قبل از سفر درباره شهر فرانکفورت باید بدانید که چهارمین مرکز بورس جهان در آنجا قرار دارد. فرانکفورت، لندن و پاریس 3 شهر برتر از نظر قرار گیری شرکت های بین المللی اروپا می باشد. شهر فرانکفورت به عنوان شهر بانک ها شهرت دارد چرا که بانک های معروف بین المللی و بانک مرکزی اروپا که از مهم ترین بانک های جهان به شمار می رود در این شهر قرار دارند. علاوه بر ساختمان های مالی و اقتصادی، مراکز فرهنگی مانند دانشگاه ها و مدارس برتری هم در شهر فرانکفورت وجود دارد که مشهورترین دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته می باشد.

درباره شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت بزرگ‌ ترین شهر ایالت هسن در کشور آلمان است. این شهر مساحتی بالغ بر 248 کیلومتر مربع دارد و در مرکز آلمان قرار دارد. در شهر فرانکفورت حدود 700 هزار نفر زندگی می کنند. فرانکفورت در کنار رودخانه ماین قرار دارد و در نواحی جنوبی فرانکفورت جنگل پوشانده است، جالب است بدانید که این جنگل بزرگ ترین جنگل شهری آلمان محسوب می شود. شهر فرانکفورت به دو بخش مجزای قدیمی و جدید تقسیم می شود. شهر قدیمی یا آلت اشتاد در حاشیه ای رودخانه واقع شده است مرکــز شــهر قدیمــی فرانکفــورت رومربــرگ نــام دارد. شهر جدید یا نیواشتاد که در شمال بخش قدیمی تر قرار دارد. در بخش قدیمی اکثر تاجران و صنعتگران زندگی می کنند که بعضی از آنها از قدیم تا اجدادشان در آناجا زندگی می کرده اند. اما شهر جدید، ترکیبی از مراکز تجاری و ساختمان های عمومی و مسکونی می باشد.

قبل از سفر درباره شهر فرانکفورت باید بدانید که چهارمین مرکز بورس جهان در آنجا قرار دارد. فرانکفورت، لندن و پاریس 3 شهر برتر از نظر قرار گیری شرکت های بین المللی اروپا می باشد. شهر فرانکفورت به عنوان شهر بانک ها شهرت دارد چرا که بانک های معروف بین المللی و بانک مرکزی اروپا که از مهم ترین بانک های جهان به شمار می رود در این شهر قرار دارند.

علاوه بر ساختمان های مالی و اقتصادی، مراکز فرهنگی مانند دانشگاه ها و مدارس برتری هم در شهر فرانکفورت وجود دارد که مشهورترین دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته می باشد. کتابخانه مؤسسه ی باستان شناسی آلمان نیز با بیش از ۱۳۰ هزار کتاب که یکی از بزرگترین کتابخانه های باستان شناسی جهان می باشد در فرانکفورت جار گرفته است. این شهر، زادگاه گوته، دانشمند، شاعر و فیلسوف معروف آلمانی است. امروزه فرانکفورت به یکی از ثروتمندترین مراکز هنری، ادبی و اقتصادی اروپا تبدیل شده است.

فرودگاه بین المللی فرانکفورت با جابه جایی ۵۴ میلیون مسافر به عنوان بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی آلمان، نهمین فرودگاه برتر جهان و بعد از لندن و پاریس، سومین فرودگاه پر تردد اروپا معرفی شده است. این فرودگاه، خطوط راه اهن و رودخانه ماین، مجموعا خدمات حمل ونقل این شهر را سامان می دهند. در طول سال بیش از ۴۶۰ هزار پرواز از فرودگاه فرانکفورت انجام شده و بیش از ۲ میلیون تن بار هم جابه‌جا می ‌شود. هر روز از طریق شرکت آلمانی لوفت هانزا و یا ایران ایر، پروازهایی از تهران به فرانکفورت و بالعکس انجام می شود. در کنار فرودگاه، ایستگاه راه آهنی است که از طریق آن، امکان رفت و آمد به بسیاری از نقاط داخل یا خارج آلمان وجود دارد و گردشگران تور اروپا از این فرودگاه ها استفاده می کنند.

آب و هوای شهر فرانکفورت

درباره شهر فرانکفورت بدانید دارای آب و هوای اقیانوسی و معتدلی دارد. در واقع این شهر گرم ترین شهر در آلمان معرفی شده است. میانگین دمای سالیانه این شهر توریستی 10 درجه سانتی گراد می باشد.

مناطق گردشگری شهر فرانکفورت

فرانکفــورت، بعــد از برلیــن بیشــترین موزه هــا را دارد. تنوع موضوع موزه ها در شهر فرانکفورت زیاد است. بسیاری از موزه ها در سواحل رود ماین در منطقه ای به نام میوزیم سافر گردآمده اند. چند موزه مهم در کناره جنوبی رود ماین بین آیزرنر اشتگ و فردنسی بروکه واقع هستند. یکی از بزرگترین مجموعه های تصاویر و تندیسی های روسی، بلغاری، يونانی.کاربردی، این ساختمان را ریچارد مایر طراحی کرده و در سال ۱۹۸۵ ساخته شده است.

یکی از مشهورترین موزه فیلم ها موزه های هنری با یکی از مهمترین مجموعه های نقاشی و مجسمه در آلمان است. کلیسای سنت پائول یک اثر تاریخی و ملی آلمان است و از نظر سیاسی هم اهمیت دارد زیرا محلی برگزاری اولین انتخابات مجلس در ۱۸۴۸ بوده است. اهمیت ویژه این کلیسا به خاطر این است که پایه گذار مجلس و دمو کراسی در فرانکفورت است.

سنت پائول در سال ۱۷۸۹ تاسیس شد. تالار اپرای شهر در سال ۱۸۸۰ ساخته شد و تا قبل از تخریب در جنگ جهانی دوم، یکی از تالارهای اپرای مهم کشور آلمان بود. این بنا در سال ۱۹۸۱، بازسازی و افتتاح شد و اکنون سالن کنسرت است. تالار اپرای فرانکفورت یکی از مهمترین سالن های اپرا در اروپا محسوب می ششود. در سال های  و  ۱۹۹۵و ۲۰۰۳ تالار اپرای سال شد. فرانکفورت طبیعتی بسیار زیبا دارد و در دل این شهر جنگل عظیمی قرار گرفته است. استادوالت یا جنگل شهری، مساحتی برابر با ۳۸۶۶ هکتار دارد و به‌عنوان بزرگ‌ترین جنگل داخل شهر جهان شناخته می‌شود.

جشنواره های محلی شهر

یک جشنواره مهم و بزرگ در فرانکفورت و یکی از بزرگ ترین جشنواره های فرهنگی آلمان است. این جشنواره هر سال در اواخر آگوست (اوایل شهریور) در دو طرف ساحل رودخانه در مرکز شهر برگزار می شود. بیش از بیست موزه در این مکان واقع شده است. در طول این جشنواره که یک دورهی سه روزه است، موزه ها تا نیمه شب باز هستند. علاوه بر این، برنامههای خاصی مثل اجرای زنده ی موسیقی، رقص و وجود چند غرفه هنرهای دستی، جواهرات، خوراک و پوشاک، از سرتاسر جهان نیز از جاذبه ی این جشنواره است.

این جشنواره با یک برنامه تماشایی آتش بازی خاتمه می یابد. جشنواره دیپه مس قدیمیترین جشنوارهی ملی فرانکفورت است و دوبار در سال، در عید پاک، اواخر سپتامبر (اوایل مهر) در قسمت شرقی شهر برگزار می شود. این جشنواره ابتدا در قرن چهاردهم به شکل یک بازار سالانه برگزار می شد. در جشنواره دیپه مسی، انواع ظروف سفالی، گلدان ها و کوزه های هنری عرضه می شوند.

درباره شهر فرانکفورت بدانید که جشنواره آسمان خراش ها، جشنوارهای منحصر به فرد و در آلمان بی نظیر است. در ولکن کراتزر به مدت دو روز یا بیشتر، آسمان خراش ها در مرکز شهر فرانکفورت، برای بازدید عموم، باز است. یک دیگر از جشنواره های این شهر جشنواره موسیقی است که در مرکز شهر و عمدتاً در اطراف زایل برگزار می گردد. در این جشنواره، هنرمندان و گروه های هنری گوناگون در فضای باز، برنامه اجرا می کنند. زمان جشنواره، معمولا تابستان است. البته در بسیاری از ایام سال گروه های موسیقی بطور پراکنده و نامنظم در زایل مشغول اجرای برنامه هستند.

سوغات و مراکز خرید

از مراکز خرید اصلی فرانکفورت و یکی از پر رفت و آمدترین مراکز خرید اروپاست. در این منطقه، فروشگاه های بزرگ گوناگونی وجود دارد. در این خیابان عریض با وجود مغازه های زیاد، اتومبیل عبور نمی کند. در غرب زایل، خیابان گوته واقع شده که مغازه های شیک، جالب و منحصر به فردی دارد

بهترین هتل های شهر فرانکفورت

درباره شهر فرانکفورت بدانید که قیمــت هتل هــا در فرانکفورت بســیار اســتاندارد و مثــل اکثــر شــهر های اروپا اســت. فرانکفورت یکی از بزرگ ‌ترین و پررفت‌ و آمدترین شهرهای آلمان در ایالت هسن در مرکز آلمان به شمار می رود. بنابراین با سفر به این شهر با انواع هتل های مختلف رو به رو خواهید شد. هتل گرند هسیسچر هوف هتلی 5 ستاره و لوکس در شهر فرانکفورت است که از دکوراسیونی مدرن و سنتی برخوردار می باشد.

هتل ل مریدین فرانکفورت هتلی 5 ستاره و مجلل است که در فاصله ۱۵۰ متری از ایستگاه اصلی شهر قرار دارد و از آن دسترسی به بخش‌ های مختلف شهر آسان است. هتل ایکسپو فرانکفورت هتلی 3 ستاره است که انتخاب خوبی برای سفری مقرون به صرفه در این شهر است. از این هتل تنها با یک دقیقه پیاده‌ روی می ‌توان به خیابان Zeil دسترسی داشت.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *