قلعه روملی  (Rumeli Hisarı) یک قلعه عثمانی است که قدمت آن به 1452 می رسد. این بنا توسط سلطان محمدعثمانی دوم (محمد کشور گشا) در آماده سازی فتح قسطنطنیه ساخته شده است. این قلعه در ساحل تنگه بسفر در باریکترین نقطه آن با تقریباً 660 متر واقع شده است. درست روبروی قلعه آنادولو (Anadolu Hisarı) قرار دارد که یکی دیگر از قلعه های عثمانی است که در سال 1394 توسط بایزید اول ساخته شده است. هر دو قلعه آنادولو و قلعه روملی توسط سلاطین عثمانی ساخته شده اند تا ازرسیدن کمک های نظامی و اقتصادی به امپراتوری بیزانس از سمت شمال، دریای سیاهجلوگیری کند.  بنابراین ، تنگه بسفر ، دریای سیاه را با دریای مارمارا متصل می کند.

قلعه روملی از سه برج بزرگ ، یک برج کوچک و سیزده برج کوچکتر تشکیل شده است که همگی در شرایط بسیار مناسبی قرار دارند. معمار قلعه معمار Müslihiddin بود و در زمان ساخت ، نام آن Boğazkesen (برش تنگه) بود.

قلعه روملی حصار استانبول کجاست؟

قلعه روملی پس از فتح قسطنطنیه

پس از فتح قسطنطنیه در سال 1453 ، این قلعه اهمیت نظامی خود را از دست داد و به عنوان یک پاسگاه گمرکی تا قرن هفدهم و سپس به عنوان زندان تا قرن نوزدهم خدمت کرد. در قرن نوزدهم محله ای در داخل قلعه با خانه ها ، مساجد ، مغازه ها و غیره شکل گرفت. با این حال ، این محله در دهه 1950 تخریب شد. از سال 1960 قلعه رومیلی به عنوان موزه فعالیت می کند و این قلعه باشکوه به عنوان یک موزه در فضای باز برای عموم آزاد است. با انتخاب تور استانبول از این مکان دیدن نمایید.

حقایق شگفت انگیز در مورد قلعه رومیلی

از بالا قلعه به شکل نام پیامبراست که در زبان عربی نیز با املای مشترک  Mehmed (سلطان عثمانی مأموریت این قلعه)  به اشتراک گذاشته می شود. برای تماشای یک فیلم هوایی از قلعه روملی بر روی این لینک کلیک کنید

https://www.youtube.com/embed/NyP5NG0nis4

ساخت این قلعه عظیم که بیش از پنج قرن است که سر پاست تنها چهار ماه طول کشید. این قلعه  خانه بسیاری از فیلم های محلی و بین المللی است.

چگونه به قلعه روملی (روملی حصاری) برسیم؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

چگونه به قلعه روملی (روملی حصاری) برسیم؟

در ساحل بسفر ، آسانترین راه برای رسیدن به قلعه روملی ، سوار شدن به اتوبوسی است که از ایستگاه اتوبوس روملی حصاری عبور کرده و پیاده شدن در ایستگاه اتوبوس روملی حصاری است . قلعه درست کنار ایستگاه اتوبوس است.

چه چیز دیگری در این نزدیکی وجود دارد؟

این قلعه در ساحل اروپایی بسفر ، نزدیک به تعدادی از بناها و محلات از جمله موزه Aşiyan و محله های Bebek و Arnavutköy قرار دارد. در کنار قلعه – در ساحل بسفر – همچنین چندین رستوران خوب مانند رستوران کاله و کافه لوکما وجود دارد که بهترین صبحانه سنتی ترکیه  را سرو می کنند. با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

اطلاعات بازدید کننده از قلعه روملی

قلعه رومیلی همه روزه به جز چهارشنبه ها بین 9 صبح و 7 بعد از ظهرباز است. ورودی قلعه روملی 10 لیر ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *