جزیره کورفو که یکی از جزایر دیدنی یونان می باشد در استان جزایر ایونی قرار دارد. آب و هوای کورفو مدیترانه ای است. این آب و هوا یکی از دلچسب ترین نوع آب و هوا می باشد. جزیره کورفو جاذبه های گردشگری زیادی دارد که سالانه گردشگران یونان را برای بازدید از آنها به خود جذب می کند. جزیره کورفو با داشتن سواحل زیبا جایی برای آرامش داشتن و لذت بردن را برای گردشگران فراهم می کند. کورفو دومین جزیره بزرگ و پرجمعیت در یونان محسوب می شود. کشور یونان جاذبه های گردشگری زیادی دارد که می توان گفت بیشتر آنها در جزیره کورفو و سایر جزایر زیبای یونان قرار دارد.

درباره شهر کورفو

جزیره کورفو در سواحل غربی یونان قرار دارد و به عنوان یکی از توریستی ترین مناطق در یونان شناخته شده است. جزیره کورفو به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان، سواحل زیبا و همچنین آب و هوای کورفو که بسیار بی نظیر است، به عنوان یکی از جزایر پر گردشگر یونان به شمار می رود. جزیره کورفو با نام کرکیرا نیز شناخته می شود. در گذشته این منطقه در راس جنگ میان اروپا و امپراتوری عثمانی ها بود. جمعیت جزیره کورفو به بیش از 102 هزار نفر می رسد و مساحت این جزیره 610 کیلومتر مربع است. مهم ترین سوغاتی های این جزیره زیتون، کمپوت مربا که شامل کمپوت همه ی میوه های موجود در این جزیره است. رومیزی های دست دوز نیز با انواع مختلف مواد اولیه گوناگون همواه طرفداران بسیاری در این جزیره دارد.

در این جزیره قبایل مختلفی زندگی می کردند که هر کدام فرهنگ و رسوم و مذهب خود را داشتند. فرهنگ مردم کورفو اشتراکات زیادی با بقیه مردم یونان دارد و تمام این فرهنگ ها و دلیل ایجاد آنها می تواند موجب شگفتی هر تازه واردی شود. اکثرا ساکنان این جزیره مسیحی ارتدکس هستند و بعضی از مذاهب مانند کاتولیک، یهود و مسلمانان در اقلیت قرار گرفته اند. زبان رسمی جزیره کورفو، زبان رسمی کشور یعنی یونانی می باشد. از برخی جاذبه های گردشگری جزیره کورفو می توان آکواریوم کورفو، قلعه قدیمی، صومعه ولاچرنا، کاخ آشیلیون و… را نام برد. بیشترین تفریحات کورفو قایقرانی در دریا و ماهیگیری است. کشتی های مختلفی از کشورهای اروپایی به این منطقه سفر می کنند.

بررسی کلی آب و هوای کورفو

شهر کورفو یک شهر ساحلی می باشد. از ماه مارس تا ماه نوامبر آب و هوای کورفو بسیار عالی و لذت بخش است. در این ماه ها آب و هوای کورفو گرم است اما حالت داغ و سوزاننده بودن و اذیت کنندگی ندارد. دمای هوا در فصل تابستان حدودا سی و یک درجه سانتیگراد می باشد و در فصل بهار این دما به بیست درجه سانتیگراد می رسد. در ماه های ژانویه و فوریه آب و هوای کورفو به سرد ترین حالت خود می رسد تا حدی که دمای هوا در روز به شانزده درجه و در شب به نه درجه می رسد.  از آنجایی که جزیره کورفو یک جزیره سرسبز است آب و هوای کورفو بسیار دلچسب و دل انگیز می باشد.

یکی از مواردی که گردشگران را به جزیره کورفو جذب می کند، آب وهوای کورفو می باشد. آب وهوای کورفو مدیترانه ای است و در حالت کلی می توان گفت تابستان های داغ، با حالتی مرطوب و بدون باران را دارا می باشد. زمستان های کورفو معتدل است و خیلی سرد و خشک نمی شود. کورفو سالانه بارش های زیادی را تجربه می کند که بطور میانگین به 1097 میلی متر می رسد. آب و هوای کورفو به گردشگران این فرصت را می دهد که در سواحل زیبای آن آرامش مطلق را تجربه کنند. آب وهوای کورفو در هر فصل دلچسب می باشد، گردشگران باید با توجه به سلیقه خود در آب و هوا، آب و هوای کورفو را انتخاب و در فصل مورد نظر به آنجا سفر کنند.

آب و هوای کورفو در بهار و تابستان

همانطور که گفته شد آب و هوای کورفو در فصل بهار و تابستان در حالت معتدل و بسیار دلچسب قرار دارد. در برخی از قسمت های یونان نمی توان  این گونه آب و هوا را در فصل تابستان و بهار یافت، چون اکثرا یا تابستان های بسیار داغ دارند که بسیار اذیت کننده می باشد یا اینکه بهاری مشابه با زمستان با بارش های فراوان را دارند. اکثرا به گردشگران پیشنهاد می شود در فصل تابستان و بهار برای سفر ، این جزیره زیبا را انتخاب کنند و از آب و هوای بی نظیر این جزیره استفاده کنند.

آب و هوای کورفو در پاییز و زمستان

آب و هوای کورفو در زمستان در حد معمول خود قرار دارد و با اینکه فصل زمستان است اما باز هم برای گردشگری مناسب است. آب وهوای کورفو در فصل زمستان گاهی بارانی و گاهی خشک می شود ولی این خشکی به دلیل بارش ها سریع از بین رفته و دلچسب می گردد. برخی از گردشگران که ساکن مکان های گرمسیر هستند اکثرا این فصل را برای سفر به این جزیره انتخاب می کنند. فصل زمستان در جزیره کورفو هم زیبایی های خاص خود را دارد و قشنگی برخی جاذبه های گردشگری را چند برابر می کند.

بهترین ماه ها برای بازدید از کورفو

بهترین زمان برای سفر به جزیره کورفو را می توانیم با بررسی چند مورد بدست آوریم. اولین مورد آب و هوای کورفو می باشد گردشگران باید با توجه به سلیقه خود فصل مورد نظر را برای سفر انتخاب کنند. مورد بعدی رزرو هتل است. برخی از گردشگران قصد دارند علاوه بر اینکه از سفر خود لذت ببرند یک سفر اقتصادی را تجربه کنند و سفر هزینه بالایی نداشته باشد این دسته از گردشگران باید تحقیق کنند و ببیند چه زمانی برای رزرو هتل با قیمت مناسب وجود دارد. مورد دیگر برنامه هایی است که در برخی از ماه ها در جزیره انجام می شود. گردشگران با توجه به این موارد و بقیه شرایط موجود می توانند به راحتی بهترین زمان را برای سفر انتخاب کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *