کشور سوئیس یکی از کشورهای بسیار جذاب و هیجان انگیز اروپایی است که یکی از دلایل معروفیت آن شکلات های محبوبی است که دارد. سوئیس 41 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. این کشور با آلمان، فرانسه، ایتالیا و اتریش مرز مشترک دارد و همسایه محسوب می شوند. بیش از 70 درصد از کشور فرانسه را کوه ها تشکیل می دهند که در میان رشته کوه های آلپ قرار دارند. پایتخت این کشور شهر برن است. برای سفر به سوئیس نیاز به دریافت ویزای سوئیس می باشد درحالیکه انواع مختلفی دارد و ویزای نمایشگاهی سوئیس یکی از آنها محسوب می شود.

زبان آلمانی زبان رسمی 17 ناحیه از کشور سوئیس می باشد، و حدود مردمی که حدود 65 درصد از کل جمعیت سوئیس به این زبان صحبت می کنند. مردم این کشور از زبان آلمانی استاندارد در مکانبات بیشتر استفاده می کنند. سوئیس کشوری است فدرال که شامل سه سطح سیاسی می باشد که شامل کنفدراسیون سوئیس،کانتون ها و کامون ها می شود. کشور سوئیس با ساختار دموکراسی مستقیم اداره می شود. مردم حق انتخاب مستقیم درمورد قوانین دارند، اگر در پارلمان قانونی تصویب شود و در همه پرسی مردم رای منفی دهند، این قانون اجرا نخواهد شد و حذف می شود.

ویزای نمایشگاهی سوئیس

از آنجا که سوئیس جزئی از کشورهای شینگن است با دریافت ویزا می توانید در کشورهای عضو شینگن نیز بدون اخذ ویزا حضور داشته باشید. افرادی که می خواهند به سوئیس سفر کنند و از نمایشگاه های این کشور بازدید نمایند نیاز به ویزای نمایشگاهی دارند. در طول سال کشور سوئیس نمایشگا های بزرگ و بین المللی بسیاری را در خود می بیند، در همه ی این نمایشگاه ها شرکت های معتبر جهانی با دستاوردهای جدید و به روز خود حضور به عمل می آورند بنابراین با شرکت در نمایشگاه های سوئیس می توانید از دستاوردهای جدید دنیا مطلع شوید و کار خود را گسترش دهید.

ویزای نمایشگاهی سوئیس

مراحل اخذ روادید نمایشگاهی سوئیس

بعد از پر کردن فرم درخواست ویزا بهتر است بدانید که وقتی که دعوتنامه نمایشگاهی را دریافت کردید، می توانید به راحتی روند اخذ ویزای نمایشگاهی را انجام دهید. یعنی از طریق دعوتنامه می توانید به سفارت این کشور در شهر تهران مراجعه کنید. وقت سفارت سوئیس پس از بررسی درخواست شما ویزای نمایشگاهی را می دهد. اعتبار داده شده به این تورها بستگی به مدت زمان تورها دارد و بر اساس آن دارد. در کنار این دعوتنامه باید مدارکی مبنی بر اثبات هویت خود نیز به سفارت ارائه دهید تا سفارت با بررسی آنها جواب درخواست شما را بدهد و حتی ممکن است ریجکت شوید.

دعوتنامه نمایشگاهی سوئیس

همانطور که می دانید برای شرکت در نمایشگاه ها باید ویزای نمایشگاهی را دریافت کنید. کشور سوئیس نیز از این قائده مستنی نخواهد بود و برای رفتن به آن باید ویزای نمایشگاهی را دریافت کرده باشید. یکی از مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی از طریق گرفتن دعوتنامه نمایشگاهی سوئیس است که بوسیله آن افراد صاحب کسب و کار می توانند به راحتی به این کشور بروند و از تورهای نمایشگاهی بازدید کنند. این دعوتنامه ها را می توان از طریق افراد خاص و ارگان های متفاوت گرفت تا که روند ویزای نمایشگاهی را انجام داد. در صورتی که می خواهید در این نمایشگاه های سوئیس شرکت کنید و ویزای نمایشگاهی را بگیرید بهتر است دعوتنامه داشته باشید. این دعوتنامه ها گرفتن ویزای نمایشگاهی را سرعت می بخشند.

شرکت ها و افرادی که می خواهند که در این نمایشگاه ها شرکت کنند و کسب و کار خود را معرفی کنند باید در این نمایشگاه ها غرفه اجاره کنند. این افراد باید از چند ماه قبل غرفه مورد نیاز خود را رزرو کنند و هزینه آن را پرداخت کنند. این شرکت ها با اجاره غرفه می توانند محصولات خود را در آنجا به دید عموم بگذارند و کسب و کار خود را رونق دهند. البته بهتر است بدانید که هزینه اجاره غرفه ها بسیار مناسب و خوب است و شرکت ها می توانند به راحتی بدون هیچ نگرانی غرفه ها را اجاره کنند.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی سوئیس

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی سوئیس بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی سوئیس

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی سوئیس

برای دریافت روادید نمایشگاهی سوئیس با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی سوئیس از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی سوئیس اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی سوئیس مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی سوئیس، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت سوئیس از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای نمایشگاهی سوئیس برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه ویزای نمایشگاهی به مبلغ 60 یورو می باشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی سوئیس

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای سوئیس اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی سوئیس

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی سوئیس

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور سوئیس برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزا لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی سوئیس اقدام نمایید.

سفارت کشور سوئیس در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *