سوئد کشوری زیبا در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی است. سوئد از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنیا، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌ است. کشور سوئد از لحاظ موقعیت جغرافیایی، کشوری سرسبز و زیبا به شمار می رود به طوری که بیش از نیمی از این کشور را جنگل های انبوده تشکیل می دهد و همچنین حدود 10 درصد از مساحت کشور سوئد را دریاچه ها فرا گرفته است. استکهلم پایتخت کشور سوئد یکی از شهرهای پرجمعیت و زیبای این کشور به شمار می رود. دریافت ویزای نمایشگاهی سوئد یکی از راه ‌های سفر بی ‌دغدغه و راحت به این کشور می باشد. اگر می‌ خواهید درباره ویژگی ‌های این ویزا و چگونگی دریافت آن اطلاعاتی کسب کنید با ما همراه باشید.

شهر استکهلم در کنار 14 جزیره زیبا و طبیعی قرار گرفته است، به همین دلیل به یکی از زیباترین شهرهای جهان مشهور است. دریاچه های بسیاری در اطراف استکهلم جریان دارد که چهره زیبایی به شهر بخشیده اند. زبان سوئدی، زبان رسمی این کشور محسوب می شود. زبان سوئدی به زبان های نروژی و دانمارکی بسیار نزدیک است. این زبان از خانواده زبان های هندو اروپایی شاخه ژرمنی می باشد. سوئد کشوری است که جزء اتحادیه اروپا محسوب می شود بنابراین شما برای سفر به این کشور زیبا نیاز به دریافت ویزای شینگن خواهید داشت.

ویزای نمایشگاهی سوئد

شرکت‌ های بزرگ گوناگونی در سراسر جهان وجود دارند که توسعه و رونق از مهم ترین برنامه های کاری آنها است. هرساله در کشور سوئد نمایشگاه ‌های زیادی برگزار می گردد. شرکت‌ های مختلف در سراسر جهان برای بازاریابی، شهرت و ارائه محصولات و خدمات شان در نمایشگاه‌ های مختلف حضور به عمل می آورند و خود را معرفی می کنند. در کشور سوئد نیز در طول سال نمایشگاه ‌های بسیار زیادی بر پا می‌شود که شما می ‌توانید با دریافت ویزای نمایشگاهی سوئد به این کشور سفر کنید و از این نمایشگاه‌ ها دیدن کنید. پس داشتن ویزای نمایشگاهی از ملزومات شرکت در این نمایشگاه ها است.

ویزای نمایشگاهی سوئد

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی سوئد

جهت اخذ ویزای باید از سفارت کشور سوئد در تهران، وقت سفارت سوئد را درخواست کنید. متقاضیان ویزای نمایشگاهی سوئد برای درخواست ویزا ازطریق سفارت سوئد ابتدا باید به‌ صورت آنلاین برای ثبت‌ نام و تعیین وقت سفارت سوئد اقدام کنند، یعنی شما باید اینکار را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر انجام دهید تا فرم های مربوطه را برایتان تکمیل کنند. بعد از درخواست وقت و مشخص شدن تاریخ و زمان دقیق سفارت، فرد متقاضی باید شخصا در سفارت حضور داشته باشد و امور مربوط به انگشت نگاری، مصاحبه و پرداخت هزینه ویزا را به انجام برساند.

سفارت سوئد پس از بررسی مدارک ارائه شده و باقی مسائل مربوط به درخواست ویزای نمایشگاهی سوئد را بررسی خواهد کرد و پاسخ رد یا پذیرش درخواست ویزا را به صورت ایمیل به متقاضیان ارسال می کند. در صورت ریجکت شدن این امکان وجود دارد که اعتراض بزنید و یا اینکه درخواست مجدد داشته باشید. با دریافت ویزای نمایشگاهی سوئد از این کشور زیبا دیدن کنید و به فرصت‌ های تجاری و اقتصادی بی‌نظیری دست پیدا خواهید کرد.

دعوتنامه نمایشگاهی سوئد

اگر شما هم دوست دارید که به بازدید یکی از نمایشگاه های کشور سوئد بروید باید گفت که نیاز به دعوتنامه نمایشگاهی دارید. چرا که با داشتن آن روند اخذ ویزا سرعت می گیرد. البته فراموش نکنید که دعوتنامه برای دریافت ویزای نمایشگاهی الزامی می باشد. دعوتنامه نمایشگاهی به منظور دریافت غرفه، بازدید نمایشگاهی و یا بازدید از همان غرفه شرکت تجاری سوئد انجام می پذیرد و با دارا بود این دعوتنامه صرفا جهت شرکت شما در نمایشگاه می باشد و استفاده دیگری نمی توانید از آن داشته باشید.

دعوتنامه نمایشگاهی برای هر شخصی ارسال نمی شود بلکه برای افرادی فرستاده می شود که در زمینه نمایشگاه برگزار شده تحصیل کرده باشند و یا صاحب شرکتی در این زمینه باشند. بعضی از افراد نیز مشتاق هستند در این نمایشگاه ها شرکت نمایند که برای دریافت دعوتنامه نمایشگاهی باید با مسئولین برگزار کننده ارتباط برقرار کنند و درخواست دعوتنامه خود را اعلام کنند. افراد دریافت کننده دعوتنامه نمایشگاهی سوئد باید بدانند که فقط تا پایان تاریخ نمایشگاه مهلت حضور در سوئد را دارند.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی سوئد

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی سوئد بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی سوئد

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی سوئد

برای دریافت ویزا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی سوئد از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی سوئد اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی سوئد مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی سوئد، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.

سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت سوئد از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای سوئد برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه ویزا به ازای هر نفر ۶۰ یورو است، البته این هزینه برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر شش سال رایگان است.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی سوئد

حدودا بین 1 ماه تا 3 ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای سوئد اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی سوئد

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور سوئد برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی سوئد لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی سوئد اقدام نمایید.

سفارت کشور سوئد در ایران

برای انجام امور اخذ ویزا باید به سفارت این کشور مراجعه کنید.

آدرس سفارت سوئد : خیابان پاسداران – بعد ازفرمانیه – خیابان بوستان – نبش کوچه نسترن پلاک ۲۷

تلفن تماس سوئد : ۲۳۷۱۲۲۰۰

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *