سالن باله و اپرای ایروان یکی از برجسته ترین نقاط دیدنی ارمنستان است. آن در مرکز ایروان واقع شده است و توسط معمار الكساندر تامانیان طراحی شده است كه دو سالن را در یك ساختمان نیم دایره ای یکنواخت به طور غیر معمول به هم وصل كرده است. در هنگام ساختن این بنای هنری ، تامانیان ضمن تزئین تزئینات سنتی ملی از بهترین سنت های معماری قرون وسطایی ارمنی استفاده کرده است. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

ساختمان سالن باله و اپرای ایروان

ساختمان سالن باله و اپرای ایروان

قسمت تئاتر ساختمان در سال 1939 به پایان رسید. در سال 1963 ، سالن بزرگ جامعه فیلارمونیک به مجموعه اضافه شد.ساختمان با ظاهر فعلی خود پس از بازسازی 1980 مانده است. ظرفیت این تئاتر 1260 نفر است. سالن جامعه فیلارمونیک می تواند 1400 نفر را در خود جای دهد. هر دو سالن شکل یک آمفی تئاتر دارند و با آکوستیک با شکوه از هم جدا می شوند. این پروژه در نمایشگاه بین المللی پاریس در سال 1937 “جایزه بزرگ” را دریافت کرد. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

میدان جلوی ساختمان اپرا با مجسمه هایی از شاعر تومانیان و آهنگساز اسپندیاریان تزئین شده است. میدان جلوی خانه اپرا دارای مجسمه آرام خاچاتوریان است و یکی از سالن های موجود در خود تئاتر نیز به نام وی ساخته شده است. در نزدیکی میدان یک دریاچه قو قرار دارد. کافه های بی شمار رنگ خاصی به منطقه مجاور می بخشند و در بین جوانان ایروان بسیار محبوب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *