آب و هوای کن بسیار معتدل و مدیترانه ای می باشد و این امر سبب شده است آب و هوای کن در بیشتر فصول سال آفتابی و مناسب برای سفرهای تفریحی و گردشی باشد. اگر قصد سفر به شهر کن را دارید با توجه به آب و هوا کن می توان فصول بهار و تابستان را بهترین زمان سفر به کن تعیین کرد.

درباره شهر کن

شهر کن در جنوب شرقی فرانسه واقع شده است و یکی از کلان شهرهای نیس به شمار می آید. اولین خانه های مجلل فرانسوی در این شهر کوچک شروع به ساخت کردند و کن به مرور زمان تا به امروز جایگاه خود را به میعادگاه ثروتمندان و شخصیت های مشهور فرانسوی و بین المللی تبدیل کرده است. شهر کن در جنوب شرقی فرانسه، در منطقه ای به نام خلیج ناپول قرار گرفته است. کن شهر بندری و توریستی به حساب می آید و به خاطر جشنواره کن هر سال میزبان هزاران بازیگر مشهور و گردشگر خارجی است. علاوه بر جشنواره کن، در این شهر سواحل دیدنی، آثار تاریخی و آب های شفاف مدیترانه باعث شده اند که گردشگران زیادی به کن سفر کنند.

بررسی کلی آب و هوای کن

شهر کن آب و هوای مدیترانه ای دارد. یعنی در بیشتر از ماه های سال آب وهوای معتدل در جریان می باشد. با توجه به این نوع آب و هوا باعث شده است که به یکی از مناطق گردشگری در فرانسه تبدیل گردد. شهر کن دارای جاذبه های بسیار دیدنی و تفریحی بوده و با توجه به شرایط اقلیمی بسیار خوب و مناسب می تواند مقصد مناسبی برای توریست ها گردشگران باشد. شما می توانید با سفر به کن آب وهوای مدیترانه ای این شهر را به خوبی لمس کنید و هم چنین در ساحل زیبا و آفتابی کن لحظات به یاد ماندنی سپری کنید.

آب وهوای کن در بهار

بهار زیباترین و خوش آب و هوا ترین فصل سال می باشد و با توجه به این امر که شهر کن دارای آب وهوای مدیترانه ای است می توان حدس زد که آب و هوای کن در فصل بهار بسیار مناسب و معتدل می باشد و خبری از سرما و گرمای طاقت فرسا نیست به همین دلیل افراد می توانند فصل بهار را برای سفر به کن انتخاب نمایند. در فصل بهار می توانید بدون نگرانی از شرایط آب و هوای کن به این شهر سفر کنید. آب و هوای دلنشین کن در فصل بهار گزینه بسیار مناسب برای سفرهای دونفره ای می باشد.

در فصل بهار با خروش و جوشش رودخانه ها و طبیعت سرسبز منظره بسیار زیبا و جذابی را به نمایان گذاشته است. شما با سفر به شهر کن در فصل بهار شاهد آواز پرندگان و شکوفه های سفید درختان و هوا تمیز بهاری خواهید بود. هم چنین علاوه بر مناسب بودن آب و هوای کن در فصل بهار که عامل اصلی جذب گردشگران می باشد می توان به فستیوال کن که در اواخر اردیبهشت ماه برگزار می شود اشاره کرد. افراد بسیاری برای شرکت در این فستیوال در فصل بهار به کن سفر می کنند.

آب و هوای کن در تابستان

آب و هوای کن در فصل تابستان بسیار گرم می باشد اما این موضوع مانع از ورود گردشگران و مسافران به این شهر نمی باشد. چرا که در فصل تابستان آب و هوای کن زمینه را برای تفریحات آّبی و آفتاب گرفتن در کنار ساحل زیبای این شهر مهیا می کند. مسافران در فصل تابستان می توانند در سواحل شهر کن از تمامی خدمات و امکاناتی که در این منطقه برای گردشگران تدارک دیده شده است بهره مند شوند که این موضوع به تنهایی می تواند سفری به یادماندنی را برای شما رقم زند.

با وجود گرمای بسیار در فصل تابستان گاهی احتمال بارش را نیز باید در نظر داشت که این بارش های ناگهانی در کن در فصل تابستان بسیار محدود می باشد. عصرهای فصل تابستان بسیار خنک و معتدل می باشد و این امر برای گردشگران بسیار خوشایند می باشد.

آب وهوای کن در پاییز

با رسیدن فصل پاییز تغییرات آب و هوای کن نیز از راه می رسد اما این تغییرات بسیار خفیف می باشد و خبری از سرمای شدید و بارش های پی در پی نیست فقط تا حدودی هوا خنک تر می شود. در اوایل فصل پاییز تابش آفتاب همانند تابش در فصل تابستان می باشد که با مرور زمان از مقدار تابش آفتاب در این فصل کاسته می شود.

در فصل پاییز با زرد شدن برگ های درختان مناظر بسیار رویایی و احساساتی را می توان در پیاده رو ها و پارک های شهر کن مشاهده کرد. هم چنین قدم زدن در ساحل کن در فصل پاییز بسیار مورد توجه می باشد گردشگرانی که در فصل پاییز به کن سفر می کنند می توانند زیبایی این شهر در پاییز را از نزدیک لمس کنند. مسافرانی که قصد سفر در فصل پاییز به این  شهر را دارند بایستی لباس گرم به همراه داشته باشند تا در ساعات و روزهای سرد و خنک بتوانند پوشش گرمی داشته باشند.

آب و هوای کن در زمستان

آب و هوای کن در فصل زمستان در مقایسه با فصل پاییز سردتر و خنک تر می باشد و مسافران و گردشگران کمتری در مقایسه با دیگر فصول سال در این شهر مشاهده می شود اما با این حال تردد مسافران در فصل زمستان به مقدار قابل توجهی می باشد. در فصل زمستان میزان تابش آفتاب کاهش می یابد و فقط ساعات محدودی از روز می توان از تابش آفتاب بهره مند شد. با وجود تمامی این موارد کمتر مواقعی می توان سرمای طاقت فرسا را در شهر کن در فصل زمستان مشاهده کرد. این مقاله در زمینه آب و هوای کن در هر چهار فصل سال می باشد که برای شما افرادی که قصد سفر و آگاهی از شرایط آب وهوای کن دارند تهیه و طراحی شده است.

بهترین ماه ها برای بازدید از کن

در شهر کن اکثرا شاهد روزهای آفتابی و تاحدودی گرم خواهید بود. سفر به شهر کن و بازدید از دیدنی های آن در ماه های می، جون و اکتبر بیشترین استقبال را دارد. اما با توجه به اینکه جشنواره کن نیز که در این شهر برگزار می شود و زمان برگزاری آن اواخر اردیبهشت به مدت 10 روز می باشد، بنابراین اگر به جشنواره کن علاقه مند هستید در این ماه سفر کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *