به احتمال زیاد نام شهر بسیار دیدنی فلورانس به گوش شما نیز خورده است. این شهر گردشگری و تاریخی در ایتالیا واقع شده و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در میان گردشگران است. آب و هوای فلورانس بسیار معتدل و مطلوب بوده و در تمامی فصول پذیرای گردشگران دیگر کشور ها است. بهتر است قبل از انتخاب زمان سفر، در مورد وضعیت آب و هوای فلورانس و فصل های مختلف آن اطلاع داشته باشید.

درباره شهر فلورانس

شهر بسیار دیدنی و تاریخی فلورانس در قسمت های شمالی کشور ایتالیا قرار دارد و به دلیل زیبایی های طبیعی و مناطق گردشگری بسیار زیاد، سالانه میلیون ها گردشگر از اکثر نقاط جهان به آن سفر می کنند. بیشترین دلیل محبوبیت و معروفیت شهر فلورانس، آثار تاریخی بازمانده از دوره  رنسانس است. زیبایی های شهر فلورانس باعث شده است هنرمندان آن را به نقاشی با قلم مو تشبیه کنند. این شهر حدود 102 کیلومتر مربع مساحت دارد و پایتخت منطقه توسکانی ایتالیا است. کلیسای جامع سانتا ماریا، تعمید گاه سنت جان، قلعه قدیمی فلورانس، کاخ و گالری اوفیتزی، پل وکیو، سن لورنزو، میدان سینیوریا، سانتا کروسه، کاخ ‌های پیتی، باغ ‌های بوبولی، میدان میکل آنژ و… برخی از مهمترین مناطق گردشگری فلورانس هستند.

بررسی کلی آب و هوای فلورانس

آب و هوای فلورانس بسیار خوب بوده و تاثیر بسیار زیادی در جذب گردشگر برای این شهر دارد. فلورانس در بیشتر روز های سال دارای آب و هوایی بسیار خوب و معتدل است. این شهر در سواحل رود آرنو قرار دارد و تابستان هایی گرم با میزان بارندگی کم و زمستان هایی سرد دارد.

توصیه می کنیم برای سفر به فلورانس همواره چتر به همراه داشته باشید، زیرا در این شهر همیشه احتمال بارندگی وجود دارد. سه ماه ژوئن،‌ ژوئیه و اوت گرم ترین ماه های این شهر را رقم می زنند. در حالت کلی فلورانس دارای آب و هوای شرجی و استوایی است و آب و هوای سواحل غربی ایتالیا و باد های ساحلی تأثیر زیادی در تغییرات آب و هوایی آن دارند. به دلیل قرار گرفتن در میان دره و رود آب و هوای فلورانس حالت  گرمسیری پیدا کرده است.

آب و هوای فلورانس در بهار

یکی از دیدنی ترین فصل های فلورانس، فصل بهار است. آب و هوای فلورانس در این فصل به گونه ای است که آن را به یک شهر رؤیایی و دیدنی تبدیل می کند. در اکثر نقاط این شهر گل های درختان شکوفه می کنند و چمن ها در فضای سبز دوباره رشد می کنند. در اوایل فصل میانگین دما حدود 10 درجه است اما رفته رفته هوا رو به گرم تر شدن می رود، به طوری که در ماه آوریل میانگین دمای هوا حدود 14 درجه است که گاهی در طول روز به 19 درجه  سانتی گراد نیز می رسد. زیباترین ماه در فصل بهار فلورانس ماه می است که دمای هوا نیز بسیار مطلوب بوده و حدود 17 درجه سانتی گراد است. بیشتر بارندگی های فصل بهار فلورانس در ماه آوریل اتفاق می افتند و بارندگی های ماه مارس نسبت به آوریل کمتر است.

آب و هوای فلورانس در تابستان

شهر فلورانس در فصل تابستان آب و هوای گرم و شرجی دارد. میانگین دمای هوا در ماه های اوت و جولای به 31 درجه سانتی گراد نیز می رسد. در فصل تابستان نیز رفته رفته هوا خنک تر می شود به طوری که در ماه جون میانگین دمای هوا 28 درجه سانتی گراد و در ماه سپتامبر میانگین دمای هوا 27 درجه سانتی گراد است.

شب های تابستانی فلورانس نسبت به روز ها خنک تر است. البته در طول روز نیز دمای هوا به قدری نیست که باعث اذیت گردشگران شود و به همین دلیل این ماه ها بسیار شلوغ و پر گردشگر هستند. در ضمن جون و جولای کم بارش ترین ماه های تابستان هستند و در تمامی ماه های تابستانی هر از گاهی طوفان و رعد برق نیز به چشم می خورد. همچنین حدود 10 ساعت از طول روز آفتابی است که این هوای آفتابی خود بسیار دیدنی و جذاب است.

آب و هوای فلورانس در پاییز

در فصل پاییز آّب و هوای فلورانس همچون بهار بسیار مطلوب است.در این فصل فلورانس بسیار دیدنی است و از نظر آب و هوایی نیز بسیار شبیه به فصل بهار است. دمای هوا در پاییز نیز گرم است و میانگین دمای هوا در ماه اکتبر بین 10 درجه ی سانتی گراد تا 21 درجه سانتی گراد است. در این ماه به طور میانگین 5 ساعت تابش آفتاب را در شهر فلورانس شاهد هستیم که بسیار دیدنی و دلنشین است. با رفتن به سمت ماه نوامبر هوا سرد تر شده و میانگین دمای هوا به 6 تا 15 درجه سانتی گراد در طول شبانه روز می رسد. معمولاً بارندگی ها در فصل پاییز کوتاه هستند که بیشترین میزان آن در ماه نوامبر اتفاق می افتد.

آب و هوای فلورانس در زمستان

آب و هوای فلورانس در فصل زمستان مرطوب و معمولاً سرد است. ماه ژانویه سردترین ماه در فصل زمستان است و میانگین دمای هوا در این ماه بین 1 تا 10 درجه سانتی گراد است. در ماه های دسامبر و فوریه با سرمای کمتری نسبت به ماه ژانویه رو به رو هستم. در فصل زمستان هر از گاهی بارندگی برف رخ می دهد و رفته رفته میزان بارندگی در این فصل کاهش می یابد. همچنین در این فصل به طور میانگین هر روز هوا سه ساعت آفتابی است و در اکثر مواقع با آب و هوای ابری مواجه هستیم. سعی کنید اگر زمستان را برای سفر به فلورانس انتخاب کردید لباس گرم به همراه داشته باشید، زیرا با وزش باد هوای شهر تا حدود زیادی سر می شود.

بهترین ماه ها برای بازدید از فلورانس

بیشترین میزان گردشگری در شهر فلورانس، در فصل تابستان اتفاق می افتد. بدون شک ماه های می، ژوئن و سپتامبر یعنی ۱۰ اردیبهشت تا ۹ تیر و ۸ شهریور تا ۱۰ مهر بهترین زمان سفر به این شهر از نظر کیفیت آب و هوا هستند. البته توجه داشته باشید به دلیل ازدیاد گردشگر در این ماه ها هزینه های گردشگری همچون رزرو هتل، خوراک، حمل و نقل، بازدید از موزه ها و اماکن دیدنی و … بسیار بالا است.

با توجه به اینکه بیشتر ایتالیایی ها تعطیلاتشان را در ماه های جولای و اوت سپری می کنند، علاوه بر شلوغی بسیار زیاد، قیمت ها نیز به بیشترین حد خود می رسند. اواخر سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برگزاری بازی های راگبی در فلورانس هستند و آب و هوا نیز بسیار خوب است. البته لازم است بدانید اغلب دیدنی های فلورانس در مکان های سرپوشیده قرار دارند و به همین دلیل ماه های جولای و اوت یعنی ۱۰ تیر تا ۱۰ شهریور بهترین زمان برای دیدن اماکن سرپوشیده اند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *