گوریس ، ارمنستان

گوریس ، ارمنستان

Goris, Syunik marz

شهر گوریس قدیمی ترین شهر در میان شهرهای استان سیونیک کشور ارمنستان است. آن در دره رودخانه ورارک ، در قسمت جنوبی ارتفاعات آتشفشانی سونیک واقع شده است. صخره های اطراف این شهر با عنوان “جنگل سنگی گوریس” شناخته می شوند. آنها مانند هزارتوی شگفت انگیز از ستون های رنگی ، اهرام ، مخروط ها و برج ها شکل گرفته اند. این اشکال نور و سایه را با هم ترکیب می کنند تا جلوه ای باورنکردنی ایجاد کنند. چشم انداز تپه ای گوریس با تنگه هایی که از آن سنگ ها مانند گیاهان عجیب وغریب به سمت خورشید می رسد مناظر خارق العاده و جدیدی را ایجاد می کند که گاه شبیه به مناطق فرازمینی است. جنگل سنگی گوریس چشم انداز اصلی شهر است.

قرنها مردم در غارهای نزدیک شهر مدرن گوریس زندگی می کردند. این غارها راحت و بزرگ بودند و دیوارهای آن با فرش های دستباف پوشانده شده بودند. در اواسط قرن نوزدهم ، دانش جویان از آلمان آمدند و شهر گوریس را طراحی کردند و خیابان های مستقیم و خطوط منظم که امروزه شهر را متمایز می کند ، قرار دادند. خانه های این دوره دارای سنگهای دور رودخانه است که با سیمان نگهداری می شوند.

امروزه ، گوریس یک شهر دوست داشتنی است که یکی از مقاصد تور ارمنستان می باشد. که با قله های بلند و سرسبز احاطه شده است. خیابان ها ساکت هستند و شهر مملو از باغ های آرام و پارک ها است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.