آلمان کشور ابر قدرت صنعتی اروپا، هفتمین کشور پر بازدید جهان است. این کشور قدیمی اروپایی از جاذبه‌ های طبیعی و فرهنگی پرشماری برخوردار است که در اینجا به برخی از موارد شناخته شده دیدنی های آلمان اشاره می‌کنیم.

آشنایی با کشور آلمان

کشور آلمان در قاره اروپا واقع شده است. این کشور با 10 کشور اروپایی مرز مشترک دارد. کشورهای فرانسه، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک، اتریش، سوئیس، لهستان و جمهوری چک و کشور دانمارک از همسایه های کشور آلمان هستند. مساحت کشور آلمان 357.301 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 82 میلیون نفر است. پایتخت آلمان شهر برلین می باشد. شهر برلین بزرگ ترین شهر آلمان محسوب می شود که به عنوان پر جمعیت ترین شهر آلمانی شناخته شده است. کشور آلمان دارای ۱۶ ایالت می باشد که بزرگ ترین ایالت بایرن یا باواریا در جنوب آلمان و کوچک ترین آنها ایالت برمن در شمال غربی به شمار می آید.

زبان آلمانی زبان رسمی این کشور محسوب می شود. علاوه بر آلمانی صحبت کردن به زبان دانمارکی، انگلیسی و فرانسوی هم در این کشور رایج است. مذهب در این کشور، مسیحیت در آلمان به عنوان مذهب رسمی آلمان شناخته می شود. حدود 70 درصد از جمعیت آلمان پیرو مذهب مسیحیت هستند که بیانگر 24 میلیون کاتولیک می باشد. علاوه بر این حدود 7 درصد از مردم آلمان را مسلمانان تشکیل می دهند و مابقی افراد از دیگر ادیان پیروی می کنند.

شهرهای توریستی آلمان

در سفر با تور آلمان حتما از شهر فرانکفورت دیدن کنید. این شهر گنجینه بی نظیری از آثار و ابنیه ی تاریخی، باغ و موزه است. برج اصلی فرانکفورت با 200 متر ارتفاع، میدان رومربرگ با ساختمان های قدیمی، خانه گوته، پالمن گارتن که با 54 هکتار مساحت بزرگترین باغ گیاه شناسی آلمان است و … تنها چند نمونه از ده ها دیدنی های آلمان در این شهر زیبا هستند.

آلمان روستاهایی دارد که از نظر ویژگی های معماری و طبیعی منحصر به فرد هستند. تعداد این روستاها زیاد است که در این بخش به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. دهکده کوئدلینبرگ واقع در دامنه کوه هارتس با معماری قرون وسطایی چشم اندازی دلنشین دارد. این دهکده با جاذبه های تاریخی و زیبایی های طبیعی الهام بخش بسیاری از داستان های افسانه ای برادران گریم بوده است. دهکده ایالت باواریا از آب و هوای خوشایند و مناظر زیبایی برخوردار است، اما بیشتر به خاطر ارزان قیمت بودن مشهور شده است. کرایه اقامتگاه های فوگری از پنج قرن پیش تاکنون ثابت مانده است به طوری که با پرداخت یک یورو می توان خانه ای را به مدت یک سال اجاره کرد.

جاذبه های توریستی و تفریحی آلمان

آلمان یکی از پرگردشگرترین کشورهای اروپایی است که مجموعه‌ بی ‌نظیری از موزه‌ ها، قلعه‌ ها، کلیساها و بناهای تاریخی زیبا و همچنین طبیعتی بکر و مثال‌ زدنی را در اختیار دارد. معروف ترین مقصد توریستی آلمان شهر برلین است که یکی از فریبنده ترین پایتخت ها در اروپا می باشد. در ادامه با دیدنی های آلمان بیشتر آشنا خواهید شد.

کلیسای جامع آخن

کلیسای جامع آخن واقع در مرز بلژیک و هلند، قدیمی ترین کلیسای جامع شمال اروپا و از دیگر جاذبه های توریستی آلمان است. ساخت کلیسای آخن در قرن هشتم شروع شد و طراحی آن ترکیبی از سبک های گوتیک و کارولینجی می باشد. کلیسای جامع آخن به دستور پادشاه شارلمان ساخته شد. در اینجا همچنین تاجگذاری های زیادی انجام شد. یکی از جالب توجه ترین چیزهایی که در بازدید از کلیسای آخن می بینید، درهای برنزی مربوط به قرن نهم و کاشی کاری های طلایی آن است.

دریاچه کنستانس

از دیدنی های آلمان دریاچه ‌ای در دامنه‌های آلپ که از راین تغذیه می ‌کند وجود دارد که دریاچه کنستانس می نامند. این دریاچه علاوه بر کشور آلمان، هم مرز با سوئیس و اتریش است. بیش از دو میلیون نفر ساکن سواحل این دریاچه هستند و با ماهیگیری، شراب سازی و پرورش میوه امرار معاش می‌کنند. آب و هوای دلپذیر و حاصل خیزی خاک این خطه سبب رونق پرورش میوه شده است. کنستانس یک زیستگاه غنی از گونه‌ های گیاهی و جانوری است و حدود 200 هزار گونه از پرندگان آبی در آن سکونت دارند.

رود راین

این رود از شهرهای مختلفی عبود کرده است، در گذشته این رود سیر تجاری بازرگانان بود اما امروزه یک مکان تفریحی و توریستی به شمار می رود. در امتداد ساحل رود راین شهرهای کوچکی در امتداد هم قرار گرفته اند که بسیاری از این آنها هنوز ماهیت تاریخی خود را حفظ کرده اند.

جنگل سیاه

در منطقه جنوب غربی کشور آلمان جنگلی بزرگی به نام جنکل سیاه وجود دارد. نام آن به خاطر اینکه درختان با شاخ و برگ های شان سایه بان تاریکی ایجاد کرده اند، جنگل سیاه گذاشته شده است. جنگل سیاه با 7450 کیلومتر مربع وسعت دارد. پیاده روی، شنا در دریاچه های خنک آلپ و کوهنوردی از ورزش های محبوب در جنگل سیاه هستند. جنگل سیاه از فضایی رازآلود برخوردار است، مسیرهای مارپیچ آن پوشیده از برگ‌های صنوبر است. در داخل جنگل سیاه تعدادی شهر و شهرک وجود دارد که معروف ترین آنها بادن و فرایبورگ است.

دیوار برلین

دیدنی های آلمان این دیوار با 2 متر ارتفاع و 155 کیلومتر مربع طول در سال 1947 آلمان را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرد. گرچه این دیوار در سال 1989 فرو ریخت اما بقایای آن همچنان باقی است و گردشگران از آن بازدید می ‌کنند. حدود 1300 متر از این دیوار خاکستری بر جای مانده که هنرمندان بسیاری از سرتاسر جهان بر روی آن نقاشی کشیده‌ اند و دیدن آن خالی از لطف نیست.

برج برلین

برج تلویزیونی برلین، چهارمین ساختمان بلند اروپا، بلندترین سازه آلمان و نماد این کشور است. این ساختمان 368 متر ارتفاع و 147 طبقه دارد و ساخت آن در سال 1969 به اتمام رسیده است. در این مرکز امکانات تفریحی و رفاهی بسیاری برای استفاده بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

دروازه براندنبورگ

از مشهورترین بناهای تاریخی و دیدنی های آلمان است که به دستور پادشاه پروس در قرن 18 میلادی، در شهر برلین ساخته شد. برلین یکی از مهم­ترین شهرهای آلمان است. برلین چندین دروازه داشته که امروز تنها یکی از آن ها باقی مانده است. دروازه براندنبورگ برلین دارای ارتفاعی در حدود 26 متر است و از 12 ستون تشکیل شده است. معماری این دروازه مشابه دروازه های ورودی آتن در یونان باستان است و ارابه چهار اسبه ای بر فراز آن قرار دارد که ویکتوریا الهه پیروزی رومیان باستان آن را می راند و باعث شده اند که زیبایی خاصی را برای شهر برلین به وجود بیاورند.

باغ وحش هاگنبک

این باغ وحش در شهر هامبورگ واقع شده است. باغ وحش هاگنبک مساحتی بالغ بر 242 هزار متر مربع مساحت دارد که در آن بیش از 2500 نوع حیوان زیست دارد. این باغ وحش علاوه ‌بر جاذبه‌ های کلاسیک، خانه‌ حیوانات خانگی و اهلی نیز به شمار می رود و خط آهن مینیاتوری، اسب ‌های کوچک، زمین بازی فوق‌العاده مخصوص کودکان و باغی ژاپنی برای بزرگسالان از جمله جاذبه‌ های این باغ وحش هستند.

مسیر دوچرخه سواری

آلمان مکان مناسبی برای دوچرخه سواری است. این کشور بیش از دویست مسیر دوچرخه سواری دارد که در حاشیه رودخانه، نواحی روستایی و شهری و کوهستانی واقع شده اند. در اکثر این مسیرها مکان هایی برای اجاره دوچرخه وجود دارد که 24 ساعته در دسترس هستند. مسیر جاده رمانتیک از چشم نوازترین مسیرهای دوچرخه با 350 کیلومتر طول از ورزبورگ و فرانکفورت تا اتریش کشیده شده است و بهشت دوچرخه سواران است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *