کشور اسلوونی در جنوب اروپا واقع شده است که با کشورهای ایتالیا، اتریش، کرواسی و مجارستان مرز مشترک دارد. کشور اسلوونی در جنوب با دریای آدریاتیک و در شمال با رشته کوه های آلپ احاطه شده است. کشور اسلوونی 20273 کیلومتر مربع مساحت داشته و در حدود ۲ میلیون نفر در خود جای داده است. شهر لیوبلیانا پایتخت کشور اسلوونی که بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود. با دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی می توان به این کشور سفر کرد و علاوه بر دیدن این کشور زیبا از نمایشگاه های آن نیز بازدید به عمل آورد. این کشور جزو اتحادیه اروپا است و از اعضای پیمان شینگن می باشد.

اکثر جمعیت کشور اسلوونی در شهر پایتخت و اطراف آن زندگی می کنند. اسلوونی به واسطه موقعیت جغرافیایی خاص خود دارای آب و هوای متنوعی است. این کشور در محدوده رشته کوه آلپ و دریای آدریاتیک قرار گرفته است. مناطقی از اسلوونی که در نزدیکی رشته کوه آلپ قرار دارند دارای آب و هوای سرد و کوهستانی و برخی دیگر از مناطق این کشور دارای آب و هوای معتدل و مرطوب هستند.

ویزای نمایشگاهی اسلوونی

ویزا یا روادید سندی است که بر اساس آن فرد می تواند از کشوری به کشور دیگر سفر کند. ویزا معمولا به صورت مهری است که در پاسپورت افراد زده می شود. همه ساله نمایشگاه های گوناگونی در زمینه های مختلف در کشور اسلوونی برپا می گردد که با داشتن ویزای نمایشگاهی می توان از آنها بازدید کرد. این نمایشگاه ها می تواند موقعیت مناسبی برای کسانی که خواهان داشتن تجارب بین المللی و ارتباط با بازار و شرکای جهانی هستند، باشد. با دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی می توان در نمایشگاه های این کشور حضور یافت.

ویزای نمایشگاهی اسلوونی

از مزایای دریافت ویزا و بازدید از نمایشگاه ها، آشنایی با آخرین دستاورد فناوری ها و تکنولوژی ها به وجود آمده در زمینه و حرفه ای که به آن مشغول هستید، می باشد. افراد بسیاری هستند که با دریافت ویزای نمایشگاهی با هدف توریستی و بازدید از نقاط گردشگری اسلوونی به این کشور سفر می کنند. لازم به ذکر است از آنجایی‌ که اسلوونی یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن محسوب می شود شما با دریافت روادید نمایشگاهی اسلوونی می ‌توانید به سایر کشورهای اروپایی نیز سفر کنید.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی اسلوونی

گام نخست جهت دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی، پر کردن فرم درخواست ویزا می باشد، بعد از آن اقدام به تعیین وقت سفارت اسلوونی می کنید. برای گرفتن وقت حضوری از سفارت اسلوونی باید به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید تا آنها توسط کادر مجرب و حرفه ای خود برای شما پورتال شخصی بسازند سپس دیگر مراحل را تا روز مصاحبه برای شما انجام می دهند. پس از اینکه این مراحل را طی کردید در روز معین همراه با مدارک کامل در سفارت جهت مصاحبه و ارائه مدارک حاضر شوید.

در زمان مراجعه حضوری به سفارت حتماً از لباس‌ های رسمی و موجه استفاده کنید تا بتوانید اعتماد آنها را به خود جلب کنید. قبل از مراجعه به سفارت کلیه مدارک خود را چک کنید تا از کامل بودن  و بدون اشکال بودن آنها مطمئن شوید. نکته دیگر در خصوص روز مصاحبه، زمان حضورتان می باشد و بدون هیچ تاخیری در سفارت حاضر شوید چراکه اگر تاخیر ایجاد شود مصاحبه شما باطل می شود و باید مجددا وقت مصاحبه دریافت نمایید.

دعوتنامه نمایشگاهی اسلوونی

دعوتنامه نمایشگاهی مختص افرادی هستند که قصد دارند در نمایشگاه های اسلوونی حضور پیدا کنند. داشتن دعوتنامه نمایشگاهی در روند اخذ روادید نمایشگاهی اسلوونی الزامی می باشد. جهت دریافت دعوتنامه نمایشگاهی اسلوونی نیاز است با مدیران و برگزارکنندگان نمایشگاه ارتبط برقرار کنید و درخواست دعوتنامه خود را از طریق ایمیل بیان کنید. البته اگر این نمایشگاه یا شرکت برگزار کننده در ایران نمایندگی داشته باشد شما می توانید حضوری مراجعه کرده و درخواست دعوتنامه خود را ابلاغ کنید.

بعد از بررسی درخواست شما رد یا موافقت می شود که بعد از موافقت شما مدارک خود یا شرکت تان را ارسال می کنید و دعوتنامه نمایشگگاهی برای شما صادر می گردد. در متن دعوتنامه نمایشگاهی، اهداف سفر، مدت زمان سفر و اطلاعات و مدارک شرکت یا شخص مربوطه به طور دقیق ذکر می شود. بعد از صدور دعوتنامه شما باید هزینه آماده سازی غرفه را هم پرداخت نمایید تا شرایط برای حضور شرکت شما فراهم شود.

دعوتنامه نمایشگاهی اسلوونی

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی اسلوونی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسلوونی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ روادید نمایشگاهی اسلوونی

برای دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی اسلوونی از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی اسلوونی اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی اسلوونی مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور روادید نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی اسلوونی، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت اسلوونی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای اسلوونی برحسب یورو پرداخت می شوند بنابراین با توجه به تغییرات وضعیت ارزی ممکن است این مبلغ تغییر کند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی

روند اداری دریافت ویزا معمولا 2 تا 3 ماه طول می کشد. معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای اسلوونی اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی اسلوونی

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید نمایشگاهی کشور اسلوونی برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی اقدام نمایید.

سفارت کشور اسلوونی در ایران

متاسفانه کشور اسلوونی در ایران سفارت ندارد ار این رو برای اقدام به دریافت ویزای نمایشگاهی اسلوونی باید به سفارت اتریش در تهران مراجعه نمایید. البته پیش از آن که حضوری تشریف ببرید با سفارت تماس بگیرید و وقت قبلی گرفته شود و هماهنگی لازم انجام شود.

آدرس سفارت اتریش : تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان میری، کوچه میرولی، پلاک 6-8.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *