قصر العین یا “کاخ العین” یکی از بهترین قلعه های بازسازی شده در امارات ابوظبی است. این موزه زندگی روزمره را در قلعه حاکم نشان می دهد که مرحوم شیخ زاید و خانواده اش قبل از سال 1966 در کاخ اقامت گزیدند.

معماری سبک بادیه به سال 1937 باز می گردد و در سال 1998 به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های فرهنگی و گردشگری به موزه تبدیل شد. این موزه در سال 2001 درهای خود را برای بازدید کنندگان گشود و همچنان به معرفی تاریخ غنی این کشور و حفظ پیوندهای آن با حال و آینده می پردازد.

با انتخاب تور ابوظبی از این شهر جذاب دیدن نمایید.

معماری قصر العین

معماری قصر العین

تضاد عناصر طراحی مدرن با تأثیرات سنتی اماراتی را می توان در سراسر ملک مشاهده کرد. سازه موزه مجموعه ای از حیاط هایی است که استفاده رسمی و خصوصی از امکانات را در یک مجموعه ادغام می کند. هر یک از این مناطق با استفاده از مصالح ساختمانی دارای منبع داخلی و سازگار با محیط زیست از جمله سنگ های سفالی ، خشت و گچ و همچنین عناصر قصر العین درخت نخل برای بام ، سقف ، درها و پنجره ها ساخته و مرمت شد. پر بازدیدترین بخش موزه ، اتاقی است که به آموزش قرآن کریم و حدیث اختصاص داده شده است که شامل تعالیم و گفته های پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است که روی سقف حک شده است.

قصر العین

بلیت: رایگان

ساعات کاری در ماه رمضان:

شنبه – پنجشنبه: 9:00 صبح – 16:00 بعد از ظهر

دوشنبه: تعطیل است

جمعه: 2:00 بعد از ظهر – 4:30 بعد از ظهر قصر العین

بلیت: رایگان قصر

اطلاعات قصر العین:

ساعات کاری:

روزانه: 8:30 صبح تا 7:30 بعدازظهر به جز دوشنبه ها

جمعه: 3:30 بعد ازظهر تا 7:30 بعد از ظهر

مکان: منطقه الجاهیلی ، خیابان هسا بنت محمد جنب واحه العین

بلیت: رایگان قصر العین

 

جنب واحه قصر العین

 

روزانه قصر العین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *