هنگامی که امام بیرگی پایتخت قلمرو شاهزاده آیدین اوغلو یک محیط فرهنگی و جغرافیایی غنی داشت که 9 کیلومتر با Ödemiş فاصله دارد. آن مرکز Ödemiş و گردشگری فرهنگی و مذهبی منطقه اطراف است. با رزرو تور ازمیر به این شهر دیدنی سفر کنید.

قدمت روستای امام بیرگی

قدمت روستای امام بیرگی

Birgi تاریخ مستمر دارد که قدمت آن به 5000 سال قبل باز می گردد. Birgi که زمانی محل زندگی انجمن های لیدیان ، فارسی ، پرگاموم ، رومی و بیزانس بود نیز با نام های Dioshieron ، Pyrfion و Christopolis خوانده می شد. تمدن سلجوقی و عثمانی ساختار تاریخی و فرهنگی Birgi را با شروع تصرف Aydınoğlu در سال 1308 بنا می کند. میراث معماری این دوره در Birgi زیاد و پایدار است. Birgi زادگاه بسیاری از دانشمندان مشهور جهان بود.

قاضی Umru Bey ، یکی از اولین ملوانان ترکیه ، که فرزند Aydınoğlu Mehmet Bey است. یکی از اولین دکترهای مسلمان ترک آناتولی ، Celaleddin Hızırel Aydıni (Hacı Paşa) و عالم مشهور اسلامی ، İmam-i Birgivi Mehmet Efendi  در میان آنها بودند و قبرها و مقبره های آنها در Birgi واقع شده است. با رزرو تور ترکیه به این کشور جذاب و ناشناخته سفر کنید.

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

اماکن ارزشمند موجود در امام بیرگی

به گفته وزارت فرهنگ و گردشگری “فهرست آثار فرهنگ بیرگی” 11 دارایی ارزشمند (حمام متشکل از مدارس و مساجد) ، 110 دارایی طبیعی و در کل 221 دارایی فرهنگی ثبت شده از جمله معماری چویویل است. بیرگی به خاطر آسیاب های آبی ، خانه های رنگ روغنی و دباغی های خود برای زمینه باستان شناسی صنعتی به عنوان نمونه انتخاب می شود.

همچنین مرکز صنایع دستی سنتی آن با ابریشم است. از آنجا که در جاده تاریخی ابریشم واقع شده است بیرگی از زمان های بسیار قدیم مرکز مهمی برای تولید ابریشم بوده است. در قرن هفدهم Evliya Çelebi اظهار داشت که ابریشم از بیرگی به تمام شهرها فرستاده می شود و در مدت زمان کوتاهی تولید ابریشم در Ödemiş آغاز شد. بیرگی موفق شده است تا در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو قرار بگیرد و آثار میدانی هنوز هم برای دستیابی به آن در لیست دائمی ادامه دارد.

 

خانه های امام بیرگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *