این کشور بزرگ در آسیای شمالی و اروپای خاوری قرار دارد و با اقیانوس های آرام شمالی و منجمد شمالی، همچنین با دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد. کشور روسیه شامل 9 منطقه زمانی بوده و محدوده وسیعی از عوامل طبیعی را به هم متصل می کند. كشور روسیه یكی از كشورهای توریسیتی دنیا است كه همه ساله پذیرای توریستهای ریادی می باشد. از نظر آب و هوایی کشور روسیه دارای تنوع بالایی می باشد اما آب و هوای مناطق استوایی در این کشور دیده نمی شود. در این مقاله شرایط لازم برای اخذ ویزای تجاری روسیه را به طور دقیق بررسی خواهیم کرد پس تا پایان مطلب با ما همراه کرد.

تجارت و اقتصاد کشور روسیه

کشور روسیه از وسیع ترین کشورهای جهان محسوب می شود و به جرات می توان گفت که یکی از بزرگ ترین اقتصادهای جهان شناخته شده است. کشور روسیه در طی چند قرن اخیر از کشورهای ثروتمند و قدرتمند جهان بوده است. شهر مسكو پایتخت و قلب روسیه به شمار می رود. شهر مسکو کاملا مسطح است و دارای علائم شهری بسیار نادر است. این شهر در مركز شرق اروپا و مابین رودخانه ولكا و اكا واقع شده است. تنها زبانی که در روسیه امروزه صحبت می شود زبان روسی می باشد. به طور کل هزینه های زندگی در کشور روسیه معقول و مردم دارای سطح زندگی مناسبی هستند.

تابعیت در روسیه بر مبنای خون است. به عبارت دیگر هر کسی که پدر و مادرش اهل روسیه باشند تابعیت روسیه را دارا می‌ باشد. واحد اولیه ارز در روسیه روبل می باشد. سالانه افرادی زیادی به این کشور سفر می کنند. افرادی که قصد دارند برای کار وارد کشور روسیه شوند باید یکسری اصول و قوانین را به درستی رعایت کنند.

ویزای تجاری روسیه

در نظر داشته باشید که نام دیگری که برای ویزای تجاری روسیه در نظر گرفته شده است، ویزای کار می باشد. در واقع هدف شما از سفر، راه اندازی یک کسب و کار و همینطور فراهم سازی یک شرایط تجارت قابل قبول است. به طور کلی روادید تجاری روسیه دو نوع است که هر یک را شرح می دهیم. ویزای تجاری روسیه ویزای یکبار ورود، روادید تجاری روسیه چندبار ورود.

ویزای تجاری روسیه ویزای تک ورودی

این نوع ویزا بر اساس یک دعوتنامه تجاری توسط کنسولگری روسیه صادر می شود. این نوع ویزا اجازه کار در کشور روسیه را می دهد که دارای شرایط خصی می باشد. درحالیکه این ویزای تجاری روسیه تنها 90 روز اعتبار دارد.

ویزای تجاری روسیه ویزای ورود مجدد

این ویزا برای متخصصین صادر می شود که دارای مزایای بسیاری نسبت به همتای خود دارد. از سال 2010 ویزای تجاری روسیه چندبار ورود صادر گردید، درحالیکه این نوع ویزا امکان اقامت به مدت 3 سال را می دهد و همینطور بخش حقوقی قابل قبولی را به خود اختصاص داده است.

مراحل اخذ روادید تجاری روسیه

قطعا دریافت هر ویزایی دارای شرایط خاص و مربوط به آن کشور را دارد، بنابراین دریافت ویزای تجاری روسیه دارای شرایطی می باشد که در این بخش به شرح آنها می پردازیم. اول اینکه شخص متقاضی ویزای تجاری روسیه باید بالای 22 سال سن داشته باشد و افراد کمتر از این سن از دریافت این ویزا محروم هستند حتی اگر فکر تجاری قدرتمندی داشته باشند.

شرط دوم داشتن مدرک تحصیلی معتبر است و حداقل مقطع تحصیلی در اخذ روادید تجاری روسیه لیسانس می باشد اما اگر شرایط مالی قابل قبولی داشته باشید امکان دارد که این شرط نادیده گرفته شود. شزط دیگر داشتن سابقه کار مفید است و همچنین اگر انتخاب کاری شما با رشته تحصیلی تان هم سو باشد قطعا شانس بیشتری در اخذ ویزای تجاری روسیه خواهید داشت. در نهایت شخص متقاضی باید با یکی از زبان های انگلیسی و روسی آشنایی داشته باشد.

اخذ ویزای روسیه کار طولانی است و شاید بارها به مشکل بربخورید، شما باید بودجه خوبی داشته باشید و همینطور صبور باشید. برای دریافت روادید روسیه، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزا را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت روسیه کنید.

در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت روسیه را کامل آماده کنید. توجه داشته باشید که در روز مصاحبه بیشتر سوالات در زمینه ایده کاری شما خواهد بود و باید به طور دقیق مشخص شود که آیا شرایط تجارت شما برای این کشور سرمایه ساز است یا خیر، به هیچ عنوان نباید دروغ بگویید چرا که شما باید حسن نیت خود از اخذ ویزای تجاری این کشور را به طور شفاف منتقل کنید. پس از آن هزینه ویزای روسیه را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری روسیه

همانطور که می دانید ویزای تجاری روسیه برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری روسیه

داشتن دعوتنامه تجارتی در دریافت روادید تجاری روسیه الزامی می باشد. دعوتنامه تنها یک محرک قابل قبول برای تیید مامورین سفارت است و اصلا دلیل بر تأیید آن ها نخواهد بود. بارها دیده شده است که فرد تمامی مدارک و شرایط را دارد اما باز هم در اخذ روادید بیزینسی به مشکل بر می خورد.

هزینه دریافت ویزای تجاری روسیه

برای دریافت ویزای روسیه مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. هزینه‌ اخذ روادید روسیه با توجه به نوع آن متفاوت است. به ‌طور قانونی، روادید کار برای مدت ۱۰۰ روز یا همان نوع اول ۸۰۰۰۰ روبل در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری روسیه برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید روادید تجاری روسیه

به طور کلی فرآیند صدور ویزای تجاری روسیه بیش از 20 روز طول نمی کشد. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود و به طور کلی اعتبار روادید روسیه به مدت سه سال است ویزای بلند مدت روسیه معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور روسیه سفرکرده‌ باشند.

افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. اگر می خواهید ویزای خود را تمدید کنید باید 30 روز زودتر از اتمام اعتبار ویزای تان اقدام کنید. برای تمدید ویزای تجاری روسیه نیازی به خروج از کشور نیست بلکه در دفاتر محلی پلیس مهاجرت این نوع از ویزاها برای دوره جدید از اقامت صادر می ‌شوند.

سفارت کشور روسیه در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *