شهر گوریس ارمنستان قدیمی ترین شهر در میان شهرهای استان سیونیک است. آن در دره رودخانه ورارک ، در قسمت جنوبی ارتفاعات آتشفشانی سونیک واقع شده است. یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

صخره های اطراف این شهر با عنوان “جنگل سنگی” شناخته می شوند. آنها مانند هزارتوی شگفت انگیز از ستون های رنگی ، اهرام ، مخروط ها و برج ها شکل گرفته اند. این اشکال نور و سایه را با هم ترکیب می کنند تا جلوه ای باورنکردنی ایجاد کنند. چشم انداز تپه ای گوریس با تنگه هایی که از آن سنگ ها مانند گیاهان عجیب وغریب به سمت خورشید می رسد مناظر خارق العاده و جدیدی را ایجاد می کند که گاه شبیه به مناطق فرازمینی است. جنگل سنگی چشم انداز اصلی شهر است.

زندگی در غارهای اطراف شهر گوریس

زندگی در غارهای اطراف شهر گوریس

قرنها مردم در غارهای نزدیک شهر مدرن گوریس زندگی می کردند. این غارها راحت و بزرگ بودند و دیوارهای آن با فرش های دستباف پوشانده شده بودند. در اواسط قرن نوزدهم ، دانش جویان از آلمان آمدند و شهر را طراحی کردند و خیابان های مستقیم و خطوط منظم که امروزه شهر را متمایز می کند ، قرار دادند. خانه های این دوره دارای سنگهای دور رودخانه است که با سیمان نگهداری می شوند.

امروزه ، گوریس یک شهر دوست داشتنی است که با قله های بلند و سرسبز احاطه شده است. خیابان ها ساکت هستند و شهر مملو از باغ های آرام و پارک ها است. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *