درباره شهر هانوفربدانید که جزو شهرهای تاریخی اروپا نیست زیرا بسیاری از ساختمان های قدیمی آن در طی جنگ جهانی دوم ویران شده اند و تنها تعداد کمی از آثار تاریخی شهر، باقی مانده است. هانوفر، مناطق سرسبز وسیع و جنگل ها و پارک های بزرگی دارد. یکی از شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۰۶ فوتبال بوده. تیم فوتبال هانوفر است و در لیگ کشور آلمان بازی می کند.

درباره شهر هانوفر

هانوفر در ایالت نیدرزاکسن و در کنار رود راین واقه شده است. این ایالت بعد از بایرن دومین ایالت وسیع آلمان است. شهر هانوفر مساحتی بالغ بر 204 کیلومتر مربع دارد. هانوفر، یک مرکز مهم در شبکه اتوبان های آلمان است و فرودگاه بین المللی هانوفر که تعداد زیادی از شرکت های هواپیمایی مهم اروپایی، آن را اداره می کنند، یکی دیگر از دلایلی شهرت این شهر است.

شعبه ای مرکزی کارخانجات فولکس واگن در هانوفر اشتوکن واقع شده و شعبه مرکزی کانتیننتالی ای جی، که سازنده بخش هایی از اتومبیل ها و از لاستیک های آلمانی است، در این شهر است. هانوفر به شهر نمایشگاه ها یا اکسپو سیتی  مشهور است و سالانه میزبان چند نمایشگاه بزرگ جهانی است. هانوفر به دلیل داشتن دانشگاه های مختلف، شهری و دانشگاهی و علمی است. بزرگترین دانشگاه این شهر، دانشگاه لیب نیز هانوفر است که دانشجویانی از سراسر جهان در آن تحصیل می کنند.

علاوه بر تیم های فوتبال، این شهر یکی از مراکز هاکی روی یخ، راگبی و بازی های آبی آلمان است و اولین تیم راگبی آلمان، در سال ۱۸۷۸ در این شهر به وجود آمد. اولین باشگاه شمشیر بازی آلمان نیز در ۱۸۶۲ در این شهر تأسیس شده. ماراتون هانوفر، از بزرگترین مسابقات دو میدانی است که بیش از ۱۱۰۰۰ شرکت کننده و بیش از ۲۰۰ هزار تماشاچی دارد. محبوب ‌ترین غذاهای هانوفر انواع سوسیس محلی همراه کلم ترش، قزل آلای دودی صید شده از رود لاینه و پودینگ ولفن هستند.

تاریخچه شهر

درباره شهر هانوفربدانید که در قرون وسطی یک دهکده کوچک بلندز بانک ماهیگیری در کنار رود لاین بوده است. در قرن سیزدهم به یک شهر نسبتا بزرگ تبدیل شد و در سال ۱۹۴۶، بخشی از ایالت جدید نیدرزاکسن آلمان شد. هانوفر، یک مرکز تجاری و صنعتی به حساب می آید.

آب و هوای شهر هانوفر

شهر هانوفر آب و هوای معتدلی دارد. زمستان ‌های این شهر معمولا برف سفید زیبایی تمام شهر را می‌ پوشاند و هوای سردی جریان دارد. زمستان ‌های هانوفر با دمای ۵ تا ۰ درجه سرد و برفی است و برای سفر به آن در این وقت سال باید لباس ‌های گرم با خودتان ببرید و آماده‌ مواجهه با زمین ‌های یخ بسته باشید.

گرم ‌ترین ماه‌ های سال ژوئیه، اوت و ژوئن هستند که در این بین ژوئیه از دیگر ماه‌ ها گرم تر به نظر می‌ رسد به طوریکه درجه حرارت هوا در این مدت حدود ۲۴٫۵ درجه سانتی ‌گراد است و به ندرت پایین‌ تر از ۱۴٫۶ درجه‌ی سانتی‌ گراد می ‌آید. در این مدت که فصل تابستان می باشد شهر هانوفر فستیوال‌ های تابستانی بسیاری برگزار می کند. بهار هم به ‌خاطر خلوتی تقریبی شهر و آب ‌و هوای معتدل و خوبش زمان مناسبی برای سفر به هانوفر است. با این شرایط بسته به هدف سفرتان زمان و تاریخ سفر به شهر هانوفر را تعیین کنید.

مناطق گردشگری شهر هانوفر

مکان امروز دانشگاه هانوفر، سابقاً کاخ زمستانی پادش هانوفر بوده است. این دانشگاه در سال ۱۸۳۱ به عنوان مدردی سال ۱۹۶۸ به نام دانشگاه فنی و از سال ۱۹۷۸، به عنوان کالج سلطنتی تکنولوژی سال ۱۹۶۸ به عنوان دانشگاه فنی و از سال ۱۹۷۸، به عنوان دانشگاه هانوفر، فعالی بوده است.

درباره شهر هانوفر بدانید که همچنین با داشتن چندین موزه در سطح جهانی، گالری ها و تئاترهای متعدد، مرکز فرهنگی مهمی محسوب می شود. پارک ها و باغ های پهناوری مانند اِیلنریده، ماش پارک، لونش پارک، هرن هاوزن و باغ وحش در این شهر وجود دارد و تمامی این عوامل، هانوفر را به شهری گردش پذیر تبدیل کرده است. همانند خیلی از شهرهای اروپا، دیدنی‌ های هانوفر از شهر قدیمش شروع می ‌شود که تالار معروف شهر هانوفر را با گنبد سبزش در خود جای داده است.

تلماکس این برج تلویزیونی با ۲۷۲ متر ارتفاع، در منطقه بوخ هولتسی، کلفلد واقع شده است. این برج یکی دیگر از جاذبه های دیدنی است که درباره هانوفر می توان نام برد. در کنار تمام جذابیت ‌های تفریحی و طبیعی شهر، دیدار از موزه‌ اشپرنگل با مجموعه‌ بی ‌نظیری از نقاشی مدرن نقاش‌ هایی مثل پیکاسو موزه‌ تاریخ و موزه‌ کستنر بسیار به‌ یادماندنی خواهد بود. بزرگترین موزه هانوفر است که خانه اپرا محل عرضه هنرهای اروپایی از قرن یازدهم تا بیستم است قسمت دیگری از این موزه به نام ساختمان طبیعت، ارایه دهنده زیر اطلاعات جانورشناسی، زمین شناسی و گیاه شناسی است.

در ساختمان باستانی این موزه نیز تاریخ اولیه ایالت نیدرزاکسن و در ساختمان فولکلور فرهنگ های ملل سراسر جهان، معرفی می شود. کروپکه، مرکز هانوفر و مرکز تجمع فروشگاه‌ ها و رستوران‌ ها و کافه ‌ها است. ساعت قدیمی و معروف کروپکه درست در بالای مرکزی ‌ترین ایستگاه متروی شهر، از به یاد ماندنی‌های هانوفر است.

هانوفر به شهر نمایشگاه‌ها معروف است. بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر دنیا به نام سبیت می باشد که این نمایشگاه، اولین بار در سال ۱۹۷۰ برگزار شد و با رشد تدریجی آن، تصمیم گرفتند که نمایشگاه اختصاصی شود در نتیجه بازار و بخش های سرگرمی ان، مجزا شد. از سال ۱۹۹۹، تأمین کننده ی مالی این نمایشگاه، شرکت نمایشگاه های آلمان، تصمیم به برگزاری نمایشگاه هایی با عنوان (Cc BIT) در نقاط مختلف جهان گرفتند. در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ برگزار شد اما از سال ۲۰۰۵، برپایی آن، متوقف شد.

سوغات و مراکز خرید شهر

درباره این شهر بدانید که مثل بقیه‌ شهرهای مهم آلمان، امکانات زیادی برای خرید دارد. مراکز خرید هانوفر یکی بلوار گئورگ، معروف‌ترین خیابان شهر است و بعد هم مرکزخرید‌های شیک و بزرگ مثل لاینه سنتر. نیکی دو سن فال مرکز خریدی در شهر هانوفر است که طی سال‌ های اخیر به یکی از پاتوق‌ های جدید خرید در هانوفر تبدیل شده است. برندهای آشنای کیف و کفش و لباس مثل اچ اند ام، اسپریت، رنو و ورا مدا در این مرکز خرید وجود دارند.

بهترین هتل های شهر هانوفر

در سفر درباره شهر هانوفر بدانید که شما با تعداد زیادی از هتل ها رو به رو خواهید شد. بنابراین جهت رزرو اتاق های هتل هیچ نگرانی ندارید و در هر زمانی می توانید هتلی مناسب با شرایط اقتصادی تان پیدا کنید. چرا که رزرو هرگونه هتل از لوکس ‌ترین هتل ‌های دنیا تا کلبه‌ های کوهستانی، روستایی و مهمانسرای کوچک را فراهم شده است. با این حال مهم ترین نکته در انتخاب هتل، موقعیت جغرافیایی آن می باشد. اینکه هتل شما در مرکزشهر باشد بهتر است تا اینکه از شهر خارج باشد چون در این حالت هزینه تاکسی و کرایه ماشین نخواهید داد و در کمترین زمان به مراکز خرید و جاذبه های دیدنی شهر می رسید.

هتل پرو مس یکی از هتل های 3 ستاره این شهر توریستی می باشد. این هتل در منطقه‌ لاتزان قرار دارد و حدود 300 متر تا بزرگ ترین مرکز خرید فاصله دارد. علاوه بر این با 50 متر پیاده روی به ایستگاه قطار خواهید رسید که یکی از مزایای اقامت در این هتا 3 ستاره در شهر هانوفر می باشد. اتاق های هتل پرو مس هانوفر مجهز به تلویزیون ال سی دی با کانال‌ های ماهواره‌ای، سشوار، سیستم تهویه، حمام خصوصی، اینترنت بی سیم و میز کار هستند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *