برای سفر به بارسلون یکی از نکاتی که باید مد نظر قرار داد آب و هوای بارسلونا است. بررسی شرایط آب و هوای بارسلونا در فصل های مختلف تاثیر زیادی بر کیفیت سفر شما دارد. در این مطلب به شرح مختصری از آب و هوای بارسلون در فصل های مختلف می پردازیم.

درباره شهر بارسلونا

از سواحل بارسلونا مروارید به دست می‌ آمد به همین علت مورد توجه یونانیان گرفته بود و تاخت و تازشان شروع شده بود. در قرون وسطی نام شهر بارسلون به  بارسلونا تغییر کرد که این نام را یونانیان بر این محل گذاشتند. بارسلونا در کشور اسپانیا واقع ‌شده است. شهر بارسلون در شمال شرقی شبه جزیره ایبری و در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است که به‌ عنوان پایتخت و پرجمعیت ‌ترین شهر در کشور اسپانیا شناخته شده است. بعد از شهر بارسلونا، شهر مادرید جزء بزرگ ‌ترین شهر کشور اسپانیا می باشد. بارسلونا مساحتی با وسعت 101.4 کیلومتر مربع داشته و به همراه جمعیتی حدود 2 میلیون نفر در کشور اسپانیا به شهرت جهانی رسیده است.

در اتحادیه اروپا نیز شهر بارسلونا در رتبه ششم ازنظر جمعیت و در دریای مدیترانه جزء بزرگ ‌ترین کلان‌ شهر در اتحادیه اروپا را از آن خود کرده است. مردم بارسلونا پذیرای گردشگران تور بارسلونا هستند و سالانه گردشگران زیادی را به اسپانیا جذب می کنند. شهر بارسلونا از لحاظ گردشگری از شهرهای مشهور و رتبه دار جهانی به حساب می آید. این شهر مهم ترین بندر اسپانیا در دریای مدیترانه است. بارسلونا شهر هنر دوستان است یعنی اکثر گردشگرانش هنرمند هستند چون در این شهر آثاری از بزرگ ترین معماران جهان وجود دارد و همینطور موسیقی زنده و تئاتر همیشه در سطح شهر برگزار می شود که تماشای آنها تجربه بی نظیری خواهد بود.

بررسی کلی آب و هوای بارسلونا

در حالت کلی آب و هوای شهر بارسلونا مدیترانه ای می باشد به طوری که در تابستان ها شاهد آب و هوای گرم و خشک و در زمستان ها شاهد آب و هوای مرطوب و معتدل خواهید بود. این شهر با توجه به مدیترانه ای بوندش در اکثر فصل های سال آب و هوای این شهر مرطوب می باشد. با این حال شهر بارسلونا دارای آب وهوا مطبوعی می باشد و از 4 فصل زیبا برخوردار است و هر فصل آن طبیعتی زیبا و روح نواز ارائه می دهد.

بنابراین می توان گفت که در هر 4 فصل از سال شهر بارسلونا دارای گردشگر و توریست می باشد و آنها می توانند از تمام دیدنی های این شهر بازدید نمایند و لذت ببرند. بارسلونا یکی از شهرهای جذاب اروپایی است که اکثر گردشگران آن را مقصد خود قرار می دهند. فقط چند روز در سال وجود دارد که هوا خیلی گرم و یا خیلی سرد می شود. در ادامه این مطلب با آب و هوای بارسلونا در فصل های مختلف آشنا می شویم.

آب وهوای بارسلونا در بهار

فصل بهار در شهر بارسلونا ماه های مارس، آوریل و می می شود. در این فصل باران های اندکی رخ می دهد. به طور کلی آب و هوای بارسلونا در فصل بهار بسیار خنک و مطلوب می باشد و خنک ترین ماه آن ماه مارس می باشد. جالب است بدانید که آب و هوای بارسلونا در ماه های بهار خیلی در تغییر است و ممکن است هرروز با یک نوع آب وهوای جدید رو به رو شوید و حتی ممکن است چند روز متوالی شاهد آفتاب های تیز باشید و چند روز دیگر با بارش های متوالی رو به رو شوید.

بیشتر گردشگران ماه می را بهترین زمان سفر به بارسلون می دانند زیرا آب و هوای بارسلونا در این ماه بسیار مطبوع است. در فصل بهار در ماه آوریل در این شهر بارش های زیادی ره می دهد که این موضوع می تواند برای بازدید از جاذبه های مختلف شهر کمی مشکل ساز شود.

آب و هوای بارسلونا در تابستان

فصل تابستان در شهر بارسلونا در ماه های ژوئن، جولای و آگوست می باشد. قطعا این فصل به علت هوای مناسب و تعطیلات فصل داغ گردشگری در شهر بارسلونا به شمار می رود و هزینه های هتل و بلیط های هواپیما به بیشترین مقدار خود می رسند. گردشگران زیادی از سراسر جهان در این ماه ها به بارسلون سفر می کنند. ماه های جولای و آگوست گرم ترین ماه های سال در شهر بارسلونا می باشد بنابراین اگر دوست دارید در فصل تابستان به این شهر سفر کنید اما با گرما خیلی میانه خوبی ندارید می توانید ماه ژوئن را برای سفر در نظر بگیرید و برنامه ریزی کنید، آب و هوای این شهر در ماه ژوئن بسیار مناسب است.

خود مردم شهر بارسلونا معمولا در این فصل به کنار ساحل می روند و تعطیلات خود را آنجا سپری می کنند. آب و هوای بارسلونا در فصل تابستان روزها و شب ها اختلاف دمای چشم گیری ندارد اما مکمترین دما تقریبا 26 درجه سانتی گراد می باشد. این شهر دارای تابستان های دلچسبی است که مخصوصا برای اروپایی ها که معمولا درگیر آب و هوای سرد هستند بسیار مناسب است. اکثر کسانی که به قصد گردشگری به بارسلونا سفر می کنند فصل تابستان را انتخاب می کنند تا هم بتوانند از تفریحات آبی استفاده کنند و از جاذبه های گردشگری شهر لذت ببرند. مردم شهر نیز در این فصل معمولا از شهر خارج می شوند به همین دلیل شهر نسبتا خلوت است.

آب وهوای بارسلونا در پاییز

فصل پاییز در شهر بارسلونا در ماه های نوامبر تا دسامبر می باشد. در این فصل میزان بارندگی بیشتر رخ می دهد و پرباران ترین ماه سال یعنی ماه اکتبر در این فصل می باشد اما توجه داشته باشید کع در این ماه نمی توانید در آب های بارسلونا شنا کنید چون دمای آب پایین بوده و سرد است.

ماه های نوامبر تا دسامبر میانگین دمای هوا 10 تا 15.6 سانتی گراد است و ممکن است برخی روزها با بارش باران رو به رو شوید. اما در حالت کلی میانگین دمای فصل پاییز در شهر بارسلونا 21 درجه سانتی گراد می باشد. این فصل هوا خیلی خوب است اما تعداد گردشگر کمتر می شود به همین دلیل قیمت هتل ها در این فصل نسبتا پایین تر است. آب و هوای بارسلونا در این فصل مطلوب خواهد بود ما بهتر است قبل از سفر درباره شرایط آب و هوایی کمی تحقیق کنید.

آب و هوای بارسلونا در زمستان

ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه در فصل زمستان شهر بارسلونا قرار دارند. این شهر در زمستان آب و هوای سردی دارد و در سفر به بارسلونا حتما لباس های گرم و پشمی همراه خود ببرید. میانگین دمای هوا در این ماه ها بین حداقل 10 تا حداکثر 44 درجه سانتی گراد است. از آنجایی که هوا در این فصل سرد است تعداد گردشگران به حداقل خود می رسند و قیمت هتل ها و رستوران ها خیلی مقرون به صرفه می شوند. کسانی که به شلوغی و جمعیت های زیاد علاقه ندارند بهتر است زمستان را برای سفر خود به بارسلونا انتخاب کنند.

بهترین ماه ها برای بازدید از بارسلونا

همانطور که دیدید آب و هوای بارسلونا در فصل های مختلف تقریبا مناسب است و برای کسانی که قصد سفر به این شهر زیبا را دارند می تواند موضوع مهمی باشد. شرایط هوایی معتدل در این شهر باعث شده گردشگران زیادی در فصل های مختلف بارسلونا را مقصد خود قرار دهند. در بارسلونا به ندرت با بارش برف رو به رو می شوید در حالی که زمستان های سردی دارد. اما اگر به دنبال بهترین زمان سفر به بارسلونا هستید فصل بهار پیشنهاد بسیار خوبی است زیرا آب و هوای بارسلونا در این فصل دلپذیر است و میزبان فستیوال های مختلفی است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *