اسلواکی با کشورهای چک و اتریش و لهستان و اوکراین و مجارستان مرز مشترک دارد. این کشور حدود 5 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است و به دلیل کم جمعیت بودن این کشور رفاه بسیار خوبی در این کشور حکفرما می باشد. پایتخت این کشور شهر براتیسلاوا است که بزرگ ترین شهر اسلواکی شناخته می شود. کشور اسلواکی سرزمینی کوهستانی بوده و بیشتر بخش های این کشور را کوه ها پوشانده است.برای استفاده از ویزای توریستی اسلواکی باید در یک تاریخ مشخص به این کشور سفر کرده و در تاریخ معین شده در ویزای توریستی اسلواکی این کشور را ترک نمایید.

ویزای توریستی اسلواکی

کشور اسلواکی و 25 کشور اروپایی دیگر جزء حوزه شینگن به حساب می آیند. این ناحیه مجموعه ای از کشورهای اروپایی هستند که قوانینی را بین خودشان تعیین کرده اند و فردی با تابعیتی خارج از این کشورها برای ورود به این ناحیه باید ویزای شینگن را دریافت کند. از این روز ویزای اسلواکی دارای انواع مختلفی مانند ویزای تحصیلی اسلواکی، ویزای تجاری اسلواکی، ویزای دیداری اسلواکی، ویزای پزشکی اسلواکی، ویزای کنفرانس اسلواکی بوده که ویزای توریستی هم یکی از آنها می باشد. این ویزای توریستی اسلواکی برای افرادی که می خواهند به مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند مناسب است.

ویزای توریستی اسلواکی

مراحل اخذ ویزای توریستی اسلواکی

دریافت ویزای توریستی اسلواکی دارای چند مرحله می باشد که پس از انجام وطی کردن مراحل شخص متقاضی ممکن است موفق به اخذ ویزا گردد. در ابتدا باید فرم مربوط به درخواست ویزا را به طور کامل و دقیق پر کرد. در مرحله بعد تعیین وقت سفارت اسلواکی مهمترین کار در این روند می باشد. بعد از آن باید مدارک مورد نیاز سفارت را آماده کنید و تجه داشته باشید که هیچ کم وکسری در مدارک نباشد چراکه این نقص ممکن است عامل ریجکت شدن شما شود. بعد از آماده ساری مدارک باید آنها را ترجمه کنید یعنی توسط یک دارالترجمه ترجمه شوند و توسط دادگستری مهر تایید داشته باشند. با رسیدن به زمان وقت سفارت اسلواکی باید برای مصاحبه حضوری آماده شوید، توجه داشته باشید دیرتر از زمان گفته شده به سفارت نرسید زیرا با گذشتن زمان از وقت مصاحبه شما نوبت شما از بین می رود.

باید به هنگام مصاحبه با افسر سفارت به طور صادقانه صحبت کنید و دلایل تان را برای سفر بیان نمایید. از نکته دیگر در زمان مصاحبه داشتن ظاهری معقول و قابل قبول است که می تواند نتیجه ای مثبت به همراه داشته باشد پس بهتر است لباسی رسمی و آرایشی کم داشته باشید. بعد از مصاحبه روند بررسی پرونده توسط سفارت شروع شده و طی چند روز نتیجه درخواست ویزای اسلواکی اعلام می شود در صورتیکه درخواست ویزا ریجکت شد، بهتر است به مدت شش ماه صبر کرد و مجدداً برای اخذ آن اقدام نمود، زیرا اگر کمتر از این مدت را برای درخواست مجدد درنظر داشه باشید احتمال ریجکت شدن مجدد برای شما وجود دارد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی اسلواکی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور اسلواکی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی اسلواکی

دعوتنامه توریستی اسلواکی

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی اسلواکی می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی اسلواکی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای اسلواکی نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ روادید توریستی اسلواکی می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به کشور اسلواکی، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به اسلواکی را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی اسلواکی

جهت اخذ ویزای توریستی اسلواکی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ روادید اسلواکی از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت کشور اسلواکی اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزای توریستی اسلواکی برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزا از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت اسلواکی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به روادید برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت روادید توریستی برای افراد بزرگسال 60 یورو و برای کودکان 35 یورو می باشد.

بهترین زمان دریافت روادیدتوریستی اسلواکی

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی اسلواکی یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت اسلواکی حدودا  15روز کاری ادامه داشته باشد اما در برخی از موارد استثنایی اتخاذ تصمیم در این خصوص امکان دارد تا 60 روز هم طول بکشد. بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزا موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

بهترین زمان دریافت روادیدتوریستی اسلواکی

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اسلواکی

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور اسلواکی صادر می شود جهت سفر و بازدید از کشور اسلواکی می باشد. ویزای توریستی اسلواکی چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد یعنی از تاریخ صدور حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روز معتبر است و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند. در صورتی که فرد خواستار اقامت بیشتر از طریق ویزا را داشته باشد، شخص متقاضی می تواند با مراجعه به مراکز خدمات شهروندی و مهاجرت درخواست تمدید اقامت خود را تقدیم کرده تا به آن رسیدگی نمایند.

سفارت کشور اسلواکی در ایران

ساعت کاری سفارت اسلواکی  در روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر می باشد که شما می توانید برای گرفتن وقت مصاحبه و دیگر امور اداری به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

آدس سفارت اسلواکی : تهران، خیابان ولیعصر، خیابان اردبیلی، پلاک 94

تلفن سفارت اسلواکی : ۲۲۷۴۰۴۶۶ – ۲۲۷۵۴۵۶۰

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *