کشور اسلوونی یکی از کشورهای اروپایی محسوب می شود، که از اقتصاد خوبی بهره مند می باشد. کشور اسلوونی از جمله کشور های در حال پیشرفت در قاره سبز یا اروپا می باشد. این کشور با نرخ بیکاری در حدود 5 درصد در کشور خود دست پنجه نرم می کند که نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی رقم بالایی است. باید صادقانه گفت که با توجه به وسعت کشور اسلوونی، فرصت های شغلی در این کشور نیز محدود است. پول رسمی این کشور یورو می باشد. این کشور با وسعت کم خود معادن بسیاری از روی، ذغال سنگ و قلع را در خود جای داده است.لازم به ذکر است دریافت ویزای تجاری اسلوونی در مقایسه با سایر ویزاهای این کشور دارای شرایط و ضوابط مختلفی می باشد که در متن به آن اشاره هایی خواهیم داشت.

تجارت و اقتصاد کشور اسلوونی

این کشور در کشور های حوزه اروپا به بهشت تجارت و فعالیت های اقتصادی ملقب شده است. همین موضوع باعث شده بسیاری از سرمایه گذاران کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری و تجارت در این کشور زیبا وسوسه شوند. سالانه بسیاری از افراد با درخواست ویزای تجاری اسلوونی برای تجارت و سرمایه گذاری به این کشور سفر می نمایند.

یکی از شروط تعلق گرفتن ویزای تجاری اسلوونی به افراد متقاضی، داشتن بنیه مالی لازم برای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. لذا افراد باید با ایجاد شرکت های اقتصادی، کمک به رشد اقتصاد در این کشور بنمایند. بسیاری از افراد قصد دارند با کار و تجارت از طریق شرکت های نوپا اقدام به اخذ روادید تجاری اسلوونی نمایند، البته شرکت هایی که قدمت آن ها کمتر از شش ماه است، شرایط متفاوتی برای استخدام نیرو کار خارجی دارند. آنان باید اثبات کنند که شرایط اقتصادی شان به گونه است که توانایی پرداخت هزینه های شما را خواهند داشت.

ویزای تجاری اسلوونی

برای کار و تجارت در کشور اسلوونی شما به اجازه فعالیت در این کشور نیاز دارید. گام اول آن است که موفق شوید ویزای تجاری خود را از طریق سفارت کشور اسلوونی بدست آورید. سپس می توانید برای کسب اجازه کار و تجارت در کشور اسلوونی اقدام کنید. مشارکت اجتماعی ماهانه و پیش پرداخت مالیات بر درآمد توسط کارمندان از حقوق خودشان پرداخت می شود. مالیات بر درآمد توسط ساکنین اسلوونی پرداخت می شود. درآمد مشمول بر مالیات شامل تمام درآمدهای ساکنان اسلوونی با منبع درآمد و همچنین در خارج از کشور و درآمد غیر ساکنان با منبع درآمد در اسلوونی است. پیشنیاز درخواست برای استخدام کوتاه مدت نماینده اشتغال افراد دارای تحصیلات عالی، کارت آبی اتحادیه اروپا است.

مراحل اخذ روادید تجاری اسلوونی

معمولا مراحل دریافت ویزاهای اسلوونی روند یکسانی دارد. اما در جزئیات انواع آنها می تواند فرق داشته باشد. برای دریافت ویزای تجاری اسلوونی، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت اسلوونی کنید.

در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت اسلوونی را کامل آماده کنید. فرد متقاضی در روز تعیین شده به همراه مدارک خود به سفارت مراجعه کرده و مسئولین سفارت را برای دریافت ویزای تجاری اسلوونی مجاب می نماید. چنانچه مسئولین سفارت با این امر موافقت نمودند، فرد متقاضی می تواند سایر امور مربوطه به دریافت ویزای خود را صورت دهد. پس از آن هزینه ویزای اسلوونی را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزای تجاری باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری اسلوونی

همانطور که می دانید ویزای تجاری اسلوونی برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

گفتنی است افراد متقاضی برای دریافت ویزا تمام این مدارک را به همراه کلیه مدارکی که در زمان ثبت نام از افراد خواسته می شود، باید به سفارت این کشور ارائه دهند.

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری اسلوونی

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت روادید تجاری اسلوونی الزامی می باشد.  در بعضی از موارد افرادی که دارای بنیه مالی خوب برای سرمایه گذاری و یا افرادی که دارای طرح های تجاری و اقتصادی خوب می باشند، با دریافت دعوتنامه هایی از طرف شرکت ها و موسسات تجاری اسلوونی روبرو می شوند. در واقع بعضی از اوقات لازم نیست که خود اشخاص برای دریافت ویزای تجاری اسلوونی اقدام نمایند، بلکه از طرف این کشور با دعوتنامه هایی روبرو خواهند شد و به راحتی می تواند ویزای تجاری این کشور را اخذ نمایند.

این افراد می توانند با دریافت این دعوتنامه ها در زمان اخذ ویزای تجاری اسلوونی آن را به سفارت ارئه دهند. در کل می توان گفت مسئولین سفارت این کشور اروپایی به کسانی روادید تجاری اسلوونی را می دهند که برای اقتصاد و تجارت این کشور مفید باشند. لازم به ذکر است که دعوتنامه تنها دریافت ویزا را تسهیل می نماید و هیچگونه تضمینی برای دریافت ویزا نمی باشد.

هزینه دریافت ویزای تجاری اسلوونی

برای دریافت ویزای تجاری اسلوونی مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ روادید تجاری اسلوونی برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا اسلوونی برای بزرگسالان می باشد. هزینه اخذ روادید تجاری اسلوونی 60 یورو می باشد که باید به صوزت نقدی در سفارت این کشور پرداخت نمایید. البته این مبلغ در صورتیکه درخواست شما ریجکت شد به هیچ وجه برگشت داده نمی شود.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری اسلوونی

اخذ ویزای تجاری اسلوونی به صورت معمول از 10 روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. در مورد مدت زمان و اعتبار ویزاها باید گفتن تنها افرادی که اقامت دائم کشور مورد نظر را اخذ می کنند،

می توانند به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشند و سایرین افراد با دریافت ویزای تجاری با توجه به اعتبار ویزای شان می توانند در اسلوونی اقامت داشته باشند. روادید تجاری اسلوونی برای مدت 90 روز صادر می شود. اگر افراد متقاضی برای تجارت و کارهای اقتصادی در اسلوونی به زمان بیشتری نیاز دارند. این افراد پس از اتمام مدت اعتبار ویزای خود، می توانند به سفارت این کشور مراجعه کرده و زمان آن را تمدید نمایند.

سفارت کشور اسلوونی در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *