برج هیدیرلیک (در ترکی Hıdırlık Kulesi) یکی از ساختمانهای تاریخی مانند دروازه هادریان ، مناره فلوت و برج ساعت است که به سمبل هایی تبدیل شده اند که بطور جداگانه با آنتالیا در ارتباط هستند. با این حال ، واقعاً خود این برج نیست که  بازدید کننده زیادی را به خود جلب می کند ، بلکه منظره های زیبایی از خلیج آنتالیا است که مخصوصاً از این نقطه دیدنی و خیره کننده به نظر می رسد.

برج هیدیرلیک کجاست؟ عکس + آدرس و هر انچه پیش از رفتن باید بدانید

برج هیدیرلیک و تاریخچه اش

این برج یکی از قدیمی ترین بناهای ماندگار در این شهر است. این بنا از بلوک های سنگی زرد-قهوه ای ساخته شده است. قسمت پایین آن در طرح مربعی در اواخر قرن 2 میلادی به عنوان بخشی از استحکامات شهر بنا شد. بعداً ، این بار قسمت دوم در طرح دایره ای اضافه شد. روی قسمت فوقانی بنا در دوره سلجوقیان و عثمانی بازسازی های گسترده ای انجام شد. قیمت تور آنتالیا این وقت سال بسیار مناسب است توصیه می کنیم اگر قصد سفر دارید سریع تر اقدام کنید.

کاربرد این سازه هنوز یک راز باقی مانده است. اعتقاد عمومی این است که برج در واقع مقبره یک شخص مهم است. این فرضیه توسط تعدادی از نقاشی های دیواری که در داخل ساختمان حفظ شده اند تأیید می شود. علاوه بر این ، در هر دو طرف دروازه ورودی حکاکی های سبک وار از تبرها وجود دارد که می تواند اهمیت شخص مدفون در آن را نشان دهد.

برج هیدیرلیک و تاریخچه اش

موقعیت جغرافیایی برج هیدیرلیک

از طرف دیگر ، موقعیت خاص برج – در بالای صخره ای در نزدیکی بندر – می تواند عملکرد دیگری از این سازه را نشان دهد. این عقیده وجود دارد که قبلاً یک فانوس دریایی و یک نقطه نگاه به بیرون بوده است که نزدیک شدن کشتی ها به آنتالیا را مشاهده می کردند. شاید مدتی نیز از این بنا  به عنوان کلیسا استفاده می شد. تور ترکیه یکی از محبوب ترین تورهای موجود در مجموعه ی ما می باشد.

برج 14 متر ارتفاع دارد. ورودی در ضلع شرقی سازه واقع شده است. آن به یک اتاق کوچک منتهی می شود ، از جایی که یک راه پله باریک تا بالاترین سطح بالا می رود. در حال حاضر ، نقش اصلی برج صرفاً تزئینی است. آن یک مکان محبوب  درست قبل از غروب آفتاب ، برای گردشگران و ساکنان آنتالیا است.

مسیر رفتن به این برج

برج هیدیرلیک در نقطه‌ای قرار دارد که منطقه تاریخی Kaleiçi با یک پارک بزرگ Karaalioğlu هم مرز است. بالای صخره هایی قرار دارد که از جنوب بندرگاه بالا می رود که از زمان روم از آن استفاده می شد. محل دقیق برج در انتهای Hesapçı Sokak است – خیابانی که از منطقه Kaleiçi عبور می کند و از دروازه هادریان شروع می شود. فاصله این دروازه دوره رومی و برج هیدیرلیک تنها 600 متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *