در هر یک از فصول سال شهر مارسی دارای دمای بسیار متغیری خواهد بود. شما می توانید هر چهار فصل متفاوت را در این شهر تجربه کنید و از آب و هوای شهر مارسی در هر یک از فصول لذت ببرید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد آب و هوای شهر مارسی در هر چهار فصل سال توضیحات مفیدی را ارائه دهیم لطفا با ما همراه باشید.

درباره شهر مارسی

مارسی در جنوب شرقی کشور فرانسه در منطقه پروانس قرار گرفته و قدیمی ترین شهر فرانسه محسوب می شود. با ایجاد کانال سوئز رشد تجارت در این شهر بندری بیش از پیش شد و در طول جنگ های جهانی اول و دوم به عنوان یکی از مهمترین بنادر استراتژیک در طول این سال ها محسوب می شد. شهر مارسی دومین شهر بزرگ و دومین شهر پرجمعیت فرانسه است. از دیگر افتخارات مارسی این است که عنوان پایتخت فرهنگی اروپا را در سال 2013 از آن خود کرده است. در طول سال گردشگران زیادی از گوشه و کنار دنیا در مارسی حاضر می شوند و از جاذبه های دیدنی مارسی بازدید می کنند.

چرا که این شهر اقوام زیادی را از سراسر دنیا در خود جای داده است. اقوام ترک و یونانی و آفریقایی و … یک شهر چند فرهنگی خارق العاده را تشکیل داده اند. بیش از پنجاه رشته ورزشی در این شهر به صورت منظم مشغول به فعالیت هستند که تقریبا دویست هزار ورزشکار از این طریق تربیت شده اند. تیم فوتبال المپیک مارسی نیز یک تیم شناخته شده در فرانسه می باشد و چندین مرتبه موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ این کشور شده است.

بررسی کلی آب و هوای مارسی

شهر مارسی از تاریخی ترین و تجاری ترین شهرهای کشور فرانسه شناخته شده است. مارسی با این موقعیتی که داردسالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی و تاجران بسیاری به شهر مارسی فرانسه سفر می کنند. بنابراین مهم ترین اطلاعاتی که هر گردشگری قبل از سفر به این شهر می خواهد در مورد آن به دست بیاورد آب و هوای مارسی می باشد. شهر مارسی از آب وهوای مدیترانه ای برخوردار می باشد.

اگر شما نیز قصد سفر به این شهر زیبا را دارید به شما توصیه می شود که قبل از سفر حتما در مورد آب وهوای شهر مارسی اطلاعات دقیقی را به دست بیاورید اما از آنجاییکه این شهر به طور میانگین در تمام طول سال آب وهوای معتدلی دارد، بنابراین هیچ محدودیت زمانی در سفر به مارسی وجود ندارد.

آب و هوای مارسی در بهار

آب و هوای مارسی در فصل بهار معتدل و مدیترانه ای می باشد. میانگین دمای شهر مارسی در این فصل حدودا 15 درجه سانتی گراد است. فصل بهار یکی از زیباترین  و دلنشین ترین فصل های این شهر توریستی می باشد. مارسی در فصل بهار روزهای بارانی اندکی دارد و کم پیش می آید که باران های شدید ببارد اما گاه گاهی بادهای تند و سردی سروع به وزیدن می کند. بنابراین بهتر است تا هنگام سفرتان یک ژاکت گرم با خود به همراه داشته باشید. شما با سفر در فصل بهار می توانید از آب و هوای تازه در دشت ها و دامنه کوه های این شهر لذت ببرید و لحظات خوبی را برای خود به ارمغان بیاورید.

آب و هوای مارسی در تابستان

شهر مارسی به دلیل اینکه در خط ساحلی دریای مدیترانه قرار دارد در فصل تابستان از آب و هوای گرم و شرجی بهره می برد. با این حال میزان رطوبت در تابستان نسبت به دیگر فواصل سال بیشتر است. میانگین دمای هوای مارسی در تابستان 24 درجه سانتی گراد می باشد و زمان مناسبی برای ورزش و تفریحات ساحلی خواهد بود. فصل تابستا بهترین زمان برای سفر به این شهر توریستی می باشد بنابراین اگر قصد دارید در این زمان به مارسی سفر کنید چند ماه زودتر هتل و بلیط هواپیما خود را رزرو کنید چرا که در این فصل گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به مارسی می آیند.

آب و هوای مارسی در پاییز

آب وهوای شهر مارسی در فصل پاییز نیز بسیار مناسب و معتدل می باشد. میانگین آب وهوای شهر مارسی در فصل پاییز 16 درجه سانتی گراد می باشد. در این فصل شاهد برگزاری انواع فستیوال ها و نمایشگاه های متعددی هستیم. شهر مارسی در این فصل لباس نارنجی خود را به تن کرده و بسیار جذاب و دیدنی می باشد. بسیاری از شاعران و هنرمندان برای الهام گرفتن از طبیعت زیبای پاییزی، در این فصل به شهر مارسی سفر می کنند. در این فصل باران های موسمی زیادی می بارد و شرایط جوی هوا در دامنه های کوه های آلپ کمی نامساعد خواهد بود و بهتر می باشد تا هنگام سفر با خود لباس گرم به همراه داشته باشید.

آب و هوای مارسی در زمستان

آب و هوای شهر مارسی در فصل زمستان بسیار سرد و برفی می باشد. در روزهای زمستانی برف های سنگینی می بارد و کل سطح مارسی را سفید می کند. دمای میانگین آب و هوای شهر مارسی در فصل زمستان 9 درجه سانتی گراد می باشد. در این فصل مارسی روزهای یخ بندان بسیاری را به خود می بیند. اگر می خواهید سفر ارزان تری را به شهر مارسی داشته باشید و هم چنین تحمل آب و هوای شهر مارسی در فصل زمستان را دارید بهتر خواهد بود تا این فصل را برای سفر خود انتخاب کنید و از هتل هایی با قیمت های مناسب و پایین برخوردار شوید. البته فراموش نکنید که پوتین و پالتو گرم را به هیچ وجه فراموش نکنید.

بهترین ماه ها برای بازدید از مارسی

به علت آب و هوای معتدل این شهر، در تمام فصل ها قابلیت سفر و گردشگری در آن مهیا است، اما در فصل بهار و با شروع سرسبزی طبیعت حجم گردشگران این شهر افزایش می یابد و در فصل تابستان همراه با تعطیلات تابستانی این شهر یکی از مقاصد توریست ها محسوب می شود. البته فصل پاییز که از سپتامبر شروع می شود، گزینه خوبی برای سفر به مارسی محسوب می شود، از این جهت که حجم گردشگران خیلی کم و شهر خلوت تر شده است و آب و هوا نیز خیلی سرد نیست.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *