سوئیس علاوه بر جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی که دارد، یکی از ثروتمند ترین، متمدن ترین و پیشرفته ترین کشور های اروپایی به شمار می رود. کوه های آلپ در اطراف شهر برن واقع شده و پایتخت این کشور را محاصره کرده اند. کشور سوئیس با داشتن چهار زبان رسمی انگلیسی، رومانیایی، آلمانی و ایتالیایی یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا است. این کشور امکانات و شرایط کار، اقتصادی، رفاهی، سیاسی و اجتماعی ایده ال خوبی را برای شهروندانش فراهم کرده است. برای سفر به این کشور بسیار ارزشمند، شما نیاز به ویزای تجاری سوئیس دارید که در ادامه به آن می پردازیم.

تجارت و اقتصاد کشور سوئیس

کشور بسیار زیبا و گردشگری سوئیس، یکی از کشورهای غرب اروپا است و بیشتر به صورت کنفدراسیونی اداره می گردد. یکی از مهم ترین دلایلی که افراد علاقه دارند از طریق اخذ ویزای سوئیس به این کشور مهاجرت کنند، میزان امید به زندگی بالا در این کشور است. سوئیس رتبه دوم را در میان کشور های دنیا برای امید به زندگی دارد و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی، تجارت، تحصیل و … محسوب می شود به همین دلیل افراد زیادی خواهان اقامت در این کشور اروپایی هستند. آب و هوا در تابستان های کشور سوئیس گرم و مرطوب و در زمستان های آن سرد و برفی است.

ویزای تجاری سوئیس

همان طور که می دانید برای سفر به اغلب کشور های خارجی شما نیاز به ویزا خواهید داشت. ویزا در واقع مدرکی است که هدف سفر، مدت زمان سفر و … آن را مشخص کرده و اجازه ورود به کشور مقصد را می دهد. کشور سوئیس یکی از کشور های عضو اتحادیه ی شینگن است و برای سفر به این کشور شما نیاز به اخذ ویزای شینگن خواهید داشت. از مهم ترین ویزا هایی که برای سفر به سوئیس مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به ویزای تجاری، ویزای توریستی، ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای دیدار آشنایان، ویزای نمایشگاهی و… اشاره کرد.

سوئیس یکی از مناسب ترین کشور ها برای اشتغال و تجارت است. کشور سوئیس زمینه های بسیار مناسبی را برای تجار فراهم نموده است و افراد زیادی علاقه دارند تا به فعالیت تجاری در سوئیس بپردازند. ویزای تجاری سوئیس که یکی از مهم ترین انواع ویزا ها برای ورود به این کشور محسوب می شود، برای افرادی که قصد تجارت در سوئیس و انجام فعالیت های بازرگانی را دارند صادر می گردد. ویزای تجاری سوئیس، از جمله ویزاهایی است که برای اقامت های طولانی مدت صادر می شود و به همین دلیل حساسیت زیادی برای صدور آن به خرج داده می شود و همچنین در مدت زمان طولانی تری صادر می گردد.

ویزای تجاری سوئیس را با سرمایه گذاری در این کشور می توان دریافت کرد. بدین صورت که افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور سوئیس را دارند در ابتدا باید یک شرکت حقوقی ثبت کنند و بعد از آن یک فعالیت اقتصادی را راه اندازی نمایند . یکی از مورد پذیرش در آغاز فعالیت اقتصادی توسط دولت سوئیس این است که در این فعالیت اقتصادی باید حداقل برای ده نفر از شروندان سوئیسی شغل ایجاد شود.

در واقع سرمایه گذار و کارآفرین باید این  شرایط را داشته باشد که 10 را استخدام کند و همچنین بیمه و مالیات آنان را پرداخت نماید. در صورتی که فعالیت اقتصادی شخص سرمایه گذار پس از سپری شدن سال اول مورد تایید دولت سوئیس قرار گیرد، به متقاضی ویزای یک ساله اقامتی داده می شود که با این روال این اقامت هر ساله تمدید می گردد و بعد از 5 سال به شخص اقامت دائم اتریش اعطا خواهد شد.

مراحل اخذ ویزای تجاری سوئیس

به طور معمول مراحل اخذ و درخواست ویزاهای سوئیس مراحل مشترکی دارد. ولی در جزئیات تفاوت های بسیاری حس می شود. اخذ ویزای تجاری سوئیس، کار زمان بری است و باید با صبر و حوصله پیگیر کار های آن باشید. برای دریافت ویزای تجاری سوئیس، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت سوئیس کنید. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت سوئیس را کامل آماده کنید. سعی کنید حتما از تکمیل بودن تمامی مدارک مطمئن شوید و لازم است در روز مصاحبه جهت پاسخ دادن به سؤالات افسر مربوطه در سفارت خانه فرانسه، کاملا صادق و روراست باشید. پس از آن هزینه ویزای سوئیس را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری سوئیس

همانطور که می دانید ویزای تجاری سوئیس برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ روادید تجاری سوئیس

دعوتنامه، در واقع نامه ای است که توسط آن از یک شخص خاص برای حضور در یک مکان و یا انجام کاری دعوت به عمل می آید. داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری سوئیس الزامی می باشد. یکی از مهم ترین مدارکی که شانس موفقیت در اخذ ویزای تجاری سوئیس را افزایش داده و روند آن را سرعت می دهد وجود دعوتنامه تجاری سوئیس است. دعوتنامه تجاری فرانسه به منظور بستن قرارداد های تجاری و دیگر اهداف مربوط به تجارت فرستاده می شود و معمولا از جانب یک شرکت معتبر فعال در فرانسه است.

هزینه دریافت ویزای تجاری سوئیس

برای دریافت ویزای تجاری سوئیس مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. افراد بالای ۱۲ سال معادل ۶۰ یورو به ازای هر نفر برای اخذ ویزای تجاری فرانسه پرداخت کنند. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری سوئیس برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری سوئیس

اخذ ویزای سوئیس به صورت معمول از ۲۰ روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. توجه داشته باشید که این ویزا مانند ویزای نمایشگاهی مدت اعتبارش به مدت زمان الحاق در دعوتنامه تجاری بستگی دارد. اما ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود اما در ویزاهای تجاری عادی شخص متقاضی تنها 90 روز اجازه اقامت دارد. ویزای بلند مدت سوئیس معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور سوئیس سفرکرده‌ باشند. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند.

سفارت کشور سوئیس در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *