یکی از باشکوه ترین کشورهای قاره اروپا می باشد و یکی از 26 کشور اتحادیه شینگن بوده که مملو از جاذبه های گردشگری همچون طبیعت های بکر و مکان های تاریخی است. کشور سوئیس با مساحت 41.283 کیلومتر مربع ، کشور کوچکی محسوب می شود و با 5 کشور فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، اتریش و لیختن ‌اشتاین همسایه می باشد. بیش از 70 درصد از کشور فرانسه را کوه ها تشکیل می دهند که در میان رشته کوه های آلپ قرار دارند. ویزای توریستی سوئیس در بخش ویزاهای کوتاه‌ مدت کشور سوئیس قرار دارد.

پایتخت این کشور شهر برن است. سوئیس مردمانی فروتن و قانون مدار دارد. مردم این کشور به میراث غنی قوم خود افتخار می کنند. بعد از سوئد کشور سوئیس بالاترین سن امید به زندگی در اروپا را از آن خود کرده است، سوئیس دارای سابقه‌ طولانی بی‌ طرف و بدون دخالت در مناسبات سیاسی و نظامی نام برد. آب و هوای سوئیس معتدل بوده به همراه تابستان ‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد و برفی است.

ویزای توریستی سوئیس

برای سفر به کشور سوئیس نیاز به ویزا دارید یعنی برگه یا مدرکی که نشان می‌ دهد که شما اجازه دارید در مدت مشخصی در این کشور اقامت داشت باشید. ویزاها در انواع مختلفی صادر می شوند که به ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت دسته بندی می شوند. این دو نوع ویزا خود دارای زیرمجموعه هایی هستند مانند ویزای کاری، تفریحی، نمایشگاهی، تحصیلی و تجاری.

بنابراین ویزای توریستی سوئیس هم یکی از آنها محسوب می شود که با هدف سفر به سوئیس و گردشگری در این کشور جذاب اروپایی درخواست و صادر می‌ گردد. خوب است که بدانید مراحل صدور روادید کشور سوئیس معمولا آسان ‌تر طی می‌ شود و پیچیدگی‌ های زیادی ندارد چرا که از ویزاهای کوتاه مدت بوده و مدت اعتبار چندانی ندارد.

ویزای توریستی سوئیس

مراحل اخذ ویزای توریستی سوئیس

افراد متقاضی برای مراجعه به سفارت کشور سوئیس برای ثبت درخواست صدور ویزای توریستی سوئیس و انجام مصاحبه باید مراحل زیر را باید به ترتیب طی کنند :

مرحله 1 : تعیین وقت سفارت سوئیس و مصاحبه از طریق آژانس های مسافرتی معتبر از سفارت سوئیس، که حداقل 45 روز قبل از خروج از کشور باید رزرو شود.

مرحله 2 : دانلود و تکمیل کردن فرم درخواست صدور روادید سوئیس

مرحله 3: ارائه کامل مدارک لازم و ترجمه  شده آنها به یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی

مرحله 4 : مراجعه حضوری فرد متقاضی به سفارت برای انجام مصاحبه، تحویل مدارک و انگشت‌ نگاری در زمان تعیین شده

مرحله 5 : فرایند بررسی مدارک و درخواست فرد توسط سفارت و صدور ویزا برای او در صورت عدم مشکلات

مدارک مورد نیاز جهت دریافت روادید توریستی سوئیس

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی سوئیس بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت روادید توریستی سوئیس

دعوتنامه توریستی سوئیس

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای سوئیس می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی سوئیس می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای سوئیس نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی سوئیس می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به کشور سوئیس، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به این کشور را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی سوئیس

از آنجایی که برای سفر به سوئیس اخذ روادید به منزله دریافت ویزای شینگن در این کشور است، هزینه صدور و دریافت این نوع ویزا برای گروه های سنی مختلف به صورت تقریبی با توجه به نوسانات بازار ارز به صورت است. هزینه ویزای توریستی سوئیس برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی سوئیس، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت سوئیس از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای توریستی سوئیس برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت ویزای توریستی سوئیس لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است.

هزینه اخذ ویزای توریستی سوئیس

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی سوئیس

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی سوئیس یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزا شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت خانه سوئیس حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی سوئیس موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید. بهترین زمان سفر به این کشور زیبا بهار و پاییز است چراکه در این مدت به وضعیت آب و هوایی، جشنواره ها و فستیوال های گوناگونی برگزار می شود.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی سوئیس

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور سوئیس صادر می شود جهت سفر و بازدید از سوئیس می باشد. ویزای توریستی سوئیس چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور سوئیس در ایران

ایرانیان برای سفر به سوئیس نیاز به اخذ ویزای شینگن هستند که می‌توانید آن را از سفارت سوئیس دریافت کنید. این سفارت در روزهای شنبه تا پنج‌ شنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۵:۳۰ آماده خدمت رسانی می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *