بازارچه تاریخی کمارالتی یکی از زیباترین مکان های ازمیر است که در آن شما بسیار لذت خواهید برد ، با خوشحالی زیادی آن را ترک کرده و می خواهید دوباره به آنجا برگردید. این بازار 500 ساله یکی از بزرگترین بازارهای روباز کشورمان است. بیش از 200 شعبه تجاری در بازار 270 هکتاری خدمات ارائه می دهند. این بازارچه ، جایی که می توانید انواع وسایل مورد نیاز خود را پیدا کنید ، همچنین خانه بسیاری از مسافرخانه ها و چشمه های تاریخی است.

غذاها و دسرهای بازارچه تاریخی کمارالتی

غذاها و دسرهای بازارچه تاریخی کمارالتی

شما می توانید غذاها و دسرهایی از غذاهای ازمیر را در رستورانهای صنایع دستی بخورید و هر چیزی که نیاز دارید حتی کوچکترین وسایل را نیز در کمارالتی پیدا کنید ، جایی که مشتریان می توانند به طور مستقیم با فروشندگان ارتباط برقرار کنند.در بازارچه تاریخی کمارالتی می توانید جواهرات طلای مدرن را در جواهر فروشی ها ، پارچه را در مسافرخانه عرب ، انواع سوغات را در مسافرخانه Kızlarağası در Hisarönü پیدا کنید و با فروشنده های عتیقه ملاقات کنید.

شما می توانید یک فنجان چای یا یک فنجان قهوه ترک را در کافه ها در مسافرخانه Kızlarağası بنوشید تا بعد از خسته شدن از گشتن در کمارالتی ، خستگی خود را تسکین دهید. این روزها که قیمت تور ازمیر کاهش پیدا کرده توصیه می کنیم از نگین شهرهای ترکیه ازمیر بازدید نمایید.

بازارچه تاریخی کمارالتی ازمیر

در خیابانهای بیلر سیاحت کنید

خیابان های بیلر که در سمت راست ورودی خیابان Anafartalar قرار دارند و سه خیابان متوالی نامیده شده اند و به عنوان منطقه ای شناخته می شود که خانواده های برجسته و جنتلمن ازمیر در قرن نوزدهم در آن زندگی می کردند. هنوز هم بسیاری از فروشگاه های لوازم التحریر ، بینایی سنجی ، فروشگاه کفش و پوشاک ، فروشگاه های سرگرمی و مکان های غذا و نوشیدنی در آنجا وجود دارد.

این روزها که قیمت تور ترکیه کاهش پیدا کرده توصیه می کنیم همراه خانواده خود از این کشور بازدید کنید.

غرفه های رنگارنگ فروشگاه های ادویه در Kestanepazarı را ببینید

اکثر فروشگاه های ادویه ، فروشگاه های شیرینی ، فروشگاه های غلات ، حبوبات ، فروشگاه های میان وعده غذایی ، لوازم دکوراسیون چوبی ، شرکت های پوشاک ، شرکت های نساجی و رستوران های پیتا در منطقه ای قرار دارند که  مسجد Kestanepazarı در آنجا واقع شده است. انواع معجون های گیاهی ، سبزیجات خشک ، میوه ، گلاب ، روغن های گیاهی و گیاهان دارویی را می توانید درغرفه های ادویه فروشی ها پیدا می کنید.

بازارچه تاریخی کمارالتی جواهرات

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

نور افشانی زنده بازار جواهرات در بازارچه تاریخی کمارالتی

یکی از مکان های مرکزی ازمیر برای جواهرات و طلا ،  بازارچه تاریخی کمارالتی است که منطقه ای است که از ده ها فروشگاه کوچک و کوچه های مختلف در میدان Mezarlıkbaşı تشکیل شده است. بسیاری از زیورآلات تزئین شده با جواهرات در فروشگاه های مجلل بازار وجود دارد که می توانید بهترین نمونه های آثار طلای ترکیه و جواهرات دستباف را پیدا کنید.

سبزیجات و میوه های تازه را در خیابان حرا بو کنید

خیابان 929 در بخش Mezarlıkbaşı کمارالتی توسط عموم مردم به خیابان هاورا معروف است. خیابان هاورا جایی است که تازه ترین میوه ها و سبزیجات ازمیر در آنجا به فروش می رسد ، به عنوان کنیسه های اطراف نامگذاری شده است. فروشگاه های مواد غذایی ، فروشگاه های حلوا ، فروشگاه های پنیر ، فروشگاه های ترشی ، ماهی فروشی ها و مغازه های جگر فروشی که تازه ترین سبزیجات و میوه های فصلی را می فروشند در این خیابان قرار دارند که تا همین اواخر به خاطر میخانه های آن شهرت داشت.

 

یک فنجان قهوه در مسافرخانه Kızlarağası بنوشید

یک فنجان قهوه در مسافرخانه Kızlarağası بنوشید

Kızlarağası Hanı یکی از مهمترین و زیباترین مسافرخانه های ازمیر ، مهمترین نقطه توقف در کمارالتی است. دو مسافرخانه حیاط دار توسط Hacı Beşir Ağa در سال 1744 ساخته شده است. در این مسافرخانه دو بازار بزرگ با نام های بازار Çuha و بازار Cevahir و همچنین بازار Bakır در خیابان 902 درست در خارج از مسافرخانه وجود دارد. فروشندگان عتیقه ، فروشگاه های جواهرات نقره ، مغازه های تعمیر جواهرات نقره ، فروشگاه های سوغات توریستی ، فروشگاه های معتبر پارچه ای محلی ، فروشگاه های مواد غذایی و نوشیدنی و کافه در این مسافرخانه وجود دارد.

غذاهای محلی در مسافرخانه Mirkelamoğlu بخورید

تخمین زده می شود این کاروانسرا در نزدیکی بلوار Fevzipaşa کمارالتی ، تا اواخر قرن 18 ساخته شده است. یک فروشگاه صفحه گرامافون کوچک و قدیمی ، یک کافه و یک رستوران در اآنجا وجود دارد که می توانید غذاهای محلی را در مسافرخانه پیدا کنید که با گذرگاه طاقدارش بسیار جالب شده است.

در مسافرخانه Abacıoğlu قدم بزنید بازارچه تاریخی کمارالتی

در مسافرخانه Abacıoğlu در بازارچه تاریخی کمارالتی قدم بزنید

مصطفی آقا کاروانسرای Abacıoğlu را در ابتدای قرن 18 ساخت. علاوه بر کافه های موجود در مسافرخانه ، رستوران های محلی ، فروشگاه ساعت ، فروشگاه چرم ، فروشگاه سوغات نیز در آنجا وجود دارد. در نتیجه “برنامه اجرای پروژه توسعه شهری” ، در سال 2007 ، “جایزه حفاظت  محلی، احترام به تاریخ ” توسط شهرداری ازمیر به مهمانخانه اهدا شد. در همان سال ، در “جایزه اروپایی معماری Philippe Rotthier” در بین 30 اثر برتر معماری قرار گرفت ، که یکی از برجسته ترین مسابقات معماری در سراسر جهان است.

استراحت در حمام های ترکی کمارالتی

حمام های ترکی تاریخی بسیاری در ازمیر وجود دارد که سنت حمام ترک را حفظ می کند. علاوه بر استحمام در این حمام ها ، هنوز رسوم حمام عروس و داماد ، ختنه یا سرویس نظامی همچنان زنده نگه داشته شده اند.

حمام Tevfik Paşa (Anafartalar Caddesi – Mezarlıkbaşı)

تلفن: 0.232.425 14 74

آن در نظر گرفته می شود که حمام توفیک پاشا، یکی از حمام های فعال امروزی ، به دلیل ویژگی های معماری خود ، در اواخر قرن 18 ساخته شده است.

حمام Basmane (Anafartalar Caddesi-Basmane)

تلفن: +90 232 425 50 78

حمام در بازارچه تاریخی کمارالتی  مجتمع اجتماعی مسجد Çorakkapı اثری از قرن 17 قرار دارد و هنوز در حال استفاده است.بدون توقف در غرفه های شراب بازنگردید غرفه های شراب یکی از توقفاتی است که قطعاً باید در کمارالتی توقف کنید. مخصوصاً شراب شاه توت را امتحان کنید.

با شکم پر از بازارچه تاریخی کمارالتی بازدید نکنید

با شکم پر از بازارچه تاریخی کمارالتی بازدید نکنید

پیشنهاد می کنیم از کمارالتی با شکم دیدن نکنید ، زیرا غذاهای خیابانی و غذاهای محلی ازمیر را پیدا خواهید کرد. شما می توانید مغازه های شیرینی تاریخی ، مغازه های دونر، مغازه های شیرینی پزی ، رستوران های کرت که در آن می توانید طعم سبزیجات غذاهای اژه را بچشید ، رستوران های پیتا ، مغازه های ترشی ، ماهی فروشی ها ، شیرینی پزی ها  را در آنجا پیدا کنید  و صدف شکم پر ، kokoreç (روده گوسفند کباب شده) ، شراب ، شامبالی (یک شیرینی شیرین سنتی)، قهوه پودر شده ، چای تازه دم را بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *