کشور سنگاپور از جمله کشورهای ثروتند واقع در جنوب شرقی آسیا می باشد این کشور به زبان مالایی به معنای شهر شیر می باشد و در شبه جزیره ی مالایا واقع شده است سنگاپور کشور تمیز،مدرن و پیشرفته ای است این کشور از نظر تحصیلی،پزشکی،رفاهی و … در سطح بالایی قرار دارد شما با سفر به سنگاپور می توانید سفری خاطرانگیز را تجربه کنید.

[aparat id=’kGotY’]

فرودگاه بین المللی سنگاپور

فرودگاه بین المللی چانگی در کشور سنگاپور در طول 5 سال به عنوان بهترین فرودگاه جهان شناخته شده است چرا که از استانداردهای بالایی برخوردار است و حدود چهار ساعت و سی دقیقه با تهران فاصله دارد از جمله دلایلی که باعث محبوب شدن این فرودگاه شده است وجود وای فای رایگان،سینمای رایگان، تسهیلات لوکس،معماری زیبا و چشم نواز می باشد به عبارتی این فرودگاه یکی از جاذبه های گردشگری کشور سنگاپور به حساب می آید.

آب و هوای کشور سنگاپور

هوای کشور سنگاپور اغلب گرم است و به دلیل رطوبت بالا در این کشور بیشتر فصول سال بارندگی دارد در ماه های آذر تا دی میزان بارش باران افزایش می یابد و هوا خنک تر می شود کشور سنگاپور آب و هوای استوایی دارد و میزان بارش ها در این کشور شدید و کوتاه است این کشور برای افرادی که دوست دارند سونای بزرگی را تجربه کنند مقصد مناسبی به حساب می آید.

آب و هوای کشور سنگاپور

 ویزای سنگاپور

هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان برای مقاصدی مثل تحصیل، ازدواج و گردش به کشور سنگاپور سفر می کنند گاهی اوقات عده ای برای استفاده از خدمات درمانی به کشور سنگاپور سفر می کنند که شرایط خاص خود را دارد دریافت ویزای سنگاپور یکی از ملزومات سفر به این کشور به حساب می آید که باید قبل از سفر نسبت به تهیه آن اقدام کرد.

مراحل لازم برای اخذ ویزای کشور سنگاپور

ایران یکی از کشورهایی است که برای ورود به سنگاپور نیاز به اخذ ویزا دارد ویزای دریافتی باید 6 ماه بعد از اقامت در این کشور اعتبار داشته باشد. برای ورود به کشور سنگاپور نیازی به انجام چکاپ پزشکی نیست ولی گواهی واکسیناسیون تب زرد برای مردم کشورهای آفریقایی الزامی است.

در این مرحله فرد متقاضی باید فرم درخواست ویزا که به صورت آنلاین و در سه صفحه می باشد تکمیل کند همچنین عکس رنگی با اندازه ی پاسپورتی که در طی سه ماه گذشته گرفته شده با زمینه ی سفید باید ارائه شود توجه داشته باشید چهره باید کامل باشد. یکی دیگر از مدارکی باید ارائه شود کپی گذرناه و داشتن معرفی نامه می باشد.

آژانس های هواپیمایی به شما کمک می کنند تا درخواست خود را از طریق SAVE به معنای ارسال ویزا به صورت الکترونیک ارائه دهید همچنین برای درخواست خود می توانید توسط یک شهروند سنگاپوری که حداقل 21 سال سن داشته و حساب Sing Pass دارد اقدام کنید.

معرفی نامه را می توان از طریق سایت سفارت دریافت کرد. درخواست ویزا باید 30 روز قبل از ورود به این کشور ارسال شود مرحله ی بعدی پرداخت هزینه ی صدور ویزا از طریق کارت اعتباری و به صورت آنلاین می باشد .

تایید ویزا معمولا یک روز کاری طول می کشد تعطیلات عمومی و تعطیلات آخر هفته را از این یک روز کم کنید. البته در بعضی مواقع بیشتر از یک روز زمان لازم است.

در صورت تایید ویزا فرد متقاضی یا نماینده ی وی می تواند نسخه ای از ویزا را چاپ کنید در صورتی که کشور شما برای اخذ ویزای الکترونیکی تایید نشده باشد برچسب ویزا برایتان ایمیل می شود که این ویزا برای مدت زمان سی روز صادر شده و در کشور سنگاپور از طریق اداره مهاجرت به مدت 90 روز قابل تمدید می باشد.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

1.      2 قطعه عکس پاسپورتی با زمینه ی سفید

2.     تکمیل و امضای فرم درخواست ویزا

3.     اثبات تمکن مالی برای اقامت در کشور سنگاپور

4.     گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماهه

5.     نامه درخواست متقاضی برای سفر به سنگاپور

6.     بیانیه ی بانک مبنی بر معاملات شش ماه اخیر

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

تعداد دفعات مجاز ورود به کشور سنگاپور

برای ورود به کشور سنگاپور پاسپورت یا گذرنامه باید شش ماه از تاریخ ورود به این کشور معتبر باشد.ویزای چند بار ورود به معنای ورود چندین مرتبه به کشور سنگاپور است و نیاز به درخواست مجدد ندارد.

شرایط تمدید ویزای (REP)

برای تمدید ویزای REP باید از طریق سرویس RE-E-REP از طریق اداره ی مهاجرت وب سایت سنگاپور به صورت آنلاین اقدام کنید متقاضی باید توسط یک حساب کاربری Sing Pass  از طریق سیستم e-REP  اقدام کند.

در ابتدا باید حسابSing Pass درخواست شود یا از طریق وب سایت  Sing Pass  در دولت کشور سنگاپور یا از طریق رفتن به نزدیک ترین پیشخوان  Sing Pass در کشور سنگاپور برای ایجاد حساب اقدام کنید.

در صورتی که شخص متقاضی قادر به دسترسی به e-REP  یا دریافت حساب در Sing Pass فرم درخواست به صورت هارد کپی در سفارت پذیرفته می شود.

نحوه ی ترجمه ویزای سنگاپور

مدارک ترجمه شده باید به اداره ی مهاجرت کشور سنگاپور ICA تحویل داده شود بر اساس ICA ترجمه های رسمی که به صورت زیر هستند قابل قبول می باشد.

1.      ترجمه توسط دفتر اسناد رسمی انجام شود.

2.     ترجمه توسط سفارت کشور صدور سند انجام شود.

3.     ترجمه توسط شرکت خصوصی ترجمه شده که توسط سفارت کشور صادر کننده سند تایید شده است انجام شود.

4.     ترجمه توسط شرکت خصوصی ترجمه شده که توسط دفتر اسناد رسمی عمومی تایید شده است انجام شود.

شاخص جهانی گذرنامه

بر اساس Passport Index  یا شاخص جهانی گذرنامه ، گذرنامه ی سنگاپور قوی ترین گذرنامه در سطح جهان است و دارندگان این گذرنامه بدون دریافت ویزا می توانند به کشورهای زیادی سفر کنند تعداد 159 کشور در دنیا وجود دارد که شهروندان سنگاپوری می توانند بدون اخذ ویزای سنگاپور به آن سفر کنند.

انواع ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور به انوع مختلف تحصیلی، ازدواج، توریستی، پزشکی و… تقسیم می شود در ادامه به بررسی هر کدام از انواع ویزا و شرایط دریافت آن می پردازیم.

معرفی ویزای تحصیلی سنگاپور

کشور سنگاپور دارای سه دانشگاه است که از بهترین دانشگاه های جهان به حساب می آید و هر ساله افراد زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند دانشگاه نانیانگ، دانشگاه NTU  و دانشگاه ملی سنگاپور یا NUS سه دانشگاه برتر این کشور هستند.

پذیرش در دانشگاه های این کشور چندان سخت نیست و افرادی که تمایل به ادامه تحصیل دارند می توانند با اساتید دانشکده رشته ای که قصد اپلای دارند تعامل کرده و برای ترغیب ان ها برای گذراندن دوره ی دکترا اقدام کنند.

تحصیل در این کشور در تمامی رشته ها با ارزش است چرا که سنگاپور یکی از قطب های علم و فناوری محسوب می شود پذیرش دانشجو در دانشگاه های این کشور بستگی به رزومه ی دانشجو دارد صلاحیت دانشجو از طریق مقالات و تحقیقات انجام شده توسط وی صورت می گیرد گاهی اوقات در مراحل گزینش نهایی اساتید و دانشجو بر سر موضوعی از راه دور به تبادل نظر می پردازند.

بورسیه های تحصیلی گوناگونی برای دانشجویان برتر در نظر گرفته شده است که تمامی هزینه های تحصیلی دانشجو را بر عهده می گیرد و دانشجو می تواند مدارج علمی را به راحتی طی کند.

سن فرد، داشتن مدرک زبان آیلتس، ترجمه ی ریز نمرات، مدارک حساب بانکی از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور می باشد

معرفی ویزای کاری سنگاپور

کشور سنگاپور از رونق اقتصادی بالایی برخوردار است و یکی از کشورهای ثروتمند جهان می باشد کشور سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشور فقیری محسوب می شود و با اینکه سومین مرکز پالایش نفت در جهان است هیچ نفتی ندارد.

یکی از منابع درآمد کشور سنگاپور وجود صنعت گردشگری در این کشور می باشد به دلیل موقعیت کشور سنگاپور سالانه چندین میلیون تن بار در بنادر این کشور جابه جا می شود.

ویزای کاری سنگاپور به دو شکل صادر می شود:

ویزای سنگاپور رده ی P1 برای متقاضیانی که مهارت فنی کمی دارند صادر می شود.

ویزای سنگاپور رده ی P2  برای متقاضیانی که دارای سابقه ی کاری بالا ومدارک دانشگاهی معتبر هستند صادر می شود.

ویزای کشور سنگاپور از لحاظ کاری انواع مختلفی دارد که به شرح ذیل تقسیم می شود:

(WORK PASS: SINGAPORE EMPLOYMENT PASS-(EP

این ویزا که به ویزای E یا EP  معروف است  در رده ی مدیریتی می باشد و برای متخصصان و مدیران حرفه ای صادر می شود یکی از شرایط دریافت این ویزا درآمد بالای 3 هزار دلار می باشد. ویزای مدیریتی EP  به مدت 1 تا 2 سال صادر می شود و قابل تمدید است.

(WORK PASS: SINGAPORE ENTREPRENEUR PASS – (ENTREPASS

این ویزا به پاس کارآفرینی معروف است و برای افرادی که ایده های خلاقانه ای در کسب و کار داشته باشند صادر می شود برای اخذ این ویزا سابقه ی شراکت در کسب و کاری موفق امتیاز خواهد داشت در صورتی که شخص متقاضی تخصص خاصی نداشته باشد ویزای کارآفرینی سنگاپور به مدت یک سال برای او صادر می شود این ویزا قابل تمدید می باشد.

WORK PASS FREEDOM: SINGAPORE PERSONALISED EMPLOYMENT PASS –(PEP

این ویزا بسته به شایستگی های شخص متقاضی صادر شده و به کارفرما بستگی ندارد. افراد با دریافت ویزای PEP کشور سنگاپور قادر هستند با توجه به توانایی های خود کارفرمایان را تغییر دهند و برای ارزیابی شغلی حداکثر تا شش ماه فرصت خواهند داشت در این مدت فرد متقاضی باید به درآمد 8 هزار دلار در ماه دست پیدا کند مدت این ویزا 5 ساله بوده و قابل تمدید نمی باشد.

WORK PERMIT SCHEME 

این ویزای سنگاپور  به ویزای WP معروف است و برای کارگران ماهر و نیمه ماهر صادر می شود. از جمله شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای WP داشتن درآمد 2 هزار دلاری می باشد مدت اعتبار این ویزا 2 سال است البته بستگی به ضمانت بانکی، اعتبار گذرنامه و مدت زمان اشتغال فرد متقاضی دارد.

WORK PERMIT: S PASS

این ویزا برای کارگران با مهارت متوسط صادر می شود یکی از شرایط دریافت این ویزا داشتن درآمد بالاتر از 3 هزار دلار می باشد.

برای اخذ ویزای S PASS سنگاپور یک سیستم امتیاز بندی که شامل مدت زمان سابقه کاری، مهارت ها، درآمد و مدارک تحصیلی فرد متقاضی می باشد وجود دارد.

همانطور که پیش تر اشاره شد دریافت ویزای کاری کشور سنگاپور دشوار است برای همین افرادی که علاقه مند به کار در این کشور هستند می توانند اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کرده و در طول تحصیل به دنبال شغل مناسبی باشند در این صورت بعد از اتمام تحصیل در صورت پیدا کردن کار مناسب و استخدام می توانند ویزای تحصیلی را به ویزا کاری تغییر دهند و در حدود 3 تا 4 سال از این ویزا استفاده کنند.

ویزای توریستی سنگاپور

سنگاپور به دلیل وجود جاذبه های گردشگری فراوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در بین جهانگردان می باشد یکی از نقاط دیدنی کشور سنگاپور هتلی به نام مارینا بی سندز است این هتل به شکل کشتی می باشد که بر روی سه ساختمان بلند بنا شده و استخر بزرگی در آن تعبیه شده است.

یکی دیگر از نقاط دیدنی کشور سنگاپور محله اورچارد است این محله دارای مراکز خرید بسیاری می باشد باغ وحش سنگاپور، باغ پرندگان جورونگ، سینمای چهاربعدی، پارک پروانه، پارک دلفین ها و آتش بازی های شبانه از دیگر دیدنیهای این کشور به حساب می آید.

دریافت ویزای توریستی سنگاپور

کشور سنگاپور در ایران سفارتی ندارد برای همین برای مراجعه به سفارت این کشور باید به سایر کشورها سفر کرد یا با آژانس های مسافرتی داخلی که با آژانس های کشور سنگاپور در ارتباط هستند کمک بگیرید.

ویزای کشور سنگاپور به دو صورت عادی و فوری صادر می شود ویزای عادی بعد از صدور به مسافر داده می شود و صدور آن 15 روز طول می کشد اما ویزای فوری تنها در فرودگاه مالزی به مسافر تحویل داده می شود و 7 روز کاری زمان می برد.

دریافت ویزای توریستی سنگاپور

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی

ثبت مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سنگاپور به صورت الکترونیکی و از طریق کارگزار برای آن کشور ارسال خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی این کشور به شرح ذیل می باشد:

1.      رزور هتل در کشور سنگاپور

2.     بلیط رفت و برگشت

3.     اسکن از صفحه ی اول پاسپورت به صورت رنگی با اعتبار هفت ماهه که توسط شخص امضا شده باشد.

4.     تکمیل فرم مشخصات فردی به زبان انگلیسی و با خودکار آبی

5.     اسکن عکس 4*6 با زمینه ی سفید و رزولوشن 200 مگا پیکسل

ویزای سنگاپور به صورت برچسب برای کارگزار ارسال می شود و کارگزار باید ویزا را روی پاسپورت ثبت کند.

اعتبار ویزای توریستی سنگاپور

مدت اعتبار ویزای کشور سنگاپور دو ماه می باشد که در این مدت 2 بار و هر بار به مدت 14 روز می توانید در این کشور اقامت داشته باشید. برای تمدید ویزای توریستی کشور سنگاپور باید با همراه داشتن اصل گذرنامه به دفتر مهاجرت این کشور مراجعه کنید.

تحویل ویزای کشور سنگاپور

تحویل ویزای این کشور در دفاتر کشور سنگاپور هزینه ای ندارد و رایگان است ولی تحویل آن در دفاتر کشور مالزی یا آدرس شخص متقاضی در ایران یا سایر کشورها و یا تحویل آن در فرودگاه کشور سنگاپور برای شخص متقاضی هزینه خواهد داشت.

معرفی ویزای پزشکی سنگاپور

سنگاپور کشور کوچکی بوده و دارای قوانین سخت گیرانه می باشد هر ساله از کشورهای آسیایی مانند امارات متحده عربی، اندونزی، فیلیپین، مالزی و چین صدها نفر برای انجام امور پزشکی و درمانی به این کشور مهاجرت می کنند.

معرفی ویزای پزشکی سنگاپور

با اینکه معالجه در سنگاپور نیازمند صرف هزینه های بیشتری است اما خدمات بالای آن ارزش این هزینه را دارد برای همین از کشورهایی مانند کانادا، ایالات متحده و انگلستان هم افراد زیادی برای درمان به این کشور سفر می کنند.

برای دریافت ویزای پزشکی با توجه به کشور مربوطه باید مدارک مورد نیاز را تهیه و به سفارت ارائه دهید مسافران از کشورهای نروژ، کره جنوبی، ایالات متحده، اتحادیه اروچا و سوئیس میتوانند برای اقامت 90 روزه اقدام کنند اما سایر کشورها فقط مجوز 30 روز اقامت در سنگاپور را خواهند داشت.

جراحی چشم، خدمات دندانپزشکی، بارداری، ارتوپد، عصب شناسی، مغز، قلب، بارداری و جراحی زیبایی برخی از خدمات مورد توجه خارجی ها برای ورود به کشور سنگاپور می باشد.

معرفی ویزای ازدواج سنگاپور

در صورت ازدواج فرد خارجی با شخصی از تبعه ی سنگاپور ویزای ازدواج این کشور به او تعلق خواهد گرفت برخی از پیشنهادات کلاهبرداران ممکن است موجب اتلاف زمان و بروز مشکلات شما شود برای همین بهتر است از مراکز اخذ مهاجرت مشاوره بگیرید. از هر 10 نفری که ساکن کشور سنگاپور هستند سه نفر از شهروندان، جزء ساکنین دائمی این کشور نیستند.

لازم به ذکر است ازدواج با یک سنگاپوری به معنای اقامت دائم برای فرد خارجی نمی باشد. سازمان امور اجتماعی و توسعه ی خانواده (MSF) برنامه های قبل و بعد از ازدواج برای ازدواج های بین فرهنگی و همسران خارجی در نظر گرفته است. برنامه ی (MPP) آمادگی قبل از ازدواج بوده  و شامل ارتباطات، اختلافات، روابط قانونی و انتظارات زوجین می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *