از جمله جاذبه های دیدنی آتن می توان به آکروپولیس، تئاتر دیونیسوس، بیزانتین و موزه مسیحیت، بازار رومی و تپه ی فیلوپاپوس اشاره نمود. فضای سبز نیز می تواند نقش مؤثری در آب و هوا آتن داشته باشد و در صورت وجود یک فضای سبز گسترده ممکن بود آب و هوای آتن کمی خنک تر باشد.

درباره شهر آتن

این شهر در سمت جنوب جلگه آتیک بوده و رود هایی که از کوهستان منشا گرفته اند به نام های کنفونسپوس و ایلیسوس در این شهر جاری هستند. مساحت شهر آتن برابر با 2.929 کیلومترمربع بوده و جمعیتی برابر با 89.000 نفر در آنجا زندگی می کنند. شهر آتن در حقیقت پایتخت کشور یونان بوده و از جمله شهر های تاریخی به حساب می آید. آتن نسبت به دیگر پایتخت های اروپایی، فضای سبز کمتری دارد و آلودگی هوا و آلودگی صوتی در آنجا بسیار دیده می شود. زبان مردم آتن یونانی بوده  واحد پول آنها یورو می باشد. شهر آتن جاذبه های گردشگری تاریخی بسیاری دارد و همه ساله پذیرای میلیون ها توریست از سراسر جهان می باشد. با سفر به شهر آتن می توان در دل تاریخ قدم نهاد و لحظه های غم و شادی گذشتگان را حس کرد.

بررسی کلی آب و هوای آتن

در حالت کلی این شهر دارای آب و هوای گرم و مدیترانه ای می باشد. به همین دلیل کشور یونان در بیشتر روزهای سال آب و هوای گرمی دارد و دمای هوا نیز بالا بوده که این موضوع سبب شده است تا گردشگران در تمام طول سال از این شهر دیدن کنند. البته داشتن آب وهوای گرم و مدیترانه ای شهر آتن باعث شده در برخی از ماه های سال دمای هوا بالا رفته و گرما کمی آزاردهنده شود. به طور کلی آب و هوای آتن به گونه ای است که یخبندان و بارش برف در آن رایج نبوده و تنها در فصل ها و ماه های خنک آب وهوای آتن کمی مرطوب می شود.

آب و هوای آتن در بهار

با توجه به اینکه کشور یونان آب و هوای مدیترانه ای داشته و از 4 فصل کامل برخوردار است. بنابراین در فصل بهار بادهایی خنک و ملایم از غرب کشور وارد شده و جریان دارد که بسیار لذت بخش و خوشایند می باشد، شهر آتن در دو ماه اول فصل بهار یعنی آوریل و مه نسبتا خلوت بوده اما از ماه ژوئن فصل گردشگری این کشور شروع شده و با بسیار شلوغ می شود.

آب و هوای آتن در تابستان

به طور کلی در فصل تابستان دمای هوا در هر منطقه ای به بالاترین مقدار خود می رسد و شهر آتن نیز از این قاعده مستثنی نیست. گرم ترین ماه در سال ماه مرداد در شهر آتن می باشد که آب و هوای آتن به گرم ترین حالت خود می رسد و ممکن است کمی برای شما و گردشگران آزار دهنده باشد اما طاقت فرسا نبوده اما در ماه سپتامبر هوا به شدت گرم شده که گاهی درجه هوا به 40 درجه هم خواهد رسید که در این ماه گردشگران کمتری به این کشور سر می کنند. اما به طور کلی از اواسط خرداد ماه تا اواسط مهر ماه آب و هوای آتن گرم بوده و ممکن است دما تا 32 درجه نیز برسد.

آب و هوای آتن در پاییز

پاییز در شهر آتن فصلی متفاوت و خیلی دل انگیز به شمار می رود به شکلی که شهرآتن خلوت و در آرامش کامل به سر می برد. درواقع می توان گفت این فصل نیز بهترین زمان برای سفرهای عاشقانه می باشد.

آب و هوای آتن در زمستان

در فصل زمستان آب و هوای آتن کمی خنک تر شده اما خبری از سرمای زیاد و بارش برف شدید در این شهر نخواهد بود. تنها نسبت به ماه های قبل کمی درجه دمای هوا پایین تر می آید. زمستان در شهر آتن از اواسط آذر ماه تا اواسط اسفند ماه طول می کشد. دمای هوا در بیشترین حالت و گرمترین روزهای زمستانی به 15 درجه می رسد و در سرد ترین دما تا 10 درجه سانتی گراد خواهد رسید که این دما برای زمستان نسبت به اکثر کشور های دیگر دمای بالایی محسوب می شود.

بارش باران در این فصل در شهر آتن افزایش می یابد و به همین دلیل ممکن است برای گردش در شهر آتن به هنگام بارش باران به مشکل بخورید. سفر شما در فصل زمستان به شهر آتن می تواند مزیت هایی را برای شما به ارمغان بیاورد. از جمله این مزایا می توان به قیمت های مطلوب و مقطوع تر و جمعیت کمتر گردشگران اشاره کرد.مدت زمانی که خورشید در آسمان است در فصل زمستان نسبت به دیگر ماه ها کمتر بوده و به کمتر از 4 ساعت در روز می رسد.این مقدار در تابستان به 12 ساعت در روز نیز خواهد رسید. لباسی که در این فصل برای افراد می تواند مناسب باشد لباس هایی با ضخامت متوسط و بارانی بوده تا در هنگام بارش باران فرد دچار مشکل نشود.پوشیدن پالتو و یا کاپشن در شهر آتن به طور معمول نیاز نخواهد بود.

بهترین ماه ها برای بازدید از آتن

آب و هوای شهر آتن در طول سال مناسب سفر بوده و در هر زمانی که مد نظر دارید می توانید به این شهر سفر کنید. این شهر توریستی در تمام سال منتظر گردشگران خود می باشد. اما بهترین آب و هوا برای این شهر در فصل های بهار و پاییز می باشد که دما به اعتدال می رسد و رطوبت مناسب تر از ماه ها و فصل های دیگر است. آب وهوای شهر آتن در این دو فصل به گونه ای می شود که دما به بیشتر از 21 درجه سانتی گراد نمی رسد.

بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید در سفر به مشکل برنخورید و از تمام طول روزتان برای گردش در این شهر لذت ببرید و همچنین در آب و هوای آتن غرق لذت شویذ، از سفر کردن به این شهر در مرطوب ترین ماه سال یعنی اواسط آذر تا اواسط دی ماه بپرهیزید. چراکه در دیگر ماه های زمستانی نیز بارش باران وجود دارد اما مقدار آن به اندازه دسامبر نمی شود. به طور کلی می توان گفت فصل بهار، اوایل تابستان، پاییز و ماه اول فصل زمستان بهترین زمان سفر به یونان می باشند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *