در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد آب و هوای آمستردام بپردازیم. اگر به دنبال این هستید که در مورد آب و هوای آمستردام اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. آمستردام یکی از مهمترین شهرهای هلند است و به عنوان پایتخت این کشور محسوب می شود. در طول سال گردشگران زیادی از این شهر بازدید می کنند و از جاذبه های دیدنی آن بازدید می کنند، آمستردام با طبیعت زیبایی که دارد و با لاله های رنگارنگ بسیار دیدنی است. آگاهی از آب وهوای آمستردام برای کسانی که می خواهند سفر خوبی را تجربه کنند می تواند بسیار مفید باشد.

درباره شهر آمستردام

آمستردام پایتخت کشور هلند بوده که در غرب هلند واقع شده است. در این شهر حدود یک میلیون نفر اقامت دارند که نیمی از آنها را خارجی تبار تشکیل می دهند و حتی ایرانیان هم در این شهر سکونت دارند. شهر آمستردام دارای معماری سنتی و بناهای تاریخی زیادی است و همچنین وجود کافی شاپ ها و کانال های آبی که دارد شهرت دو چندانی پیدا کرده است. آمستردام با توجه به اینکه پایتخت کشور هلند است اما شهری مقرون به صرفه و به نسبت دیگر پایتخت های اروپایی ارزان تر می باشد و گردشگران به راحتی می توانند سفر ارزان و شادی را سپری کنند. با توجه به اینکه کشور هلند جزء اتحادیه اروپا است واحد پول آن یورو می باشد اما در گذشته واحد پولش فلورن یا گلدر هلندی بود.

آمستردام شهر کوچکی است و به راحتی می توان با اندک پیاده روی از تمام دیدنی های شهر بازدید کرد. آمستردام در گذشته یکی از بندرهای تجاری هلند بود اما امروزه تبدیل به یک خاطره شده است. این شهر هم مانند دیگر شهرهای هلند پایین تر از سطح دریا قرار گرفته به همین دلیل کانال های آبی زیادی در سطح شهر جریان دارد و زیبایی دوچندانی به آمستردام بخشیده است. در این شهر هیچ گونه آلودگی هوا وجود ندارد وقتی در سطح شهر قدم بزنید خواهید دید که خبری از ترافیک و آلودگی صوتی وجود ندارد.

بررسی کلی آب و هوای آمستردام

شهر آمستردام یکی از شهرهای توریستی هلند محسوب می شود بنابراین اطلاع داشتن از آب و هوای این شهر شما را در سفر به آمستردام بسیار کمک خواهد کرد به خصوص اگر سفر گردشگری باشد اطلاع از شرایط آب و هوایی بیش از پیش ضروری می باشد تا برنامه های تفریحی تان خراب نشود و یک سفر خوب و بیاد ماندنی را به این شهر داشته باشید. به طور کلی آب و هوای آمستردام معتدل می باشد. در ماه های سرد سال این شهر بارش برف کمی را به خود می بیند و در مقابلش در ماه های گرم سال به همان میزان گرمای هوا آنچنان شدید نخواهد بود و مسافران را آزار نخواهد داد.

با این حال آب وهوای آمستردام در بیشتر اوقات ابری است و نم نم باران وجود دارد به همین دلیل به جرات می توان گفت که آب و هوای آمستردام زیاد قابل پیش بینی نمی باشد چون در یک لحظه هوا ابر می شود و بارش باران شروع می شود و در زمان دیگر امکان دارد هوا آفتابی شود. از آوریل تا سپتامبر بارش باران زیاد است و در طول سال در حدود 79 سانتی متر در کشور هلند باران می بارد که عدد قابل توجهی می باشد.

آب وهوای آمستردام در بهار و پاییز

شهر آمستردام در فصل بهار و پاییز آب وهوای نزدیک به همی دارد. فصل بهار که از ماه مارس تا می ادامه دارد در این مدت این شهر آب و هوای خنکی دارد و کم کم رو به گرم شدن و افزایش دما پیش می رود. در ماه آوریل شاهد شکوفایی نرگس زرد و در ماه مه شاهد شکوفایی لاله های زیبا در آمستردام هستیم. در این بازه زمانی شاهد هوایی گرمی در آمستردام خواهیم بود که زمان مناسبی برای سفر می باشد. فصل پاییز از ماه سپتامبر تا ماه نوامبر ادامه دارد که در اوایل سپتامبر شاهد هوا بسیار مطبوعی هستیم پس از آن کم کم آب و هوای آمستردام رو به سردی می رود که شاهد روزهای ابری و بارانی به همراه وزش باد هستیم.

آب و هوای آمستردام در تابستان

آب و هوای آمستردام در تابستان بسیار مناسب است و از ماه ژوئن تا آگوست شاهد حضور گردشگران زیادی در شهر آمستردام هستیم، در این بازه زمانی شاهد آب و هوای گرمی هستیم ولی آب و هوا آنچنان گرم نیست که آزار دهنده باشد. کسانی که می خواهند در کنار کانال های معروف آمستردام پیاده روی کنند فصل تابستان برای آنها بهترین زمان مسافرت می باشد. آب و هوای آمستردام در فصل تابستان بسیار شبیه به لندن است. میانگین درجه حرارت آمستردام در تابستان کمی بیش از 23 درجه سانتیگراد می باشد و در بیشترین حالت به 32 درجه سانتیگراد می رسد که ممکن است 2 یا 3 روز در طول ماه باشد.

آب و هوای آمستردام در زمستان

زمستان های این شهر در ماه های دسامبر تا فوریه رخ می دهد. در این مدت زمان شهر آمستردام هوای سردتری نسبت به دیگر ماه های سال دارد ولی به طور معمول منجمد نمی باشد، میانگین دمای روزانه در حدود 3 درجه سانتیگراد می باشد. شب های زمستانی آمستردام دمای هوا به صفر درجه سانتی گراد می رسد. در فواصل بین دسامبر و فوریه احتمال بارش برف، مه گرفتگی و حتی انجماد دما وجود دارد. فصل زمستان بیشتر برای کسانی مناسب است که می خواهند سفر مقرون به صرفه ای را داشته باشند. در زمستان تعداد گردشگران در آمستردام به شدت کاهش می یابد.

بهترین ماه ها برای بازدید از آمستردام

در زمستان گاهی شاهد وزش باد هستیم که احساس سرمای هوا را چندین برابر می کند. هر چند در طول سال بارش باران وجود دارد ولی شدت بارندگی زیاد نیست و نیاز به حمل چتر نخواهید داشت. آب و هوای آمستردام در فصل تابستان بسیار خوب است و به همین دلیل است که فصل گردشگری آمستردام تابستان محسوب می شود. کسانی که از تجمع توریست ها چندان خوششان نمی آید می توانند در بهار و پاییز به این شهر سفری داشته باشند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *