نیس یکی از شهرهای جنوبی فرانسه است و به عنوان یکی از شهرهای مهم مدیترانه شناخته می شود. آب و هوای نیس معمولا در هر 4 فصل سال گرم و رویایی است و دلیل این امر هم آب و هوای مدیترانه ای این شهر است. آب و هوای نیس حتی در زمستان ها نسبتا گرم است و گاهی مواقع می توانید در زمستان هم در دریا شنا کنید. در این مقاله به تشریح آب و هوای شهر نیس و بهترین زمان برای سفر به نیس می پردازیم.

درباره شهر نیس

همان طور که گفتیم شهر نیس یکی از شهرهای فرانسه است که در جنوب این کشور و در خط ساحلی کوت دازور واقع شده است. شهر نیس را باید یکی از زیباترین شهرهای ساحلی مدیترانه نامید و از این رو میزبان بسیاری از جشنواره‌ های بین ‌المللی است. از نظر جاذبه ای، جاذبه های شهر نیس فرانسه بسیار زیاد است. شهر نیس یکی از شهرهای ارزان فرانسه است و هزینه ها در این شهر به نسبت شهرهایی مانند موناکو پایین تر است. این شهر همواره به عنوان یک میزبان بین المللی شناخته می شود و سالانه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد.

اکثر مردم، نیس را با آب و هوای گرم و ساحل شلوغ آن می شناسند و یکی از مقاصد بی رقیب گردشگری است. اگر به دنبال یک مقصد جذاب برای سپری کردن ماه عسل هستید، شهر نیس می توانید بهترین انتخاب برای شما باشد. بعد از پاریس فرودگاه نیس به عنوان برترین فرودگاه محسوب می شود و هر روز در حدود شصت پرواز بین المللی دارد، از لحاظ سیستم حمل و نقل نیس از شهرهای پیشرو محسوب می شود. زیبایی شهر نیس به قدری شهرت دارد که به خلیج فرشتگان معروف است. امکانات رفاهی و تفریحی نیس فراوان است اما هنوز طبیعت بکر در این شهر حرف اول را می زند

بررسی کلی آب و هوای نیس

اگر قصد سفر به نیس را دارید باید از وضعیت آب و هوایی این شهر در فصل های مختلف سال آگاه باشید. آب و هوای نیس مدیترانه ای است و همین موضوع باعث می شود در طول سال این شهر همیشه آب وهوای گرم داشته باشد. در ماه های اردیبهشت تا مهر آب وهوای نیس معمولا گرم است و حتی دمای 37 درجه هم از این شهر گزارش می شود که نشان از گرمای شدید هوا در این فصل دارد. در ماه های دی تا اسفند هم نیس آب و هوای معتدلی دارد و هوا خیلی سرد نمی شود.

آب وهوای نیس در بهار

فصل بهار در شهر نیس از اواخر اسفند تا اواسط اردیبهشت به طول می انجامد. با این حال فصل بهار در شهر نیس معمولا کوتاه است. اما به طور کلی می توان گفت که آب وهوای نیس در بهار معتدل می باشد ولی گردشگران کمی در این شهر وجود دارند. بنابراین در این فصل از سال هتل ها و اقامت گاه های شهر نیس قیمت های پایینی دارد و گردشگران می توانند با کمترین هزینه هتل خود را رزرو کنند.

اگر می خواهید هزینه کمتری برای اقامت بپردازید و یا دوست دارید با جمعیت زیادی در این شهر روبرو نشوید، بهترین زمان برای سفر به نیس برای شما فصل بهار است. در فصل بهار شهر نیس مناسب برای قدم زدن در خیابان هایش می باشد و از تماشای طبیعت و شکوفه ها لذت برد، این فصل زمان مناسبی برای سفر به این شهر است.

آب و هوای نیس در تابستان

فصل تابستان، فصل داغ گردشگری شهر نیس است. در این فصل از سال آب و هوای نیس گرم است و جمعیت زیادی در این شهر حضور دارند. این فصل بهترین زمان برای لذت بردن از سواحل گرم و شلوغ نیس است ولی هزینه ها نیز تا حد زیادی بالا می رود. اگر می خواهید در هوای گرم به این شهر سفر کنید و از سواحل شلوغ و تفریحات تابستانی در این شهر لذت ببرید، فصل تابستان زمان مناسبی برای سفر به این شهر است ولی باید آمادگی پرداخت هزینه های بالا برای اقامت، غذا و تفریحات مختلف را داشته باشید.

آب وهوای نیس در پاییز

شهر نیس در فصل پاییز دارای آب و هوای خنک و معتدلی می باشد یعنی در این فصل از سال دمای هوای نیس کم می شود به طوریکه به 15 درجه سانتی گراد می رسد. با این حال در فصل پاییز تعداد گردشگران نیس کم است و شهر شلوغ نمی باشد. در این فصل هزینه ها نسبت به تابستان کمی کاهش می یابد ولی زیاد پایین نخواهد بود. افرادی که می خواهند در کنار ساحل در آرامش آفتاب یگیرند و یا قدم زدن در شهر را در خلوتی دوست دارند باید بگوییم که فصل پاییز این موقعیت را فراهم کرده است. این فصل زمان مناسبی برای سفر به این شهر است.

آب و هوای نیس در زمستان

جالب است که آب و هوای نیس در زمستان هم معتدل می باشد و میانگین دمای هوا به 10 درجه سانتی گراد می رسد. شهر نیس معمولا زمستان های خیلی سردی ندارد و ساکنان این شهر خیلی کم بارش برف را می بینند. اگر می خواهید هزینه کمتری برای اقامت بپردازید و در خلوت ترین زمان ممکن به نیس سفر کنید، فصل زمستان بهترین زمان برای سفر به شهر نیس خواهد بود.

بهترین ماه ها برای بازدید از نیس

با توجه به این نوع آب و هوا، تمام طول سال می توان به شهر نیس سفر کرد. شهر نیس توسط آب های آرام خلیج فرشتگان احاطه شده است بنابراین بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبا کاملا بستگی به خودتان دارد. در فصل بهار و پاییز این شهر دارای آب و هوایی مطلوب است در فصل پاییز هوا کمی مرطوب تر می ‌شود.

بنابراین می توان گفت این مدت زمان بهترین فصل برای سفر به نیس می باشد. اما فصل تابستان، فصل داغ گردشگری این شهر محسوب می شود و قطعا در این زمان قیمت هتل ها افزایش می یابد. گاهی ممکن است تا دو برابر حد معمول هم افزایش پیدا کنند. در بیشتر روزهای سال می توانید از ساحل آفتابی استفاده کنید و لذت دراز کشیدن روی شن های داغ ساحلی را تجربه کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *