کشور سوئد نزدیک به 450 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد، درحالیکه یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن می باشد. سوئد با کشورهای بزرگی نظیر فنلاند، نروژ، دانمارک و غیره مرز مشترک دارد. سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که با داشتن زیبایی های طبیعی زیادی از جمله مجمع الجزایر استهکلم، پارک آبیکو، آبریز گوتا، جاکموک و غیره بسیار مورد پسند مردم سرتاسر دنیا قرار گرفته است. از این رو افراد بسیاری در تلاش هستند تا با کسب ویزای توریستی سوئد، به بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور بپردازند. مردم سوئد به زبان سوئدی صحبت می کنند و این کشور با داشتن تابستان های خنک و مطبوع یکی از نقاط گردشگری برای مسافران می باشد. شما با اخذ ویزای توریستی سوئد می توانید از تجربه سفری نو لذت ببرید.

ویزای توریستی سوئد

کشور سوئد به دلیل آب و هوای مدیترانه ای و داشتن زمینه برای دریانوردی یکی از کشورهای توریستی خوبی شناخته شده است. به طوریکه سالانه گردشگران بسیاری به سوئد سفر می کنند و از جاذبه های آن بازدید دارند. از آنجایی که کشور سوئد به دلیل آن که عضو پیمان شینگن است بنابراین اخذ ویزای شینگن در سفر به سوئد الزامی می باشد. ویزای توریستی سوئد از جمله ویزاهای پرطرفدار در ایران محسوب می شود. امید‌واریم که به راحتی ویزای سوئد را گرفته و سفر خوبی را همراه با خانواده در زمان اقامت تان در سوئد داشته باشید و از مناظر زیبا و جاهای دیدنی و زیبای سوئد دیدن کنید.

ویزای توریستی سوئد

مراحل اخذ ویزای توریستی سوئد

اولین مرحله برای درخواست ویزای سوئد، پر کردن فرم درخواست روادید می باشد. فرم اخذ ویزای سوئد را می‌توانید از سایت سفارت کشور سوئد در تهران دانلود کنید یا به صورت حضوری از بخش ویزای یک آژانس مسافرتی معتبر دریافت کنید. شما بعد از آن می بایست وقت سفارت سوئد را دریافت نمایید و برای مراحل بعدی آماده شوید. زمانی که با درخواست شما موافقت شد به شما وقت سفارت سوئد داده می شود و شما در زمان مشخص شده باید با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت سوئد در ایران مراجعه کنید و مراحل اخذ ویزا را طی نمایید.

در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما مشخص شده، باید در محل سفارت سوئد برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه برای ویزای سوئد حاضر باشید. تمام مدارک را باید به صورت کاغذی همراه داشته باشید. با انجام این کارها بیش از نیمی از کارهای لازم جهت اخذ روادید توریستی سوئد را انجام داده اید و به طور میانگین بعد از 15 روز خبر قبولی و یا رد درخواست شما اعلام می شود.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی سوئد

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی سوئد بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. یکی از اصلی ترین شرایط دریافت روادید برخورداری از وضعیت مالی خوب می باشد. داشتن تمکن مالی به شما اجازه می دهد تا بتوانید به راحتی بهای دریافت ویزای توریستی را بپردازید و بدون هیچ مشکلی به این کشور سفر کنید. از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد می توان به موارد زیر اشاره کرد. فراموش نکنید باید مدارک ارائه شده شما دارای ترجمه معتبر باشد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی سوئد

دعوتنامه توریستی سوئد

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی سوئد می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی سوئد می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ روادید سوئد نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای سوئد می باشد. گاهی اوقات ارسال دعوتنامه مدتی طول می کشد و در بعضی از موارد تا زمان مراجعه شما به سفارت، تاریخ دعوتنامه به اتمام می رسد و یا اینکه دعوتنامه دارای مهر و امضای معتبر نمی باشد.

بنابراین سعی کنید از قبل برای تمامی کارهای خود برنامه ریزی های لازم را انجام دهید تا احتمال وقوع هر گونه مشکل به حداقل رسد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به این کشور، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به سوئد را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی سوئد

جهت اخذ ویزای توریستی سوئد با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه ویزا از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت سوئد اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های روادید سوئد مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید

هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی سوئد ، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت سوئد از شما دریافت می کنند. هزینه های مربوط به ویزا برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت روادید توریستی حدود 60 یورو برای افراد بزرگسال است و حدودا 35 یورو برای کودکان می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت ویزای توریستی سوئد لازم نیست مبلغی را پرداخت کند بلکه رایگان می باشد.

هزینه اخذ ویزای توریستی سوئد

بهترین زمان دریافت روادید توریستی سوئد

بهترین زمان برای درخواست ویزای سوئد یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت کشور سوئد حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی سوئد موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

مدت زمان اعتبار روادید توریستی سوئد

به طور معمول ویزایی که صادر می شود جهت سفر و بازدید از سوئد می باشد. ویزای توریستی سوئد چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 الی 180 روز معتبر است و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند و یا اینکه به تمدید ویزای خود اقدام نمایید.

سفارت کشور سوئد در ایران

ساعات کاری سفارت سوئد بدین صورت است که از یک شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 4 بعد ازظهر و همچنین پنج شنبه ها از ساعت 8 صبح الی 3 بعد از ظهر آماده خدمت رسانی به مردم می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *