از طریق سفارت سوئد می توانید ویزای مورد نظر خود را در کمترین زمان تحویل بگیرید. مراجعه به این مرکز برای کسانی که قصد سفر به سوئد را داشته باشند ضروری خواهد بود چرا که تاییدیه و ویزای سوئد توسط این مرکز صادر می شود. خوشبختانه سفارت کشور سوئد در محلی واقع شده است که دسترسی به آن را ساده تر نموده است. همچنین می توانید از مسئولین این سفارت سوالات خود را جویا شوید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه کرده ایم.

سفارت سوئد

سفارت سوئد در ایران

چنانچه قصد سفر به کشور سوئد را داشته باشید که یکی از پر مخاطب ترین کشورهای اسکاندیناوی می باشد باید مراحلی را طی نمایید که یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزا از سفارت این کشور می باشد. در سفارت سوئد تمامی مراحل سفر به اطلاع شما می رسد و آشنایی کامل با راه و رسم سفر به سوئد را فرا خواهید گرفت. در داخل محوطه این سفارت بخش هایی برای امور متفاوت اختصاص داده شده اند که این امر سبب سهولت بخشیدن و سرعت دادن به انجام امور شده است.

در سفارت سوئد می توانید هزینه دقیق اخذ ویزا و تمامی هزینه های سفر را دانسته و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید. در این سفارت تمامی مدارک مورد نیاز را از شما تحویل می گیرند و نسبت به تشکیل پرونده اقدام خواهند نمود. مسئولین این سفارتخانه می توانند بهترین راهنما برای شما باشند که شما را از نحوه سفر و همچنین مراحل آن  مطلع خواهند کرد.

در سفارت سوئد می توانید به دو بخش حقوقی و کنسولگری مراجعه نمایید که هر یک از بخش های آن به امور ویژه ای رسیدگی می نمایند. باید در نظر داشته باشید که در هنگام ورود به سفارت با بخش های آن کمی آشنایی داشته باشید و یا از مسئولین سفارت بخش مربوط به کار خود را جویا شوید.

آدرس سفارت سوئد

سفارت سوئد در شهر تهران واقع شده است که دسترسی به آن راحت می باشد. این سفارت در خیابان پاسداران شمالی، کمی بالاتر از خیابان فرمانیه قرار دارد و نبش نسترن خیابان بوستان، پلاک 17 واقع شده است که به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید از راه دور نیز اقدام به ثبت نام و ارسال مدارک خود نمایید که سبب سهولت در انجام کارها شده است. شماره تلفن این مرکز ۲۳۷۱۲۲۰۰ می باشد که می توانید از طریق تماس با این شماره تلفن از مسئولین سفارت سوئد راهنمایی دریافت نمایید و یا اقدامات لازم را جویا شوید.

آدرس سفارت سوئد

چنانچه می خواهید مدارک را از طریق فکس به سفارت تحویل دهید شماره فکس سفارت کشور سوئد ۲۲۲۹۶۴۵۱ می باشد. راه های دیگری نیز جهت دسترسی به این سفارت وجود دارند که یکی از راحت ترین راه ها وب سایت رسمی سفارت می باشد. در وب سایت سفارت کشور سوئد می توانید تمامی خواسته های خود را در بخش های مربوط به آن مطرح نمایید که بررسی در این روش نیز سرعت بیشتری خواهد داشت چرا که در صورت مراجعه حضوری ممکن است به دلیل ازدحام نوبت پرونده دیر تر باشد اما در روش اینترنتی سریعا به درخواست ها رسیدگی خواهد شد.

ساعات کار سفارت سوئد

لازم به ذکر است که بدانید ساعات کاری کشور سوئد با ایران متفاوت می باشد و سفارت این کشور طبق ساعات کاری کشور سوئد فعالیت می نماید. معمولا ساعات کاری با ساعات پاسخگویی تلفنی متفاوت خواهد بود چرا که در یک ساعت نمی توانید هم از طریق مراجعه حضوری و هم از طریق تماس با مسئولین ارتباط برقرار نمایید. لازم به ذکر است که روزهای شنبه به وقت ایران از روزهای تعطیل کشور سوئد می باشد که به همین دلیل روزهای جمعه و شنبه سفارت این کشور در تهران بسته خواهد بود.

مراجعه به سفارت کشور سوئد در ساعات 8 الی 16:30 روز های یکشنبه تا پنجشنبه بلامانع است و می توانید نسبت به درخواست ویزا اقدام نمایید. اما چنانچه قصد تماس تلفنی با این مرکز داشته باشید می توانید در بین روزهای یکشنبه تا پنجشنبه با شماره تلفن ذکر شده تماس بگیرید و خواسته خود را مطرح نمایید که ساعات کاری آن ساعات 9 الی 1 و 2 الی 4 خواهد بود. باید در نظر داشته باشید که پنجشنبه ها چند ساعت کمتر این مرکز باز خواهد بود.

وقت سفارت و کنسولگری سوئد

برای گرفتن وقت سفارت باید مراحلی را طی نمایید تا وقت قبلی به شما ارائه گردد. در این باره می توان گفت که باید از طریق وب سایت اینترنتی اقدام به ثبت نام نمایید و فرم درخواست ویزای خود را پر نمایید که پس از اینکه مبلغ آن را پرداخت نمودید می توانید وقت سفارت سوئد را در اختیار داشته باشید. لازم به ذکر است که دریافت وقت سفارت کشور سوئد تنها از طریق وب سایت های اینترنتی امکان پذیر می باشد.

پس از اینکه وقت سفارت را دریافت نمودید، می توانید به سادگی به سفارت مراجعه نمایید. مراجعه به بخش کنسولی سوئد نیز تحویل وقت قبلی را نیاز دارد که باید حتما قبل از مراجعه وقت داشته باشید. لازم به ذکر است که بدون داشتن وقت قبلی امکان مراجعه به این بخش وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *