هیچ چیز مانند بنای آبشار پله پله در هیچ کجای قلمرو شوروی قدیم وجود نداشت. در نگاه اول تعریف نوع آن دشوار است: نه یک اثر تاریخی است و نه یک ساختمان. به عبارت ساده آبشار  پله پله ، دکوراسیون اصلی شهر در قالب مجموعه معماری منحصر به فرد است. آبشار پله پله بزرگ سیستمی از راه پله های عظیم است که به طرز جادویی مناطق مرکز شهر و مناطق مسکونی را که در تپه های اطراف آن قرار دارد به هم وصل می کند. با انتخاب تور ارمنستان از این کشور شگفت انگیز دیدن نمایید.

همه در کنار مانند هم یک مجسمه عظیم تماشایی و مدرن به نظر می رسد. پله های عظیم با چشمه ها به سمت فراز و نشیب ها انجام می شود ، و این امر به وسیله ستون هرمی شکل سنگی ارمنستان احیا شده انجام می شود.

مسیر منتهی به آبشار پله پله

مسیر منتهی به آبشار پله پله

از بالای پله برقی ها می توان به بالای آبشار رسید و از راه دور منظره ای از ایروان و کوه آرارات را دید. خانه اپرا و سایر بناهای قابل توجه نیز از همان ارتفاعات قابل مشاهده است. هنگام پایین آمدن ، آن جا چندین سطح وجود دارد که شامل فواره ها و آثار هنری بیشتری است.

ساخت بنای آبشار پله پله

ساخت بنای آبشار

ساخت بنای آبشار از دهه 1970 آغاز شد و تا حدی در سال 1981 به پایان رسید. مرحله دوم تا اواسط دهه 2000 به طول انجامید و آثار هنری مدرن را یک گردآورنده ارمنی-آمریکایی جرارد لئون کافسجیان به ارمغان آورد. در حال حاضر ، 2780 پله ، هرکدام برای هر سال از زمان تأسیس ایروان وجود دارد (اگرچه ایروان در سال 2018، 2800مین سالگرد خود جشن گرفت ، بنابراین شاید پله های بیشتری لازم باشد). یکی از پیشنهاد های جذاب ما به مشتریان جهت سفر خاطره انگیز تور ایروان می باشد.

بنای آبشار در همان ابتدای خیابان با نام معمار تمانیان واقع شده است. در پای آبشار ، بنای تامانیان وجود دارد که نشان می دهد از نقشه کلی خم شده و شال مادرش را می پوشاند. در نزدیکی این بنای یادبود ، مجسمه ای سرگرم کننده به نام “گربه سیاه” توسط هنرمند و مجسمه معروف و مشهور آمریکای جنوبی فرناندو بوترو ، به علاوه مجسمه های متعدد دیگر وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *