ستون های روسترال به بخشی جدایی ناپذیر از اثر اسپایت جزیره واسیلیوسکی در سن پترزبورگ تبدیل شده اند. آنها توسط پروژه توماس دو تامون همزمان با ساختمان بورس در سال 1805-1810 ساخته شدند. طبق سنت ، که از روم باستان به ما رسیده است ، ستون های پیروزی آراسته به نام کشتی های دشمن – ستون های شبستان – به افتخار پیروزی های دریایی ساخته شده اند.

سن پترزبورگ توسط برنامه پیتر کبیر قرار بود شهر بندری بزرگی شود که روحیه پیروزی در نبردهای دریایی داشته باشد. ستون های روسترال از دیرباز تجسم استحکام ، قدرت ، نیرو و توانایی بوده است. ارتفاع ستون ها 32 متر است. تصاویر فلزی روسترا روی بدنه ستون ها نصب شده اند. آجر کاری و ساخت کمد سنگی توسط تیم معمار S. Sukhanov ساخته شده اند. کشتی رسترا ، مهروی شناگرها و لنگرها توسط صنعتگران شاپوف ، واسیلیف و كوركلوف ساخته شده اند.

حکاکی های ستون های روسترال

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

حکاکی های ستون های روسترال

چهار چهره در پای ستون های روستال از سنگ پودوست حک شده است. این تصاویر، تمثیل های رودخانه های روسیه در نظر گرفته شده اند: رودخانه های ولگا و دنیپر در ستون شمالی رستور ، رودخانه های ولخوف و نوا در ستون جنوبی. شکل رودخانه Dnieper توسط استاد چمبرلین از آنتورپ ، سه مورد دیگر توسط F. Thibault فرانسوی ساخته شده است.

در ابتدا ، ستون های روسترال ، چراغ های دریایی برای کشتی هایی بودند که به یک بندر تجاری می آمدند که قبلاً در اینجا قرار داشت. در قسمت بالای ستون ها سه پایه های فلزی با جام ها نصب شده است: در قرن نوزدهم ، نفت در آنها ریخته می شد که هنگام غروب آن ها روشن می کردند ، و ستون های روسترال به عنوان یک چراغ دریایی در نزدیکی بندر سن پترزبورگ خدمت می کردند. دسترسی به جام ها توسط پله مارپیچی در داخل ستون ها انجام می شد.

کاربرد این روزهای ستون ها

کاربرد این روزهای ستون ها

امروز نیز آتش در ستون های روسترال مشتعل می شود ، اما در فستیوال ها یا جشن های خاص اتفاق می افتد. به جای نفت ، اکنون از بنزین استفاده می شود که توسط یک لوله مخصوص به سه پایه فلزی رسانده می شود. مرمت ستون های روسترال در سال های 1926-1928 ، 1947-1949 و 1998-1999 صورت گرفت.

قطعات فلزی گمشده با نسخه های آنها جایگزین شد. اثر اسپایت جزیره واسیلیوسکی یکی از مکان های عاشقانه و دیدنی سن پترزبورگ است. جزیره واسیلیفسکی یکی از مکان هایی است که در دوران پتینه زندگی می کند.

ستون های روسترال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *