اگر شما هم می خواهید به دنیای زیبا و اسرار آمیز در یونان سر بزنید، ما به شما بازدید از دیدنی های کرت را پیشنهاد می کنیم. گذشته از اینها دیدنی های کرت بسیار زیاد هستند و هر روزه بر تعداد بازدید کنندگان این منطقه افزوده می شود. علاوه بر آن، یقینا تاریخ غنی و جاذبه های گردشگری و تاریخی متعدد نیز باعث جذب گردشگر و توریست به این منطقه شده است. این کشور دارای آب و هوای چهار فصل است یعنی در تمامی مناطق آن می توانید آب و هوای مختلف را مشاهده کنید.

درباره شهر کرت

کرت بزرگترین جزیره کشور یونان است که در جنوب این کشور و در آب های مدیترانه واقع شده است. جزیره کرت بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیره یونانی و پنجمین جزیره ی بزرگ دریای مدیترانه است. اگر اهل گشت و گذار و مسافرت بوده باشید، حتما نام جزیره دیدنی به گوشتان خورده است. در شهر کرت دارای سبک زندگی خاص و آب و هوای بسیار خوب می باشد.

بررسی کلی آب و هوای کرت

این جزیره زیبا هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران است و بدلیل آب وهوا عالی و سواحل شنی، همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. هوا کرت به گونه ای است که در فصل پاییز هم می توان برای شنا به سواحل آنجا رفت و لذت برد.

اما کرت یکی از جزایر دریای مدیترانه است که آب و هوای اقیانوسی یا مدیترانه ای دارد در مقایسه با نواحی شمالی یونان که آب وهوای گرم و خشک دارد و مناطق جنوبی که زمستانی بسیار سرد و برفی دارد، آب و هوای کرت  بسیار بهتر است . معمولا در کرت کمتر برف و باران می بینیم و تقریبا ناحیه ای با آب وهوا ملایم و دلپذیر است. از آن جهت که شهر در کنار دریا واقع شده است ، وجود دریا ها بیشتر بر آب وهوای این منطقه تاثیر گذار است.

از عواملی که می تواند بر آب وهوا موثر باشد می توان به پوشش ابر ها و جهت باد اشاره کرد. شرایط اوزن و نقطه شبنم هم در آب وهوای کرت در فصل زمستان چندان بی تاثیر نیستند زیرا عملا وجود لایه اوزون سالم به افزایش گرما تا حدود زیادی کمک می کند. میزان رطوبت در زمان های مختلف عامل موثر بعدی در آب و هوای این منطقه است. سرعت جهت باد می تواند بر احتمال ریزش باران در یک منطقه کمک کند. درجه حرارت این منطقه از تمامی این عوامل تاثیر می گیرد در نتیجه تمامی این عوامل بر تعادل دمای کرت موثر هستند.

تاثیر اقیانوس بر آب و هوای کرت

این منطقه در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شده است، قطعا عامل تاثیرگذار بر آب و هوای کرت اقیانوس ها و گردش آب ها می باشد. جزر و مد دریا بر آب وهوای کرت  تاثیر زیادی دارد. همین تعادل هوا در آب وهوا نتیجه وجود اقیانوس ها در نزدیکی این منطقه است. وجود رطوبت تا حدود زیادی در یک منطقه باعث تعدیل دما می شود و باعث عدم خروج گرما از منطقه می شود زیرا عملا فشار هوا را در یک منطقه تا حدود زیادی بالا می برد.

در واقع وجود ابرها مانند گاز های گلخانه ای است که مانع از خروج گرما می شوند و مانند یک حصار کاملا دور تا دور آن منطقه را محصور می کنند. عامل بعدی متاثر از دریاها که بر آب و هوای کرت موثر است جز و مد در یک برهه زمانی خاص است. به هر حال گردش آب ها گاها باعث بروز باران های شدید و سیل در فصل تابستان در ناحیه کرت می شود.

بهترین ماه ها برای بازدید از کرت

آب و هوا بر میزان مسافرت های یک شهر تاثیر زیادی دارد به خصوص در یک جزیره زیبا مانند کرت که دارای جاذبه های  تفریحی بسیاری است و هر ساله تعداد زیادی مسافر به آنجا سفر می کنند بی شک آب و هوا می تواند بر میزان سفر ها موثر باشد. زمستان های این منطقه معتدل است و تابستان های آن کمی گرم است اما در واقع بیشتر مردم تمایل دارند که تابستان را برای مسافرت های خود انتخاب کنند.

زیرا عملا بازه تغییرات آب و هوای کرت چندان زیاد نیست اما در فصل بهار و پاییز بهترین زمان سفر به این جزیره زیبا است و شما می توانید از امکانات تفریحی دریایی و اقیانوسی این منطقه هم استفاده کنید. در ماه آذر و دی که این جزیره آب و هوایی عالی دارد ممکن است ریزش هایی از باران را در این دو ماه ببینید که بهتر است هنگام سفر در این دو ماه، چتر نیز همراه خود داشته باشید. هوای در این دو ماه گاهی دچار نوساناتی می شود.  شلوغ ترین و پر بازدید ترین فصل کرت، فصل تابستان و به ویژه ماه های جولای و آگوست می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *