصویر کاملی از جهان به دست آورید.

آشنایی با مهاجرت به چین و کسب تابعیت

برای درخواست تابعیت یکی از شرایط زیر را باید داشته باشید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *