شرایط آب وهوای دبی از جمله مهم‌ ترین و اساسی ترین فاکتور است که تأثیر مستقیم و ویژه ‌ای را در محورهای توریستی و گردشگری خواهد داشت. علاوه بر کاربرد تفریحی و توریستی شهر دبی، محور تجارت‌ های سودآور در آن نیز وابستگی ملموسی به شرایط آب و هوای دبی خواهد داشت. به همین واسطه، شرایط آب و هوای دبی را می ‌توان عاملی مهم در انتخاب توریست ‌ها و گردشگران محسوب نمود. در این مقاله قصد دارین در خصوص آب وهوای شهر زیبای دبی صحبت کنیم، با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

درباره شهر دبی

دبی هم چون الماسی درخشان در سطح خاورمیانه شناخته شده است. قطعا می ‌توان دبی را به عنوان یکی از مراکز مهم شگفت آور در جهان نیز معرفی نمود. مراکزی که تعدد برج‌ های عظیم در کنار دریایی زیبا و مراکز تفریحی و توریستی بی نظیر، شگفت آورترین لحظات را برای گردشگران مهیا می کنند. خراش‌ های فوق ‌العاده و متفاوت از دیگر پارامترهایی است که شرایط آب و هوای دبی را به شرایطی بر وفق مراد توریست خارجی بدل خواهد نمود.

با وجود شرایط آب و هوایی خاص، کم‌ ترین تأثیری در جایگاه و نفوذ اقتصادی و گردشگری آن در خاور نزدیک و دور احساس نمی ‌گردد. شرایط آب و هوای دبی به گونه ‌ای است که می‌ توان در آن زندگی عادی، سفری منحصر به فرد، تجارتی بدون نقص، تفریح و گردشگری خاطره انگیز را به سادگی هر چه تمام تجربه نمود. از این رو شرایط آب وهوای دبی به عنوان پایتخت خرید در خاورمیانه را می‌توان شرایطی مناسب و قابل توجه عنوان نمود.

بررسی کلی آب و هوای دبی

آشنایی با شرایط آب و هوای دبی نیازمند پیگیری های متعدد نخواهد بود چرا که هوا به توجه به مختصات جغرافیایی به آب و هوای گرم و خشک تعبیر شده ‌اند. شرایط هوای در بسیاری از فصول سال، شرایط جوی ثابت و نامتغیر می ‌باشد. شرایط آب وهوای دبی ایجاب می کند که این شهر به عنوان شهری گرم و خشک در میان دیگر نقاط توریستی مشابه در جهان معرفی گردد. این شهر در اکثر روزهای سال دمایی بالغ بر 40 درجه سانتی گراد دارد.

شرایط آب و هوای دبی باعث شده است که این شهر شاهد بارش ‌های متراکم و ناپایدار باشد. ماه مارس، نوامبر، سپتامبر، می و …. از جمله ماه‌ هایی محسوب می‌ شوند که در آن شرایط هوایی دبی، شرایطی مساعد با درجه حرارتی کم ‌تر در مقایسه با ماه‌ های دیگر سال می ‌باشد. جاذبه‌ های متنوع و گسترده دبی سبب گردیده است تا آب وهوای خشک و گرمسیری آن تأثیر چندانی در روند توریست پذیری این نقطه زیبا در جهان نداشته باشد. وجود جاذبه‌ های گردشگری بسیار در کنار محیط‌ های تفریحی فراوان، به عنوان مکملی شایسته در جلب نظر گردشگران شناخته می ‌شوند.

آب وهوای دبی در بهار

شهر دبی در فصل بهار از آب وهوای مطلوب و ایده آلی برخوردار است. با توجه به اینکه شهر دبی یکی از توریست پذیرترین شهرهای دنیا محسوب می شود سالانه گردشگران بسیاری به خصوص از آسیا و ایران در فصل بهار به این شهر سفر می کنند. برای ایرانیان از مهم ‌ترین انتخاب‌ ها به منظور سفر به دبی، زمان نوروز است. شرایط آب و هوای دبی در فصل بهار ایجاب می‌ نماید گردشگران زیادی را ببیند.

آب و هوای دبی در تابستان

فصل تابستان اوج گرمای زمین و آسمانی در دبی به شمار می رود. شرایط آب و هوای دبی در این فصل از سال به گونه ‌ای است که استراحت در هتل‌ ها و تفریح هر روزه در برنامه گردشگران و توریست‌ های این شهر می باشد. البته وجود مراکز خرید در این شهر بی نظیر باعث شده است که تفریح گردشگران در فصل تابستان علاوه بر استراحت، پاساژ گردی و خرید شود و زیبایی‌های بصری و ملموس آن را به عنوان وجه تسمیه زیبایی‌های یک نقطه بی نظیر در جهان محسوب نمایند. گرمای 40 درجه ‌ای دبی، حاکی از شرایط آب وهوای دبی بوده و با استناد به آن می ‌توان میزان و تأثیر گرما در این بخش از زمین را به خوبی درک نمود.

آب و هوای دبی در زمستان

فصل زمستان شلوغ ترین زمان برای شهر دبی به حساب می آید چون این شهر در این فصل از بهترین و دل پذیر ترین آب و هوا برخوردار است. شهر دبی از جمله مقاصد مهم توریستی و تجاری در جهان به شمار می ‌آید. کشورهای هم جوار با دبی، شرایط توریستی ساده ‌تری را برای امور متنوع تجربه می ‌نمایند. آب و هوایی که بهترین گزینه پیشنهادی برای سفر در ایام فصل زمستان محسوب می‌ گردد چرا که با استفاده از فاکتور مهم عدم محدودیت ‌های مکانی امکانات پر بازده ‌تری را در بخش تجاری و گردشگری رقم خواهند زد. شهر دبی نیز هم چون بسیاری از نقاط جهان، تفاوت‌ های ملموس آب و هوایی را در برخی از ایام سال تجربه می ‌نماید. تفاوت‌ هایی که در فصل زمستان گاها به کاهش دمای 20 درجه ‌ای منجر خواهد شد.

بهترین ماه ها برای بازدید از دبی

هر زمان از سال را می ‌توان به عنوان فصل سفر و گردشگری در شهر دبی معرفی کرد. ولیکن تور دبی برخی از شرایط خاص و ویژه را برای گردشگران ایجاد خواهد کرد تا با رعایت آن تجربه سفری خاطره انگیز را در ذهن ثبت نمایند. شرایط آب و هوای دبی در زمستان ‌های سرد، به عنوان بهترین ایده آل در سفر شناخته خواهد شد. از این رو انتخاب این زمان از سال برای سفر، انتخابی شایسته و هوشمندانه محسوب می ‌گردد.

لباس مناسب با آب و هوای دبی

شهرهای گرم و خشک در جهان، مکان مناسبی برای پوشش‌های سنگین و رسمی محسوب نخواهند شد. از این رو انتخاب لباس ‌هایی روشن و نازک، موجب می ‌گردد تا شرایط همواری برای گذر از روز به شب در دبی فراهم گردد. شرایطی که می ‌توان آن را شرایط مساعد کننده گرمای 40 درجه در این نقطه هیجان انگیز در جهان عنوان نمود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *