مراجعه به سفارت کشور یونان برای دریافت ویزاهای مختلف این کشور ضروری است. این سفارت خانه روزهای دوشنبه و سه شنبه را برای پاسخگویی به شما متقاضیان ویزا در نظر گرفته است. قبل از مراجعه می توانید با کارشناسان سفارت خانه از طریق تلفن های ۲۲۰۵۰۵۳۳ و ۲۲۰۵۳۷۸۴ در ارتباط باشید.

اطلاعاتی کلی در رابطه با سفارت یونان

یونان یکی از کشورهایی است که اگر قصد سفر کردن به آن را داشته باشید می بایست یک بار به سفارت خانه آن مراجعه کنید تا بتوانید مراحل دریافت ویزاهای توریستی، تجاری، دانشجویی، کاری و شینگن را به انجام برسانید. برای اخذ تمامی ویزاهای عنوان شده نیاز به تعیین وقت سفارت کشور یونان خواهید داشت که در بخش های بعدی بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. اگر بخواهیم اطلاعات کلی از این سفارت عنوان کنیم می بایست به آدرس، تلفن های تماس و همچنین روزهای کاری آن بپردازیم. برای مراجعه به سفارت یونان می بایست به آدرس تهران، بلوار آفریقا، بلوار اسفندیار و در نهایت پلاک 43 مراجعه کنید.

 قبل از هر گونه مراجعه حضوری توصیه می کنیم با شماره های تماس این سفارت که عبارتند از ۲۲۰۵۰۵۳۳ و ۲۲۰۵۳۷۸۴ در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با زمان دقیق مراجعه کسب کنید. از شماره ۲۲۰۵۷۴۳۱ نیز می توانید برای ارسال فکس به این سفارت خانه در بلوار آفریقا استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اینترنتی سفارت یونان مراجعه نمایید.

آدرس ایمیل این سفارت خانه نیز gremb.teh@mfa.gr می باشد که از آن برای مراحل دریافت ویزا و وقت سفارت می توانید استفاده کنید. از اطلاعات دیگر این سفارت خانه می توان به کد پستی آن که عبارت است از ۱۹۶۷۹۱۵۶۸۱ اشاره کرد. برای حضور در این سفارت خانه روزهای خاصی تعیین شده است که در بخش بعدی بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

اطلاعاتی کلی در رابطه با سفارت یونان

زمان مراجعه به سفارت یونان

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با سفارت یونان انتخاب زمان مناسب برای مراجعه به این سفارت خانه می باشد. توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی با شماره های تماس این سفارت در ارتباط باشید تا در صورت مراجعه با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید. طبق اطلاعاتی که سفارت کشور یونان عنوان کرده است از روز شنبه تا پنجشنبه می توان به این سفارتخانه مراجعه نمود.

زمان مشخصی نیز برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است که می توان به ساعات بین 10 صبح تا 5 بعد از ظهر اشاره کرد. با توجه به این که بسیاری برای اخذ ویزاهای خود به سفارت خانه یونان مراجعه می کنند مسئولین این سفارت خانه زمانی را برای آن ها در نظر گرفته اند که بتوانند در روزهای دوشنبه و سه شنبه برای گرفتن پاسپورت و ویزای کشور یونان اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز در زمان مراجعه به سفارت یونان

در بخش های قبلی اطلاعات کلی و ضروری در رابطه با سفارت یونان در اختیارتان قرار دادیم. برای دریافت ویزاهای توریستی، تجاری، تحصیلی، اقوام، ترانزیت، ویزاهای ویژه شهروندی، ویزای فرزندان زیر 18 سال و چندین مورد دیگر می بایست به تعیین وقت سفارت این کشور اقدام کنید که از طریق سایت مربوط به این سفارت می توانید مراحل آن را به انجام برسانید.

 پس از تعیین وقت می بایست در زمان تعیین شده با همراه داشتن تمامی مدارک لازم برای سفارت خانه یونان مراجعه کنید. مدارک مورد نیاز عبارتند از فرم ویزاهای درخواستی شما که از طریق اینترنتی می توان آن را تکمیل کرد و چند سند از آن کپی نموده و همراه داشت. پاسپورت با اعتبار سه ماهه، شناسنامه و کارت ملی، عکس رنگی تازه گرفته شده به تعداد دو عدد، نامه تمکن مالی، گواهی اشتغال، گواهی بازنشستگی، بیمه نامه مسافرتی، رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت، گواهی تحصیلی، فیش حقوقی و چند مورد دیگر را می توان از مدارک اصلی و مهم که توسط سفارت خانه یونان تعیین شده اند معرفی کرد.

مدارک مورد نیاز در زمان مراجعه به سفارت یونان

نکات مهم در رابطه با سفارت یونان

سفارت یونان تنها به مراجعه کنندگانی که تمامی مراحل تعیین وقت سفارت را به انجام رسانده اند و تنها برای مصاحبه و دریافت ویزا به این مکان مراجعه می کنند پاسخگو خواهد بود؛ بنابراین به هیچ عنوان قبل از پر کردن فرم های مربوط به ویزاهای این کشور و تعیین وقت مصاحبه به سفارت خانه یونان مراجعه نکنید. هزینه های تعیین شده برای صدور ویزاهای مختلف یونان متفاوت است که توسط سفارت خانه این کشور اطلاع رسانی می شود.

 60 یورو هزینه اکثر ویزاهای یونان می باشد که در زمان مراجعه به سفارت خانه باید آن را پرداخت نمایید. برای کنترل و تائید مدارک حضور فرد متقاضی الزامی می باشد. توصیه می کنیم سی دقیقه زودتر از زمان تعیین شده در سفارت یونان حضور داشته باشید. سفارت خانه یونان هزینه ویزاها را به صورت نقدی دریافت می کند که توصیه می کنیم همراه خود پول نقد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *