کشور اسپانیا در اتحادیه اروپا از نظر اقتصادی جزء پنج کشور اول قرار دارد. هر چند کشور اسپانیا فاقد نفت و گاز است اما بخش های صنعت، کشاورزی و مسکن به عنوان بخش های فعال این کشور محسوب می شود. اسپانیا در سال 2015 حدود سه و نیم درصد تجارت جهانی را به خود اختصاص داده است. از این رو ارتباط با شرکای تجاری اسپانیا برای بسیاری از تجار ایران حائز اهمیت است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به فکر تهیه ویزای تجاری اسپانیا هستید، بهتر است این مقاله را به درستی مطالعه کنید.

ویزای تجاری اسپانیا

ویزای اسپانیا دارای انواع مختلفی است. انواع دیگر این ویزاها شامل ویزای درمانی، پزشکی، کاری، گردشگری و توریستی و …. می باشد که برای اخذ هر کدام از این ویزاها نیاز به مدارک خاصی می باشد. البته تعدادی از این مدارک در همه ویزاهای اسپانیا کاملا مشابه می باشد. در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال دریافت ویزای تجاری اسپانیا هستند زیرا ارتباط با تاجران این کشور و تجارت با شرکت های اسپانیا یکی از راه های گسترش کسب و کار و شناساندن محصولات و خدمات به دیگر رقبا و مشتریان می باشد.

با مطالعه این مقاله می توانید با سرعت بیشتری مراحل دریافت ویزای تجاری اسپانیا را انجام دهید زیرا با توجه به سیل عظیم تجار که هر ساله به این کشور سفر می کنند، احتمالاً گرفتن روادید تجاری اسپانیا کمی زمان بر باشد. این درحالیست که بسیاری از افراد به دنبال دریافت اقامت دائم با روادید تجاری اسپانیا هستند اما با دریافت ویزای روادید اسپانیا امکان اقامت دائم را فراهم نخواهد شد و افراد متقاضی باید یک سال در کشور اسپانیا به شغلی مناسب اشتغال داشته باشند و چنانچه گردش مالی آنها خوب بود و شغلی مناسب برای خود داشته باشند می توانند نسبت به تمدید و یا تغییر ویزا خود اقدامات لازم را انجام دهند.

مراحل اخذ ویزای تجاری اسپانیا

دریافت ویزای تجاری اسپانیا قطعا دارای مراحلی است که در این بخش به شرح آنها می پردازیم. برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا، لازم است اول فرم اخذ ویزای تجاری را از سایت سفارت اتریش دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر نموده و بعد از آن از طریق موسسات معتبر اقدام به تعیین وقت سفارت اسپانیا نمایید چرا که آنها اطلاعات شما را برای سفارت ارسال می کنند. زمانی که اطلاعات مورد نیاز وارد شود ایمیلی از سوی سفارت اسپانیا برای شما ارسال خواهد شد که نشان می ‌دهد آیا اطلاعات وارد شده مورد تایید است یا خیر. چنانچه نتیجه مثبت باشد زمانی برای حضور فرد متقاضی برای مصاحبه در سفارت تعیین خواهد شد.

در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت کشور اسپانیا را کامل آماده کنید. توجه داشته باشید که در هنگام حضور در سفارت اسپانیا و انجام مصاحبه، تمامی همکارانی که می‌ خواهند با شما به این سفر تجاری بیایند، باید حضور داشته باشند و مدارک کامل و جامع نیز در اختیار داشته باشند تا در روند اخذ روادید تجاری اسپانیا با مشکل مواجه نشوید. بهتر است در زمان مصاحبه سفارت اسپانیا هیچ‌گونه رفتار غیر عادی و هیجانی نداشته باشید و از پرحرفی به شدت پرهیز کنید. با توجه به این که امکان دارد اخذ روادید تجاری اسپانیا کمی طولانی شود، حتماً سعی کنید چند هفته مانده به زمان سفرتان مراحل این کار را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا

همانطور که می دانید ویزای تجاری اسپانیا برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

توجه داشته باشید که هر کدام از این مدارک دارای نقصی هر چند کوچک باشد به طور قطع موجب ریجکت شدن ویزای تجاری اسپانیا می شود.

تاثیر دعوتنامه برای اخذ روادید تجاری اسپانیا

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری اسپانیا الزامی می باشد. قطعا وجود دعوتنامه تجاری پورسه اخذ ویزا سرعت می گیرد اما داشتن آن دلیل قطعی برای صدور روادید تجاری اسپانیا نخواهد بود. وجود این دعوتنامه نشان می دهد که آیا شرکت اسپانیایی به حضور تاجر خارجی رضایت دارد یا خیر. این دعوتنامه باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده و تمامی اطلاعات دعوت شدگان نیز در آن بیان شده باشد. تاریخ سفر و مدت زمان اقامت از دیگر مواردی است که در این دعوتنامه تجاری باید ذکر شود و همچنین بیان اینکه هزینه سفر بر عهده کدام شرکت می باشد، حائز اهمیت است.

دلایل ریجکت شدن ویزای تجاری اسپانیا

با توجه به دلایل و قوانینی که در صدور روادید تجاری اسپانیا وجود دارد که بعضی از متقاضیان با ریجکت شدن ویزای تجاری رو به رو می شوند. ارائه مدارک جعلی، هرگونه نقص در مدارک تحویلی به سفارت، گذرنامه نامعتبر تاریخ گذشته یا گذرنامه آسیب دیده، نداشتن دعوتنامه تجاری، عدم سفر قبلی به خارج از ایران و داشتن سوء پیشینه از دلایل مهم رد شدن ویزای تجاری اسپانیا می باشد.

هزینه دریافت روادید تجاری اسپانیا

برای دریافت روادید تجاری اسپانیا مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری اسپانیا برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری اسپانیا

افراد برای گرفتن ویزای اسپانیا، حدودا چند هفته قبل از زمان سفر خود اقدام نمایند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت اسپانیا معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور اسپانیا سفرکرده‌ باشند. سفارت اسپانیا با توجه به وضعیت پاسپورت تان می تواند برای مدت ۱ سال، ۲ سال، ۳ سال و ۴ سال این نوع ویزا برای شما صادر گردد.

در بعضی از موارد ممکن است که تاجران و صاحبان کسب و کار پس از سفر به کشور اسپانیا به مدت زمان بیشتری جهت اقامت نیاز پیدا کنند و روند کارهایشان کمی طولانی شود. از این رو سفارت اسپانیا برای این امر راه حلی در نظر گرفته است. فرد متقاضی پس از انجام مراحل اداری باید هزینه اضافی را نیز به سفارت اسپانیا بپردازد تا پس از آن تمدید ویزای تجاری برایش انجام شود. توجه داشته باشد که اگر به صورت غیر قانونی اقدام به ماندن بیشتر در این کشور کنید، علاوه بر جرائمی که باید بپردازید امکان دارد دیگر نتوانید به این کشور سفر کنید.

سفارت کشور اسپانیا در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *