یادمان نسل‌کشی ارمنی‌ها ، بنای یادبود قربانیان قتل عام سال 1915 است. این بنا در سال 1967 در بالای تپه ای در فلات Tsitsernakaberd در شرق مرکز شهر بنا شده است. این مجموعه یادبود خاطره قربانیان بی گناه از شدیدترین نسل کشی ارامنه را جاودانه می کند و یک آرامگاه ساخته شده از 12 تخته سنگ است که به صورت دایره ایستاده است. شعله ابدی در داخل آن می سوزد و ملودی های عزاداری پخش می شود. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

مقبره توسط اوبلیسک بلند (40 متر) تزئین شده است که به دو قسمت نابرابر (نماد جدایی ارمنستان شرقی و غربی) تقسیم می شود که از هر نقطه در شهر قابل مشاهده است. می توانید از طریق خیابان سوگواری طولانی که با درختان صنوبر پوشیده شده است ،  به مقبره ای بروید که در زمان های مختلف توسط شخصیت های برجسته سیاسی و فرهنگی که به بازدیدهای رسمی از کشور و دیوار یادبود سفر می کردند ، کاشته شده اند.

بازدید مردمان جهان از یادمان نسل‌کشی ارمنی‌ها
تصوير زيبا از يادمان نسل کشي ارامنه;

بازدید مردمان جهان از یادمان نسل‌کشی ارمنی‌ها

همه ساله در تاریخ 24 آوریل ، هزاران ارمنی از ارمنستان ، ساسپورا و همچنین بازدید کنندگان خارجی در این پارک جمع می شوند تابه قربانیانی که در طول نسل کشی جان خود را از دست داده اند ، ادای احترام کنند. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

در زیر این بنای موزه ای قرار دارد که در سال 1995 افتتاح شده است تا داستان های ارامنه در امپراتوری عثمانی را گردآوری کند و بیشتر به خشونت هایی که در آن دوران وجود داشت ، توجه دارد. این آثار اکثراً تصاویر هستند ، از جمله گزارش هایی که درباره خشونت نوشته شده است (برخی از تصاویر کاملاً گرافیکی هستند). آنجا تعدادی کتاب ها و موارد کوچک دیگر وجود دارد ، اما بخش عمده ای از آثاراز دهه 1970 تا 1870 است.

یادمان نسل‌کشی ارمنی‌ها 2

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *