مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا یکی از روش هایی است که افراد برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند. استان آلبرتا یکی از روش های اقامت در کانادا است. برای اقدام که برای دریافت اقامت دائمی کشور کانادا که در واقع قراردادی است میان اداره مهاجرت کشور کانادا و استان مربوطه، نیاز به دو مرحله است: در مرحله اول ابتدا متقاضی تقاضای تشکیل پرونده را در برنامه استانی مربوطه ارائه می دهد و در صورتی که درخواست او قبول شده و فرد واجد شرایط باشد، درخواستی را با عنوان برنامه جامع استانی مربوط به اداره مهاجرت کشور کانادا ارائه می کند.

درباره کشور کانادا

کانادا کشوری است در شمال قاره آمریکای شمالی است که ۹٬۹۸۴٬۶۷۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. این کشور با این وسعتی که دارد حدود ۳۵ میلیون نفر را در خود جای داده است چراکه بخش های شمالی این کشور خالی از سکنه است. شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا بوده و حدود ۱ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور با دارا بودن ۱۰ استان و ۳ ناحیه توسط دولت‌ استانی و مستقل از هم اداره می‌ شود ولی در کل تحت پوشش دولت فدرال اداره می شود. الیزابت دوم ملکه انگلستان، ملکه کشور کانادا نیز هست و قانون به امضاء و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می کند. کشور کانادا یکی از بهترین سیستم های خدمات بهداشتی و درمانی در دنیا را دارد. سیستم آموزشی کانادا با بهترین سیستم های آموزشی در دنیا رقابت می کند.

درباره کشور کانادا

آشنایی با استان آلبرتا

آلبرتا غربی ترین استان سرسبز( Prairie Provinces) کشور کانادا می باشد. دارای جمعیتی ۴۰۰۰۰۰۰ نفره است که در همسایگی آن استان بریتیش کلمبیا با مرکز ونکوور و ایالت مونتانای آمریکا قرار دارد. آلبرتا یکی از استان های سردسیر در کشور کانادا به شمار می رود که زمستان های سرد و تابستان های گرم دارد. شهر ادمونتن که در مرکزیت این استان است، پایگاه اصلی نفت کانادا است. به دلیل نزدیکی استان آلبرتا به منابع نفت در کانادا این شهر دارای کارخانه ها و شرکت های بزرگ می باشد که سطح اشتغال در این استان را بالا برده است.

ادمونتون بالاترین مقدار سرانه پارک را در میان شهرهای کانادا را دارد و وجود فضای سرسبز از جذابیت‌ های خاص این شهر به ‌شمار می‌آید. در مجموع استان آلبرتا با ایجاد کیفیت بالای زندگی برای افراد، تحصیلات رایگان، مالیات پایین و مشاغل متنوع توانسته یکی از بهترین استان های کشور کانادا برای مهاجرت افراد انتخاب گردد. استان آلبرتا دارای دانشگاه ها و مراکز علمی مطرح در سطح جهان می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

آلبرتا به استان انرژی شهرت دارد و یكی از اشتغال زاترین استان های کشور كانادا می باشد. استان آلبرتا دارای روش های مهاجرتی متفاوتی به این استان می باشد. از جمله می توان از روش های تخصصی یا نیمه تخصصی نام برد. دو شهر Red Deer و Edmonton از تولید کنندگان پلی اتیلن و وینیل هستند. کشاورزی هم به نوبه خود در اقتصاد این استان دارای جایگاه قابل توجهی است. گندم یکی از محصولات اصلی است که در این استان کشت می شود. افرادی که دارای سابقه تحصیل یا کار در این استان میباشند می توانند جهت اخذ اقامت دایم کانادا از طریق این استان اقدام نمایند. در این بخش به انواع روش های مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا صحبت خواهیم کرد و هرکدام را کامل شرح می دهیم.

روش های مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

نکته مهم در این خصوص این است که در این استان بازار مسکن بسیار قوی است اما قیمت‌ها عموما مثل شهر ونکوور  وبعضی شهرهای گران قیمت کانادا نیست. آلبرتا از پویا ترین استان های کانادا از نظر اقتصادی و اجتماعی است. مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا در صورتی است که متقاضیان مهاجرت قبلا در برنامه اکسپرس انتری دولت فدرال ثبت نام کرده باشند و زمانی که متقاضی این پروفایل را برای خود داشته باشد، استان آلبرتا به وی گواهی نامزدی داده و ۶۰۰ امتیاز در سیستم امتیاز دهی جامع برای متقاضی به همراه خواهد داشت. سومین نکته  که از همه مهم‌ تر به نظر می رسد این‌ است که در این استان بسیاری از بخش‌های صنعت در جستجوی نیروی کار هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا به روش اکسپرس انتری

دولت کانادا در چند سال اخیر یک روش مهاجرتی جدیدی را پیش روی مهاجران خود قرار داده است. ساده ترین راه برای مهاجرت به استان آلبرتا از طریق برنامه جدید اکسپرس اینتری کانادا است. در این روش افرادی که دوست دارند به این کشور مهاجرت کنند می توانند به صورت آنلاین اطلاعات و مهارت های خود را وارد پروفایل خود می کنند توجه داشته باشید که ریز ترین مهارت های خود را باید ذکر کنید از سوابق تحصیلی، کاری و حتی میزان دانش زبانی در انگلیسی و فرانسه را باید مشخص کنید. این برنامه جدید به منظور سرعت بخشیدن به بررسی پرونده های مهاجرتی معرفی شده و تا کنون چندین هزار نفر موفق شده اند دعوتنامه برای اقدام نهایی برای داشتن اقامت دائم بدهند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا به روش استراتژیک

برای این که شرایط جریان استخدام استراتژیک را در آلبرتا و اقامت در کانادا داشته باشید، نیازی به پیشنهاد کاری نیست. برای این که در زمینه مهاجرت در این گروه قرار بگیرید باید تحصیلات و آموزش کافی را دارا بوده و به عنوان مهندس طراح و یا نقشه کش تجربه کاری در آلبرتا را در فرصت شغلی مناسبی داشته باشید. سرمایه گذارانی که دارای گواهی انتخاب استان آلبرتا یا یک گواهی معتبر برای تجارت هستند می توانند از طریق این برنامه درخواست مهاجرت و اقامت دهند و این متقاضیان می بایست در زمان درخواست یک مجوز کار معتبر داشته و در یکی از مشاغل اختیاری یا اجباری مشغول به کار باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا به روش استراتژیک

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا به روش خود اشتغالی

این برنامه برای مهاجرت برای کمک کردن به مالکان و کشاورزانی که دارای تجربه در حرفه ای کشاورزی هستند و سرمایه ی کافی برای خرید و پرورش مزرعه در آلبرتا را دارند، مطرح شده است. هدف از این طرح گسترش دادن فعالیت های کشاورزی است که در راستای تأمین اهداف اقتصادی است. سابقه کار مدیریتی قبلی، تحصیلات، آموزش و سابقه کار کافی، ارائه مدارک اقتصادی برای سرمایه گذاری کشاورزی و مزرعه داری، ارائه مدرکی مبنی بر آمادگی یک مجموعه مالی کانادایی برای سرمایه گذاری در طرح های کشاورزی و تعهد سرمایه گذاری به میزان 500 هزار دلار توسط متقاضی از شرایط این برنامه مهاجرتی می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا به روش نیروی متخصص

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق این روش مهاجرتی می بایست دارای یک پیشنهاد کار دائمی از کارفرمایی در آلبرتا باشد. البته فرد متقاضی باید به وضوح در درخواست خود نشان دهد که توانایی و تمایل به زندگی دائم در آلبرتا را دارد. شغل اشاره شده در پیشنهاد کاری متقاضی و شغلی که برای کارفرمای ربوطه انجام می دهد می بایست یکی باشد. اگر بعد از اتمام دوره تحصیلات تکمیلی خود در آلبرتا باقی بمانید، فرصت زیادی برای انتخاب کار در کانادا و همچنین آلبرتا دارید. یشنهاد کاری که از جانب کارفرما می شود باید به صورت تمام وقت و دائم باشد و در یک فرصت شغلی مهارتی (NOC 0, A, B) قرار گیرد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *