وین پایتخت کشور اتریش می ‌باشد که از شهرهای سر سبز و چهار فصل این کشور می ‌باشد. آب و هوای وین آب و هوای مناسب و مطبوعی است. به دلیل اینکه وین پایتخت کشور اتریش می ‌باشد افراد زیادی این شهر را بعنوان مقصد مسافرت خود انتخاب می ‌کنند و انتظار هوای مناسب و به دور از آلودگی را دارند. در واقع افراد به خاطر آب و هوای وین است که این شهر را مقصد سفر خود انتخاب می کنند.

درباره شهر وین

شهر وین در شمال شرقی کشور اتریش و در نزدیکی رود دانوب واقع شده است. وین دارای مساحتی بالغ بر ۴۱۴ هزار و ۶۵ کیلومتر مربع بوده و حدودا 2 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. مردم وین به زبان آلمانی صحبت می کنند. این شهر پایتخت جذاب و زیبای کشور اتریش محسوب می ‌شود. در زمان های قدیم وین جزو یکی از دروازه‌ های اصلی و محل اتصال شرق و غرب اروپا به یکدیگر بوده است.

امروزه شهر وین از مهم ‌ترین پایگاه‌ های تجاری و فرهنگی اتریش محسوب می‌ شود چرا که از بین شهرهای اروپایی بیشترین گردشگران را به دلیل پیشینه تاریخی و فرهنگی که دارد به خود اختصاص داده است. افرادی که علاقه مند به بازدید از اماکن تاریخی، گردشگری و دیدنی ‌های وین هستند می ‌توانند لحظات لذت بخشی را در وین تجربه کنند.

بررسی کلی آب و هوای وین

آب و هوای وین اقیانوسی است. آب و هوای اقیانوسی یعنی اینکه در تابستان آب و هوا گرم و خشک و در زمستان آب و هوا بسیار سرد می گردد. آب و هوا یکی از مهم ترین و اساسی ترین عامل در تعیین زمان سفر به وین می باشد. آب و هوای وین نیز خود به دو بخش تقسیم می ‌گردد. بخش اول کیفیت یا همان آلودگی هوا بوده و بخش دوم دما و بارش می باشد. میزان آلودگی هوای شهر وین تحت تاثیر میزان بارندگی های این شهر است.

آب و هوای وین نیز خود شامل آلودگی ها و دما و بارش می باشد. شهر وین نیز از جمله شهرهایی است که فرهنگ حفظ هوای پاک را برای مردم خود جا انداخته است. مردم این شهر و مسافران و گردشگران آن همه روزه از هوای پاک شهر لذت می برند. شهر وین در فواصل بهار و پاییز هوای معمولی دارد. آب و هوای وین به صورتی است که دمای هوا در تابستان تا بالای 25 درجه سانتی گراد هم می‌رسد و این باعث می ‌شود که فصول بهار و تابستان بهترین فصول برای سفر به این شهر باشد.

آلودگی

به طور معمول شهرهایی که پایتخت هستند دارای آلودگی هوا می باشند اما شهر وین به عنوان پایتخت کشور اتریش از کمترین آلودگی هوا برخوردار می باشد که به جند دلیل این امر به وقوع پیوسته است. اول اینکه سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته و خوبی دارد که در کاهش آلاینده ها به طور چشم گیری تاثیر گذار است چرا که باعث افزایش میزان بارندگی می شد. با کاهش آلودگی ‌ها، بارش‌ ها رو به افزایش می ‌رود و بارش ‌ها نیز موجب بهبود کیفیت هوا و کاهش آلودگی ‌های باقیمانده می ‌شود. ایجاد و توسعه مقدار زیادی از فضای سبز نیز در بهبود آب و هوای وین مؤثر است. آب و هوای وین با کمترین میزان آلودگی جزء شهرهای پاک اروپا می باشد.

گرم ‌ترین و سردترین زمان در آب و هوای وین

این شهر دارای آب و هوای گرمی نیست یعنی گرمای این شهر به میزان اندک می باشد. به طوری که بیشترین دمای ثبت شده در این شهر 39.5 درجه سانتی گراد بوده است که در ماه آگوست اتفاق افتاده است. از طرفی کمترین دمای ثبت شده این شهر نیز منفی 17.6 درجه سانتی گراد بوده است که در ماه «یانوار» ثبت شده است. این اعداد نشان دهنده یک دمای مطبوع در بیشتر اوقات و بیشتر روزهای سال در این شهر است. بیشترین دمای ثبت شده 39.5 درجه سانتی گراد بوده است.

این در حالی است که در بیشتر شهرهای کشورهای دیگر در یک روز عادی می توان دمای 39.5 درجه سانتی گراد را تجربه نمود. گرما اغلب خاطر مسافران را ناراضی می کند. خوشبختانه تابستان شهر وین گرچه خشک است ولی دمای بالایی ندارد و موجب ناراحتی مسافرانی که به این شهر آمده اند نمی شود. معتدل بودن و مناسب بودن گرمای شهر وین به تبعیت از سایر شهرهای این کشور و همچنین سایر شهرهای کشورهای اروپایی می باشد.

یولی گرم ترین و یانوار سردترین ماه سال در شهر وین است. این را از آمار و میانگین‌ های ارائه شده از آب و هوای وین می ‌توان فهمید. از طرفی ماه‌ های یونی، یولی، آوگوست و سپتامبر ماه‌ هایی هستند که آب و هوایی مطبوع و بهتری دارند و دمای معمولی در آنها وجود دارد. سفر به این شهر در این ماه‌ ها نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد.

آب و هوای وین به طوری است که میانگین دما در تابستان بین 22 تا 26 درجه سانتی گراد می ‌باشد. در بعضی اوقات این دما به 30 درجه سانتی گراد و در بعضی اوقات نیز به دمای 15 درجه سانتی گراد می‌رسد. در واقع گرمای زیادی در این فصل احساس نمی ‌شود. در مقایسه شهر وین با سایر شهرها می ‌توان گفت این شهر یک تابستان ملایم و خوب دارد.

میزان بارش باران در وین

آب و هوای وین نیز بهشکلی است که در تمام طول سال رارای بارندگی باران می باشد. میانگین بارش در طول یکسال در شهر وین به 820 میلی متر می رسد. بارش برف در این شهر بیشتر از ماه دسامبر تا آپریل رخ می دهد. ماه‌ های آپریل و نوامبر نیز از ماه‌ هایی است که احتمال باریدن برف در آن‌ها وجود دارد. میزان بارش در ماه اول 35 میلی متر، در ماه دوم 39 میلی متر، در ماه سوم 41 میلی متر، در ماه چهارم 46 میلی متر، در پنجم 64 میلی متر، در ماه ششم 75 میلی متر، در ماه هفتم 73 میلی متر، در ماه هشتم 65 میلی متر، در ماه نهم 46 میلی متر، در ماه دهم 43 میلی متر، در ماه یازدهم 49 میلی متر و در ماه دوازدهم 44 میلی متر می ‌باشد.

همانطور که مشخص است ماه اول با 35 میلی متر کمترین بارش و ماه ششم با 75 میلی متر بیشترین بارش را دارد. میانگین بارش در طول سال چیزی در حدود 40 میلی متر می ‌باشد که یک بارش نسبتا خوب محسوب می ‌شود و باعث می ‌شود آلودگی ‌های ناشی از تردد خودروها، آلودگی ‌های حاصل از کارخانه ‌ها و سایر آلودگی ‌هایی که باعث صدمه به محیط زیست می ‌شود برطرف شود.

بهترین ماه ها برای بازدید از وین

ماه‌ های آوریل تا می و سپتامبر تا اکتبر را می توان بهترین زمان سفر به وین در نظر گرفت. در فصول بهار و پاییز آب و هوای معتدل و ملایم سبب جذب گردشگران زیادی به این شهر می ‌شود. البته زمان سفر کاملا بستگی به هدف سفرتان دارد چراکه توریست ‌های بسیاری هستند که ترجیح می ‌دهند در آب و هوای گرم و تابستانی سفر به وین را تجربه کنند. برای این که کمترین هزینه را متحمل شوید.

در اواسط تابستان یا فصل تعطیلات مدارس سفر نکنید. با این حال گردشگران شهر وین را هیچ گاه خالی نمی گذارند و بیشترین تعداد توریست‌ ها در بین ماه‌ های ژوئن و آگوست دیده می ‌شوند. با افزایش تعداد گردشگر تقاضا برای هتل‌ ها و اقامتگاه‌ ها بیشتر می ‌شود در نتیجه قیمت هتل ‌ها و مراکز اقامتی در این ماه ‌ها به بیشترین مقدار خواهند رسید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *