این کشور در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است که به شدت مورد توجه گردشگران از سراسر جهان قرار گرفته است. کشور اسلوونی حدود ۲ میلیون جمعیت دارد و شهر لیوبلیانا پایتخت این کشور است و مردم بسیار با فرهنگ و اصیلی را در جود جای داده است و همچنین بیشتر جمعیت این کشور در این شهر زندگی می کنند. زبان رسمی مردم اسلوونی، زبان اسلاو می باشد و عمدتا گویش اسلاو های جنوبی رایج است. اسلوونی، زبانی با دستورات زبانی دشواری دارد و اصالتی هندو اروپایی دارد. توجه داشته باشید که شرایط آب و هوایی در اغلب اوقات سال در اسلوونی سرد و خشک بوده و شرایط مدیترانه ای در آن برقرار است. شما با دریافت ویزای توریستی اسلوونی اجازه ورود به این کشور را خواهید یافت.

ویزای توریستی اسلوونی

ویزا سندی است که از طرف سفارت خانه، اداره مرزبانی و یا کنسولگری کشور مقصد برای افراد صادر می شود که بوسیله آن بتوانند به کشور دیگری وارد شوند. این کشور زیبای اروپایی با 25 کشور دیگر در حوزه شینگن قرار دارند که برای سفر به این کشورها باید ویزای شینگن دریافت کنند. ویزای شینگن نوعی ویزا است که با داشتنش می توان به 25 کشور اروپایی مشخص بدون هیچ مشکلی سفر کرد. اگر شما قصد سفر به کشور اسلوونی را دارید که به بازدید از دیدنی های این کشور بپردازید باید روادید توریستی اخذ نمایید. بنابراین اخذ ویزا یکی از مهم ترین مواردی است که قبل از سفر باید به آن فکر کرد و اقدامات لازم در رابطه با تهیه آن را انجام داد.

ویزای توریستی اسلوونی

مراحل اخذ ویزای توریستی اسلوونی

ویزای توریستی اسلوونی و درخواست اقامت کوتاه مدت این کشور مراحل و شرایطی دارد. جهت دریافت ویزای اسلوونی باید درخواست روادید توریستی خود را از طریق فرم ویزا اعلام نمایید، شما باید این فرم را به صورت کامل و با حوصله تمام پر کنید. بعد از آن اقدام به دریافت وقت سفارت اسلوونی کنید. به دلیل نبود سفارت کشور اسلوونی در کشور ایران باید درخواست خود را به سفارت کشور اتریش ارائه دهید.

بعد از ارائه درخواست به سفارت کشور اتریش، برای مصاحبه، وقت از این سفارت دریافت کنید. و در روز مصاحبه باید در نهایت دقت و آرامش به سوالات مامورین سفارت پاسخ دهید و آنها را از بازگشت خود قانع سازید و بعد از آن منتظر پاسخ سفارت جهت تایید یا ریجکت روادید توریستی خود باشید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی اسلوونی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی اسلوونی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد. اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مدارک ارائه شده به سفارت برای دریافت روادید توریستی حتماً به زبان رسمی یا زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

دعوتنامه توریستی اسلوونی

یکی از مدارک مهمی که در اخذ روادید اسلوونی می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. دعوتنامه توریستی معمولا نامه ای از جانب بستگان دوستان و آشنایان برایتان از کشوری فرستاده می شود که قصد دعوت شما به آن کشور را دارند. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای اسلوونی نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ روادید توریستی می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به این کشور، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کشور اسلوونی را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

دعوتنامه توریستی اسلوونی

هزینه اخذ ویزای توریستی اسلوونی

جهت اخذ ویزا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست روادید از هزینه اخذ ویزای توریستی اسلوونی از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت خانه کشور اسلوونی اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزای اسلوونی برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور روادید از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی اسلوونی، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت اسلوونی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به روادید توریستی اسلوونی برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالان و حدوداً 35 یورو برای کودکان می باشد.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی اسلوونی

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی اسلوونی حداقل سه ماه قبل از سفر خود به کشور اسلوونی اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت اسلوونی حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور روادید توریستی اسلوونی موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت خواهد شد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اسلوونی

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید توریستی کشور اسلوونی صادر می شود جهت سفر و بازدید از اسلوونی می باشد. ویزای اسلوونی چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 الی 180 روز معتبر می باشد و درحالیکه شما باید تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنید و به کشور خود بازگردید. در صورتیکه متقاضیان روادید علاقه مند به تمدید باشند، جهت تمدید ویزا باید وقت سفارت مجدد بگیرید و بازه زمانی 15 تا 20 روز را عبور نمایید. در صورتیکه ویزای شما را تمدید نکنند اقامت شما در آن کشور غیر مجاز تلقی می شود و می تواند خساراتی به همراه داشته باشد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اسلوونی

سفارت کشور اسلوونی در ایران

با توجه به اینکه متاسفانه کشور اسلوونی در ایران سفارت ندارد به همین دلیل برای اخذ ویزای توریستی اسلوونی روندی غیر مستقیم در پیش خواهید داشت و نیاز است تا به سفارت اتریش در تهران مراجعه نمایید. بنابراین جهت انجام مصاحبه و انگشت نگاری باید به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *