کشور روسیه با عنوان رسمی فدراسیون روسیه در اوراسیا قرار دارد. روسیه، کشوری وسیعی است که به بزرگ ترین کشور جهان به شناخته می شود، این کشور بزرگ و پهن دارای 17.075.400 کیلومتر مربع مساحت دارد، درحالیکه این مساحت بیش از یک هشتم مناطق مسکونی دنیا را پوشش می دهد. روسیه در سراسر شمال آسیا و بیشتر مناطق اروپایی شرقی کشیده شده، به همین دلیل در آن طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی و زیست محیطی و بازه های زمانی متفاوت مشاهده می شود. این کشور با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد. اکثر مردم روسیه پیرو دین مسیحیت و فرقه ارتودوکس هستند. ویزای توریستی که می‌ تواند برای شما سفری مناسب و هیجان انگیز در این کشور فراهم کند.

روسیه یک کشور چند ملیتی و چند قومیتی شناخته شده است، درحالیکه 75 درصد از جمعیت کل کشور را مسیحیان ارتودوکس و 5 درصد را مسلمانان تشکیل می دهند. روسیه دارای جاذبه ‌های تاریخی و طبیعت گردی فراوانی است. به همین دلیل روسیه به کشوری تبدیل شده است که سفر های بسیاری به آن انجام می‌شود. این کشور قدرتمند می‌ تواند با اهداف بسیاری منطقه ای مناسب برای جذب توریست و گردشگران و دیگر افراد محسوب شود. برخی از جاذبه‌ های تفریحی می ‌توان به متروی مسکو، ساختمان‌های هفت خواهر، مجسمه مایاکوفسکی، مجسمه‌های لنین، میدان سرخ، موزه جنگ، پارک پیروزی، مقبره ولادیمیر لنین، مجموعه کرملین اشاره نمود.

ویزای توریستی روسیه

روسیه یکی از قدرتمندترین کشورها و پهناورترین سرزمین‌ های جهان به شمار می رود که بدون ویزا سفر به آن امکان‌ پذیر نخواهد بود. این ویزا برای افرادی صادر می‌ گردد که به قصد گردش و تفریح به کشور روسیه سفر می‌ نمایند. یکی از مهم ترین ویزا هایی که برای سفر به کشور روسیه صادر می‌ شود ویزای توریستی این کشور می باشد. در واقع در چند سال اخیر یکی از پرطرفدارترین ویزاهای تفریحی و توریستی در نقاط مختلف دنیا روادید توریستی روسیه بوده است.

ویزای توریستی روسیه

بسیاری از افراد که اقدام به دریافت ویزای توریستی روسیه می کنند به مدت اعتبار آن توجه می نماید. اگر فردی تمایل داشته باشد که برای اقامت ۱۴ روزه به روسیه سفر کند باید به دریافت این ویزا اقدام کند. رزرو هتل و همچنین رزرو بلیط رفت و برگشت برای این امر لازم و ضروری است. از نکات مهم در رابطه با این نوع ویزا می توان به زمان رزرو بر اساس تاریخ هتل و همچنین ساعت پرواز اشاره کرد. یکی دیگر از انواع ویزای توریستی روسیه نوع یک ماهه آن است که افراد باید رزرو هتل خود را برای حداقل ۲۰ روز در واقع برای دو سوم زمان سفر انجام دهند و همچنین باید رزرو بلیط دو طرفه خود را برای ورود به کشور روسیه ارائه دهند.

مراحل اخذ ویزای توریستی روسیه

برای گرفتن ویزای روسیه نیازی به وقت مصاحبه ندارید. از آن‌ جایی که حضور متقاضی در سفارت روسیه الزامی نیست، می ‌توانید تمام مراحل گرفتن ویزای خود را به آژانس های مسافرتی یا موسسات معتبر بسپارید. شما با مراجعه به این موسسات می توانید تمامی مراحل اخذ ویزا را به آن‌ ها بسپارید و در زمان صدور ویزا برای دریافت آن به سفارت روسیه مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی روسیه

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی روسیه بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای روسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی روسیه

دعوتنامه توریستی روسیه

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی روسیه می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی روسیه می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای روسیه نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ روادید توریستی روسیه می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به روسیه، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کشور روسیه را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی روسیه

ویزا های این کشور از هزینه های مختلفی برخوردارند که ویزای توریستی نیز از این قاعده مستثنی نیست. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی روسیه از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی روسیه ، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. ویزاهای توریستی بنا به مدت ویزا، قیمت ارز و مدت انتظار برای ویزا قیمت‌های متفاوتی دارند. برای ویزای 14 روزه‌ توریستی عادی روسیه باید حدود ۳۷۰ هزار تومان، برای ویزای 14 روزه‌ توریستی فوری ۵۸۰ هزار تومان و برای ویزای یک ماهه‌ توریستی عادی ۴۳۰ هزار تومان هزینه کنید.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی روسیه

بهترین زمان برای درخواست روادید توریستی روسیه 1 الی 30 روز قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت روسیه چند روزی زمان می برد، از زمانی که مدارک خود را تحویل می ‌دهید تا زمانی که ویزای شما آماده شود چیزی بین 3 تا 8 روز کاری طول می‌ کشد. برای ویزای 14 روزه‌ توریستی عادی 8 روز، ویزای 14 روزه‌ توریستی فوری 3 روز و ویزای یک ماهه‌ توریستی عادی 8 روز کاری زمان لازم است. بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزا موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

مدت زمان اعتبار روادید توریستی روسیه

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور روسیه صادر می شود جهت سفر و بازدید از روسیه می باشد. با توجه به اینکه ویزای توریستی روسیه به صورت ۱۴ روزه و یک ماهه صادر می‌ شود مدت زمان انتظار نیز متفاوت خواهد بود. افرادی که برای ویزای ۱۴ روزه اقدام کرده‌ اند اگر به صورت معمولی این ویزا را درخواست داده اند باید هشت روز و اگر به صورت سریع اقدام کرده‌اند مدت ۳ روز باید به انتظار بنشینند و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

مدت زمان اعتبار روادید توریستی روسیه

سفارت کشور روسیه در ایران

همان‌ طور که می دانید می‌ بایست از طریق سفارتخانه روسیه برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کنید. شما می توانید در تمامی ایام هفته به جزروزهای شنبه و چهارشنبه از ساعت 10 صبح الی 1 بعد از ظهر به این سفارت مراجعه کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *