آب و هوای والنسیا در هر کدام از فصول سال دارای شرایط مختلفی می باشد. در بهار و تابستان می توان هوای دلپذیری را در این شهر تجربه کرد. اگر قصد دارید با کمترین هزینه به این شهر سفر کنید فصل زمستان و پاییز را انتخاب کنید.

درباره شهر والنسیا

این شهر توریستی حدودا ۱۳۴ کیلومتر مربع مساحت دارد و 880 هزار در آن زندگی می کنند. والنسیا پس از شهر مادرید و بارسلونا سومین شهر بزرگ اسپانیا است. این شهر تعدادی دانشگاه و مدرسه عالی دارد که برجسته ترین آن ها دانشگاه والنسیا و دانشگاه پلی تکنیک والنسیا هستند. مردم والنسیا به زبان اسپانیایی با یکدیگر صحبت می کنند و همچنین آنها در معاملات اقتصادی خود از واحد ارزی یورو استفاده می نمایند. مردم این بسیار شاد و خوشحال هستند و همیشه خنده بر روی لب های آنان دیده می شود.

شهر والنسیا به خاطر زمین حاصلخیزش، باغ‌ های و مزرعه ‌های زیادی دارد که میوه و سبزیجات تازه‌ شهر را فراهم می ‌کنند. برنج از مهم‌ ترین محصولات کشاوری والنسیا می باشد. علاوه بر رویدادها و جاذبه‌های تاریخی، این شهر از نظر جاذبه های شهری و مدرن هم بسیار غنی می باشد و حرف های بسیاری دارد. شهر والنسیا مملو از ساختمان ‌ها و سازه‌ های مدرن است که مهم ترین موزه ‌ها، مراکز علمی و فرهنگی شهر را تشکیل می‌ دهند.

بررسی کلی آب و هوای والنسیا

به طور کلی می توان گفت که شهر والنسیا آب و هوای مدیترانه ای  دارد. به همین دلیل سالانه میلیون ها توریست و گردشگر به کشور زیبای اسپانیا و شهر والنسیا می آیند و از هوای دل پذیرش لذت می برند و زندگی مدرن شهری و طبیعی مردم والنسیا را بازدید می کنند. آب و هوای والنسیا یکی از موضوعات مهمی است که می بایست قبل از سفر به این شهر به تمامی جوانب آن توجه کنید.

زمستان های معتدل در کنار تابستان های گرم و خشک این شهر همگی از دلایلی است که پای بسیاری از افراد گردشگر را به این شهر می کشاند. مدیترانه ای بودن آب و هوای والنسیا از دلایلی است که میزان توریست را در این شهر زیاد شود. نکته مهم در رابطه با این شهر وجود فستیوال و جشن های مختلف در فصول سال در شهر والنسیا است که توصیه می شود افراد با توجه به آنها به برنامه ریزی سفر خود اقدام کنند.

آب و هوای والنسیا در بهار

در فصل بهار شهر والنسیا آب و هوای بسیار مطلوبی دارد و نسیم خنکایی به صورت شما می خورد خود این بسیار لذت بخش خواهد بود که ارزش سفر کردن به والنسیا را برای شما دو برابر می کند. اگر به دنبال بهترین زمان سفر به والنسیا هستید فصل بهار را انتخاب کنید. از مهم ترین ویژگی های آب و هوای والنسیا در فصل بهار گرم بودن آب دریا در این زمان است یعنی شما در این زمان می توانید به راحتی در سواحل شنا کنید و از تفریحات ساحلی لذت ببرید.

جالب است بدانید که در این فصل کمترین توریست را می توان در شهر والنسیا مشاهده کرد. بنابراین شهر والنسیا بسیار خلوت خواهد بود و می توانید هتل های مورد علاقه خود را با کمترین قیمت رزرو کنید. خلوتی شهر از دیگر دلایلی است که می تواند بهار را به بهترین زمان سفر به والنسیا تبدیل کند. دمای مناسب فصل بهار می تواند ماه های آوریل و مه را در فصل بهار والنسیا بهترین زمان معرفی نماید.

آب و هوای والنسیا در تابستان

آب و هوای والنسیا در فصل تابستان گرم می باشد به همین علت می گویند اگر به دنبال آفتابی درخشان هستید در فصل تابستان به شهر والنسیا سفر کنید. آفتاب گرفتن و قدم زدن در سواحل شهر والنسیا در فصل تابستان از لذت بخش ترین کارهایی است که می توانید در این زمان امجام دهید. با توجه به این شرایط فصل تابستان از شلوغ ترین زمان در والنسیا محسوب می شود چرا که رطوبت بالا و گرمای زیاد این فصل باعث سرازیر شدن توریست به این شهر می شود.

قطعا در این فصل هزینه های سفر از جمله هتل و رستوران و بلیط هواپیما افزایش می یابد. رزرو هتل در این فصل کمکی دشوار است چرا که اکثر هتل های والنسیا مدت ها قبل با قیمت های صعودی توسط توریستان رزرو شده اند. اگر تمایل دارید تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب کنید پس از بررسی آب و هوای والنسیا 4 ماه قبل از حرکت خود به رزرو هتل و اقامتگاه مناسب در این شهر بپردازید.

آب و هوای والنسیا در پاییز

آب و هوای والنسیا در فصل پاییز بسیار دل انگیز و رویایی می باشد. بهترین و زیبا ترین خاطرات را می توانید در فصل پاییز والنسیا در کنار عشق تان رقم بزنید. لاس فالاس نام یکی از فستیوال های این شهر است که در فصل پاییز برگزار می شود به همین دلیل این فصل خلوت نمی باشد . گردشگران بسیاری را خواهید دید. از شلوغ ترین زمان هایی که می توان این شهر والنسیا را در پاییز دید ماه های سپتامبر و اکتبر در این فصل می باشند.

آب و هوای والنسیا در زمستان

فصل زمستان شهر والنسیا در ماه های نوامبر تا مارس قرار دارد. در فصل زمستان والنسیا آب و هوای معتدلی دارد. در این فصل دمای هوا در حدود 5 درجه سانتی گراد است و خبری از سرمای شدید و طاقت فرسا در این شهر نیست.اگر در این فصل به والنسیا سفر می کنید این نکته را نیز بدانید که رستوران های این شهر در اغلب روزهای زمستان تعطیل می باشند.

بهترین ماه ها برای بازدید از والنسیا

بهترین زمان برای سفر به والنسیا آوریل و مه است. سفر به والنسیا در ماه آگوست به دلیل گرمای هوا به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا این ماه گرم ترین ماه سال در شهر والنسیا می باشد. اگر دوست دارید که در خلوت ترین فصل والنسیا به این شهر سفر داشته باشید می توانید از نوامبر تا مارس به والنسیا سفر کنید. در این فصل شهر والنسیا بسیار خلوت و خالی از گردشگر می باشد که به شما این امکان را می دهد تا سفری آرام و به دور از دغدغه را تجربه کنید.

اما توجه داشته باشید در این فصل احتمالا بعضی از رستوران ها، موزه ها و جاذبه های گردشگری ساعت کاری کمتری داشته و در بعضی روزها به طور کلی تعطیل باشد. اما از ماه ژوئن تا اکتبر شلوغ ‌ترین فصل سال برای شرکت در تور والنسیا می باشد. توجه داشته باشید که در این فصل به دلیل شلوغی هزینه هتل ها و رستوران ها گران تر است. از فستیوال های جذاب تابستان والنسیا می توان به مسابقات گرند پریکس فرمول یک اروپا، فستیوال توماتینا و جشن یاد بود شام آخر مسیح اشاره کرد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *