مسجد جدید یکی از برجسته ترین مساجد استانبول است که در ورودی شاخ طلایی ، نزدیک به پل گالاتا و بازار ادویه  واقع شده است. نام Yeni Camii بسیار گمراه کننده است ، زیرا در واقع این مسجد متعلق به سال 1663 می باشد. این یک ساختمان بزرگ با یک فضای باز بزرگ در جلو آن، است ، جایی که فروشندگان غذای پرندگان  جمعیتی از کبوتر سالم را فراهم کرده اند (که دارای یک نقش درخشان در بیشتر تصاویر مسجد جدید است). این بنا معمولاً دارای تزئینات داخلی است و به عنوان بخشی از یک مجتمع ساخته شده است که شامل بیمارستان ، حمام ، فواره ها و بازار نیز می باشد.

تاریخچه مسجد جدید چیست؟

 

تاریخچه مسجد جدید چیست؟

این آخرین مساجد امپراتوری بود که ساخته شد و تنها بنای ساخته شده در زمان سلطنت سلطان محمد سوم است. این مکان توسط مادرش Safiye انتخاب شده است ، به همین دلیل در ابتدا به نام Valide Sultan Camii (مسجد مادر سلطان) خوانده می شد. شاید  آن  بهترین انتخاب نبود ، چون یک جامعه یهودی (کارائیان) برای ایجاد مکان برای آن مجبور به جابجایی شد ، و به طرز خطرناکی نزدیک به لبه آب بود.

مطالب مرتبط : تور استانبول

ساخت آن به دلیل مسائل مربوط به بودجه و آشفتگی سیاسی، زمان زیادی طول کشید (کارها از سال 1597 آغاز شد) . معمار اصلی اعدام شد ، سلطان محمد سوم نیز درگذشت و مادرش تبعید شد – تعویقی که به کارائیان اجازه بازگشت و سکونت در محل ساختمان را داد. این ساختمان سرانجام شصت سال بعد توسط Valide Sultan Turhan Hatice ، مادر سلطان محمد چهارم به تکمیل شد.

چه بناهای دیگری  نزدیک مسجد وجود دارد؟

در منطقه پر جنب و جوش Eminönü واقع شده است ، درست در کنار Spice Bazaar ، خیابان های خرید پرتحرک Thtakale ، مسجد رستم پاشا است و فقط یک پیاده روی کوتاه از سایر بناهای مشهور مانند برج گالاتا ، مسجد آبی و Hagia Sophia دارد . رستوران معروف کباب Gaziantep و رستوران حمدی ، عملاً در کنار آن هستند.

 

چگونه به مسجد جدید استانبول برسیم

ساده ترین راه این است که تراموا را به سمت Eminonu بگیرید ، سپس از جاده عبور کنید و درست در مقابل شماست.با انتخاب تور ترکیه از اماکن گردشگری این کشور دیدن نمایید

ساعات باز شدن مسجد چگونه است؟

مسجد جدید ترکیه هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 عصر باز است اما در زمان نماز بسته است.  مسجد جدید بلیطی ندارد ، اما از کمکهای مالی استقبال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *