با توجه به موقعیت جغرافیایی، کشور اسپانیا یکی از کشورهای قاره اروپا محسوب می شود که در جنوب غربی این کشور واقع گشته است. این کشور با کشورهای فرانسه، مراکش و پرتغال همسایه می باشد. از طرفی دیگر نیز سواحل زیبای آن رو به دریای مدیترانه است. این کشور تاریخ، تمدن و فرهنگ غنی بسیاری دارد که به جرات می توان گفت ستودنی است. ویزای توریستی اسپانیا الزامی است.

اسپانیا کشوری متنوع  و آب مناطق مختلف با زبان ها و فرهنگ ها و سنت های تاریخی و سیاسی منحصر به فردی است. این کشور را یکی از مرفه ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان می دانند در حالی که رفاه و آسایش به خوبی در آن حاکم است. پایتخت این کشور زیبا و دوستداشتنی مادرید است که در واقع یکی از بزرگترین شهرهای این کشور به شمار می رود.

ویزای توریستی اسپانیا

افراد زیادی در طول سال درخواست اخذ روادید دارند. ویزای توریستی این کشور از نوع شینگن بوده بنابراین با داشتن آن می توانید به دیگر کشورهای تحت شینگن سفر کنید اما توجه داشته باشید که ویزای توریستی اسپانیا امکان ماندن بیشتر در این کشور و انجام اموری مانند کار، تحصیل و… امکان پذیر نمی دهد بلکه این ویزا تنها برای افرادی صادر می شود که قصد سفر و گردشگری به مدت کوتاه در این کشور را دارند.

ویزای توریستی اسپانیا

مراحل اخذ ویزای توریستی اسپانیا

اولین گام دریافت فرم ویزا و به طور کامل و دقیق پر کردن آن می باشد، بعد از آن گرفتن وقت سفارت اسپانیا است. گرفتن وقت در سفارت اسپانیا به صورت تلفنی و اینترنتی ممکن نیست بلکه باید از طریق موسسه های معتبر این کا را انجام دهید، سپس شما تا روز مصاحبه زمان دارید که مدارک تان را کامل آماده کنید و منتظر مراجعه به کنسولگری سفارت باشید. فراموش نکنید اگر به صورت خانوادگی برای ویزا درخواست می دهید، حتماً به تعداد اعضای خانواده فرم درخواست پر کنید.

بعد از اینکه جهت مصاحبه و انگشت نگاری و ارائه مدارک خود به سفارت این کشور حضور یافتید باید منتظر بمانید تا جواب ویزای شما اعلام شود در صورت موافقت، راهی اسپانیا می شوید. اما در صورت ریجکت شدن درخواستتان برای اخذ روادید توریستی اسپانیا باید مشکل را برطرف کرده و منتظر صدور ویزای خود باشید. در ضمن فراموش نشود در روز تعیین شده از سوی سفارت برای مصاحبه، حتماً باید همه اعضای خانواده حضور داشته باشند، چرا که تمامی افراد بالای 12 سال انگشت نگاری می شوند. در زمان مصاحبه هدف خود را به خوبی از ورود به خاک این کشور توضیح دهید. چرا که کنسولگری این سفارت در زمینه صدور انواع ویزا به ویژه ویزا بسیار سختگیرانه عمل می کند و در صورت مشاهده کوچکترین ایراد در درخواست شما، از صدور ویزای توریستی اسپانیا صرف نظر می شود.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی اسپانیا

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی اسپانیا

دعوتنامه توریستی اسپانیا

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی اسپانیا می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی اسپانیا می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای اسپانیا نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا می باشد.

مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به کشور اسپانیا، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به اسپانیا را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا

جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ زوادید توریستی اسپانیا از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت خانه اسپانیا اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزای توریستی اسپانیا برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های روادید مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید

هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی اسپانیا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت … از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزا برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزا چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت روادید توریستی لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است، تحت هیچ شرایطی حتی اگر درخواست شما ریجکت شود، قابل برگشت نخواهد بود.

هزینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی اسپانیا

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت خانه اسپانیا حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای این کشور موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید. بهترین زمان سفر به این کشور زیبا بهار و پاییز است چراکه در این مدت به وضعیت آب و هوایی، جشنواره ها و فستیوال های گوناگونی برگزار می شود.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اسپانیا

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور اسپانیا صادر می شود جهت سفر و بازدید از این کشور می باشد. ویزای توریستی چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار روادید باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور اسپانیا در ایران

جهت مراجعه به سفارت اسپانیا در ایران باید مراجعه نمایید. در این راستا لازم است بدانید ساعت کاری در سفارت اسپانیا یکشنبه ها تا پنجشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4 عصر می باشد.

آدرس سفارت اسپانیا : تهران، دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه شرقی اول، ساختمان پلاک 10

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *