جزیره میکونوس یکی از جزایر زیبای یونان می باشد که دارای جاذبه های بسیار زیادی است. گردشگران و توریستان با توجه به آب و هوای میکونوس فصل های مختلفی را برای سفر خود انتخاب می کنند. آب وهوای میکونوس در فصل های مختلف متفاوت است و در هر فصلی این جزیره را جذاب می کند. جزیره میکونوس یکی از زیباترین جزیره ها یونان می باشد که دارای مکان های گردشگری، سواحل شنی، چشم اندازهای بسیار زیادی می باشد. در اینجا به بررسی آب و هوای میکونوس می پردازیم تا با بیشتر با شرایط آب و هوایی آن آشنا شویم.

درباره شهر میکونوس

این جزیره در فاصله 150 کیلومتری شهر آتن قرار دارد و دارای زیبایی های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی می باشد. این جزیره همواره در فصل های مختلف و مخصوصا تابستان مملو از گردشگران می باشد. مردم میکونوس به زبان یونانی صحبت می کنند و اکثرا پیرو دین مسیحیت ارتدوکس هستند اما در میان آنها مسلمان یا کاتولیک هم یافت می شود. جزیره میکونوس به جزیره بادها نیز شناخته می شود و یک جزیره سنگی است.

زندگی شبانه در این شهر بسیار جریان دارد و یکی از شهرهای پر جنب و جوش یونان به شمار می آید. محیط زیبا و چشم نواز این جزیره بسیار هنرمندانه طراحی شده است. کورا مرکز جزیره میکونوس است. این منطقه یکی از بهترین نمونه های معماری در سیکلادز به شمار می رود. کوچه های سنگ فرش شده و باریک کورا در کنار خانه های شیروانی دار با پنجره های رنگی و بالکن های چوبی که مملو از گل های شمعدانی هستند. هر ساله گردشگران و افراد مشهور بسیار زیادی از این جزیره بازدید می کنند و دارای هتل و رستوران های بسیار زیادی می باشد.

بررسی کلی آب و هوای میکونوس

به طور کلی آب وهوای میکونوس مدیترانه ای می باشد و در طول سال بیشتر افتابی است. در این جزیره 300 روز آفتابی وجود دارد و بقیه روزهای سال بارانی و ابری می باشد. دما هوا در فصل های مختلف متفاوت است. در فصل تابستان دمای هوا بالا می رود و در بیشترین دما با دمای 40 درجه رو به رو می شویم.

زمستان های هوا کمی ملایم تر و سرد می شود. بارندگی در جزیره میکونوس در بعضی از ماه های سال رخ می دهد و بیشتر در ماه های اکتبر تا مارس شاهد بارش باران هستیم. آب و هوای میکونوس در هر فصلی از سال خوب است و شرایط ایده آلی را برای سفر گردشگران و مسافرین ایجاد می کند.

آب و هوای میکونوس در بهار

آب و هوای میکونوس در فصل بهار معتدل است. فصل بهار در جزیره میکونوس در ماه‌ های آوریل تا می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) قرار دارد. میانگین دمای میکونوس در فصل بهار 15 الی 21 درجه سانتی گراد می باشد. در این فصل جزیره میکونوس پوششی از  گل و گیاه دارد. در این فصل تعداد گردشگران کم است و فرصت بیشتری برای بازدید از مناظق مختلف وجود دارد.

آب وهوای میکونوس در تابستان

شهر میکونوس در فصل تابستان از آب و هوای گرمی برخوردار است. این فصل در ماه‌ های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور) قرار دارد. در این فصل دمای هوای جزیره میکونوس تا 40 درجه سانتی گراد هم می رسد اما در روزهای معمولی تا 37 درجه می باشد. شهر میکونوس اگر هوا گرمی دارد در عوض نسیم های خنکی از سمت دریا و ساحل می وزد و بهترین موقعیت برای شنا کردن و تفریحات ساحلی خواهد بود. جالب است بدانید که با وجود گرمای زیاد در تابستان این جزیره مملو از گردشگران و توریستان می باشد و قینت هتل ها و رستوران ها در بالاترین وضعیت خود قرار دارند و حتما برای رزرو هتل از جند ماه قبل از سفرتان اقدام نمایید .

آب و هوای میکونوس در پاییز

آب و هوای میکونوس در فصل پاییز بسیار خوب و ملایم می باشد. فصل پاییز در جزیره میکونوس در ماه‌ های سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) قرار دارد. این جزیره در فصل پاییز دمایی بین 20 تا 27 درجه سانتی گراد دارد. فصل پاییر میکونوس در طول روز هوای بسیار مطلوب و خنکی دارد و در ساعات پایانی به خصوص شب ها هوای نسبتا سردی دارد. در اواخر پاییز یعنی در آذر ماه سردی هوا را می توان روزها نیز احساس کرد. چهره جزیره میکونوس در فصل پاییز رنگ های نارنجی و قرمز فرا می گیرد که بسیار دیدنی می شود و برای توریستان و گردشگران بسیار تماشایی می باشد.

آب وهوای میکونوس در زمستان

آب و هوای میکونوس در فصل زمستان سرد می شود و گاهی اوقات به زیر صفر می رسد. فصل زمستان این جزیره در ماه‌ های نوامبر تا مارس (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین) قرار دارد. در زمستان هوای میکونوس نسبتا خوب است و گاهی شاهد بارش باران در این جزیره هستیم. در آغاز فصل زمستان آب و هوا سردتر است و با رسیدن به پایان زمستان دمای هوا افزایش می باید و کمی معتدل تر می شود.

بهترین ماه ها برای بازدید از میکونوس

همانطور که گفته شد آب و هوای میکونوس در فصل تابستان نسبتا گرم است و در فصل زمستان خنک و سرد می باشد. بهترین زمان سفر به این جزیره زیبا را می توان اواخر بهار تا پایان تابستان دانست. آب و هوای میکونوس در پایان بهار بسیار خوب و خنک می شود و کم کم با شروع تابستان گرم می شود. جزیره در فصل تابستان مملو از گردشگران و توریستان می شود و به جذابیت های جزیره افزوده می شود.

گرمای تابستان جزیره میکونوس غیر قابل تحمل است و می توان از سواحل زیبای جزیره لذت برد. فصل پاییز نیز آب و هوای میکونوس بسیار خوب و خوشایند است و می توان در سواحل جزیره قدم زد و از نسیم خنکی از جانب دریا می آید لذت برد. آب وهوای میکونوس در هر فصلی از سال بسیار خوب و خوشایند است و فرصتی خوب را برای گردشگران ایجاد می کند تا بتوانند از تمامی جاذبه های تاریخی و فرهنگی این جزیره بازدید کنند و از سفر خود خاطره بیادمادنی داشته باشند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *