ویزای روسیه

ویزای کشور روسیه انواع گوناگونی دارد و به جز ویزای ترانزیت که براساس بلیط فرد متقاضی صادر می شود برای مهاجرت به کشور روسیه فرد باید اقدام به دریافت دعوت نامه کند. در صورتی که تصمیم دارید با داشتن ویزای توریستی به این کشور سفر کنید می توانید از آژانس های مسافرتی کمک بگیرید آژانس های مسافرتی زیادی هستند که با یک آژانس در روسیه قرارداد می بندند و از این طریق قادر هستند برای ایرانیان دعوت نامه گرفته و ویزا صادر کنند.

[aparat id=’kGotY’]

درباره کشور روسیه

مسکو به عنوان پایتخت کشور روسیه یکی از شهرهای زیبای این کشور با جاذبه های تاریخی زیادی می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند این شهر در حدود ده میلیون نفر جمعیت دارد به طور کلی کشور روسیه با آسان کردن مراحل اخذ ویزا توریستی افراد زیادی را به عنوان گردشگر به خود جذب می کند شهر سن پترزبورگ یکی دیگر از شهرهای توریستی روسیه به شمار می آید.

درباره کشور روسیه

انواع ویزا براساس هدف مسافر از سفر به روسیه 

ویزای کشور روسیه از نظر هدف شخص متقاضی از سفر به آن کشور به چند دسته تقسیم می شود.

ویزای توریستی روسیه

با اخد این ویزا اجازه دارید به مدت 14 روز تا یک ماه در کشور روسیه اقامت داشته باشید لازم به ذکر است که با دریافت این ویزا تنها یک بار قادر هستید به این کشور وارد شوید این ویزا توسط آژانس های مسافرتی که با آژانس های توریستی واقع در روسیه قرارداد دارند صادر می شود.

ویزای شخصی روسیه

ویزای شخصی یا ویزای خصوصی به مدت سه ماه صادر می شود و با دریافت این ویزا شما می توانید حداکثر دو بار وارد کشور روسیه شوید داشتن دعوت نامه از سوی شخصی که در روسیه اقامت دارد یکی از الزامات دریافت این ویزا می باشد فرد متقاضی موظف به دریافت دعوت نامه و ارائه ی آن به سفارت روسیه می باشد ویزای خصوصی در خاک کشور روسیه قابل تمدید نمی باشد و در صورت اتمام مدت اعتبار آن برای تمدید ویزا باید به کشور خودتان بازگردید و پس از طی مراحل اداری نسبت به تمدید ویزای خود اقدام نمایید.

ویزای تجاری روسیه 

در صورتی که می خواهید ویزای تجاری روسیه را دریافت کنید باید ابتدا دعوت نامه ای از سوی شرکت یا موسسه ای در کشور روسیه داشته باشید تا با ارائه ی آن به سفارت برای شما ویزای تجاری صادر شود.

ویزای تجاری به صورت یک ماهه، سه ماهه و یک ساله صادر می شود به طور کلی با اخذ ویزای تجاری یک ماهه تنها اجازه دارید یک مرتبه به کشور روسیه وارد شوید و در صورتی که ویزای شما از نوع سه ماهه باشد می توانید حداکثر دو مرتبه و با اخذ ویزای یک ساله قادر خواهید بود به دفعات زیاد وارد کشور روسیه شوید.

ویزای تحصیلی روسیه

یکی دیگر از انواع ویزاهای روسیه ویزای تحصیلی این کشور می باشد برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه باید از طرف موسسه یا دانشگاهی در کشور روسیه که تصمیم دارید در آن جا به تحصیل بپردازید دعوت نامه ای دریافت کرده و به همراه سایر مدارک خود به سفارت این کشور تحویل دهید مدت اعتبار این ویزا به طول دوره ی تحصیل شما بستگی دارد و شما با اخذ این ویزا اجازه خواهید داشت به دفعات مورد نیاز و بدون محدودیت به کشور روسیه وارد و یا از کشور  خارج شوید.

ویزای کاری روسیه 

برای دریافت ویزای کاری روسیه ابتدا باید از طرف شرکت یا موسسه ای که در روسیه واقع شده است و شما تصمیم دارید در آن جا استخدام شده و به کار مشغول شوید دعوت نامه ای دریافت کنید مدت اعتبار این ویزا از یک تا سه سال متغیر خواهد بود و به شما اجازه می دهد هر چند بار که بخواهید بین ایران و روسیه رفت و آمد کنید.

ویزای کاری روسیه 

ویزای ترانزیت روسیه

این ویزا به مدت سه روز برای سفر با هواپیما و ده روز برای سفر به صورت زمینی صادر خواهد شد با اخذ این ویزا قادر خواهید بود حداکثر دو مرتبه به روسیه وارد شوید. برای اخذ این ویزا نیازی به دریافت دعوت نامه نخواهید داشت و مبنای صدور آن بلیط مسافرتی شما خواهد بود.

انواع ویزا براساس تعداد دفعات ورود به کشور

از لحاظ تعداد دفعات ورود و خروج از کشور روسیه ویزا را می توان به چند دسته تقسیم کرد.

ویزای یک بار ورود روسیه

ویزای یک بار ورود یا سینگل به فرد متقاضی اجازه می دهد یک بار به خاک کشور روسیه وارد شود در صورتی که اعتبار ویزایتان تمام نشده باشد و از کشور خارج شوید دیگر اجازه نخواهید داشت با این ویزا به روسیه وارد شوید.

ویزای دو بار ورود روسیه

ویزای دو بار ورود یا دابل به فرد متقاضی اجازه می دهد که حداکثر دو مرتبه در طول مدت اعتبار ویزا به کشور روسیه وارد شود.

ویزای چند بار ورود روسیه

ویزای چند بار ورود یا مولتی به متقاضیان این امکان را می دهد که به دفعات بین کشور ایران و روسیه رفت و آمد کنند.

ویزای چند بار ورود روسیه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای روسیه 

1.      تکمیل فرم های درخواست ویزا

2.     دو قطعه عکس رنگی به ابعاد 4*3

3.     ارائه ی پاسپورتی با اعتبار حداقل شش ماهه

4.     ارائه ی مدارک رزرو هتل یا محل اقامت فرد متقاضی در کشور روسیه

5.     ارائه ی بلیط رفت و برگشت

6.     تکمیل فرم های تعهد بازگشت به ایران

7.      بیمه مسافرتی

8.     تکمیل فرم های مربوط به مشخصات فردی

ترجمه ویزا روسیه 

تمامی مدارکی که موظف هستید به سفارت این کشور ارائه دهید باید توسط دارالترجمه های معتبر و رسمی ترجمه شود بهتر است از تمامی مدارک خود کپی تهیه کنید.

برگه مهاجرت و برگه رجیستر  چیست؟

بعد از صدور ویزا و اخذ مهر ورود به کشور به شما برگه ی مهاجرت داده می شود به خاطر داشته باشید این برگه را حتما موقع ورود و خروج  از کشور روسیه به همراه داشته باشید.

اگر تصمیم ندارید در هتل اقامت داشته باشید باید بعد از ورود به کشور روسیه برگه ی رجیستر را از طریق صاحب ملکی که در آن اقامت دارید دریافت کنید رجیستر به معنای اعلام محل اقامت به اداره مهاجرت است.

انواع اقامت در کشور روسیه

اقامت از طریق ویزای معمولی

با دریافت ویزای معمولی روسیه قادر خواهید بود یک روز تا سه ماه در کشور روسیه اقامت داشته باشید.

اقامت از طریق ویزای اقامتی

این ویزا برای دانشجویان یا افرادی که قصد کار در کشور روسیه را دارند صادر می شود تمدید ویزای اقامتی در کشور روسیه ممکن خواهد بود و نیازی نیست برای تمدید آن از کشور خارج شوید.

اقامت از طریق ویزای موقت

مدت اعتبار این ویزا 6 ماه تا 3 سال خواهد بود این ویزا در صورت ازدواج یا داشتن سهمیه صادرمی شود توجه داشته باشید که امکان تمدید این ویزا در کشور روسیه ممکن خواهد بود.

اقامت از طریق ویزای دائم

بعد از اخذ اقامت موقت و داشتن شرایط کشور روسیه قادر خواهید بود ویزای دائم این کشور را دریافت کنید در صورتی که فرد متقاضی متخصص یا سرمایه گذار باشد به او اقامت دائم داده می شود.

بعد از دریافت اقامت دائم کشور روسیه می توانید تابعیت کشور روسیه را دریافت کنید.

 قوانین سفارت روسیه در ایران

  • برای تمدید ویزا یا تغییر نوع آن باید به کشور بازگردید و مراحل دریافت ویزا را از اول انجام دهید.
  • سفارت کشور روسیه در تهران روزهای شنبه و چهارشنبه تعطیل است.
  • هزینه ی صدور ویزا با توجه به مدت زمان اقامت در کشور روسیه، مدت زمان انتظار برای صدور ویزا و بازار ارز متغیر خواهد بود.
  • بعد از صدور ویزای روسیه توسط سفارت، امکان تغییر زمان آن وجود نخواهد داشت.
  • برای دریافت ویزاهایی که رفت و آمد بین خاک ایران و روسیه به دفعات زیاد انجام می شود باید آزمایشات پزشکی انجام شود.
  • برای دریافت ویزاهایی با اعتبار حداکثر سه ماه نیازی به حضور فرد در سفارت نیست و فرد متقاضی می تواند روند دریافت ویزا را به کارگزار حرفه ای واگذار کند.
  • در صورت دریافت ویزای روسیه با مدت اعتبار بیشتر از سه ماه فرد متقاضی باید شخصا در سفارت روسیه حاضر شود.
  • برای ورود به کشور روسیه باید ابتدا به شهر مسکو وارد شوید البته این محدودیت برای خروج از کشور روسیه وجود ندارد و فرد متقاضی از هر شهری که مایل باشد می تواند به ایران بازگردد.

 قوانین سفارت روسیه در ایران

 ویزای معمولی و فوری روسیه

ویزای توریستی روسیه را می توان از نظر مدت زمان صدور به دو دسته ی ویزای معمولی و ویزای فوری تقسیم کرد.

ویزای معمولی روسیه

دریافت ویزای توریستی به صورت معمولی حدود 5 تا 6 روز کاری زمان می برد و در صورت دریافت ویزای کاری به شکل عادی 25 روز زمان لازم است.

ویزای فوری روسیه

دریافت ویزای توریستی روسیه به صورت فوری 3 روز به طول می انجامد و در صورتی که ویزای کاری فوری درخواست شود در طی ده روز به شما تحویل داده می شود.

ویزای تحصیلی روسیه

کشور روسیه از لحاظ علمی در سطح بالایی قرار دارد برای همین سالانه افراد زیادی برای ادامه ی تحصیل در مقاطع لیسانی، فوق لیسانس یا دکترا  به این کشور سفر می کنند دانشگاه های پزشکی این کشور در رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی دانشجو می پذیرد. زبانی که در دانشگاه های روسیه تدریس می شود انگلیسی و روسی می باشد برای همین دانشجویان خارجی در سال اول موظف اند در دوره های آموزشی زبان روسی شرکت کنند. اگر بخواهید در رشته های مهندسی به تحصیل بپردازید سالانه حدود 2500 تا 6000 دلار و در صورتی که بخواهید در رشته های پزشکی تحصیل کنید باید حدود 4500 تا 8000 دلار به عنوان شهریه ی دانشگاه پرداخت کنید در صورتی که دانشگاه مورد نظر به فرد متقاضی اجازه دهد او می تواند همسر و فرزندان خود را از طریق ویزای همراه روسیه به این کشور دعوت کند.

نحوه صدور ویزای تحصیلی روسیه

در مرحله ی اول برای شما یک ویزای سه ماهه صادر می شود که با اخذ آن می توانید بعد از ورود به کشور روسیه برای ثبت نام و انجام مراحل اداری دانشگاه اقدام کنید و بعد از آن برای تمدید ویزای خود درخواست بدهید در این صورت کشور روسیه برای شما ویزای موقت یک ساله صادر خواهد کرد که با دریافت این ویزا به شما اجازه می دهد بین روسیه و ایران رفت و آمد داشته باشید. توجه داشته باشید قبل از اتمام تاریخ انقضای ویزای موقت باید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه

1.      تکمیل فرم های ثبت نام

2.     دریافت دعوت نامه از دانشگاه روسیه که سه ماه اعتبار داشته باشد

3.     برگه آزمایش اچ آی وی

4.     یک قطعه عکس جدید 4*3

5.     گذرنامه با اعتبار 18 ماهه و حداقل دو صفحه ی خالی

بهتر است یک ماه قبل از تاریخ سفر خود برای دریافت ویزای روسیه اقدام کنید برای صدور ویزا دو تا سه هفته زمان لازم است.

ویزای ترانزیت روسیه

یکی دیگر از انواع ویزای روسیه ویزای ترانزیت است این ویزا برای عبور از کشور روسیه صادر می شود شخصی که ویزای ترانزیت روسیه را دریافت می کند می تواند حداکثر 10 روز به صورت زمینی و حداکثر 3 روز به صورت هوایی از روسیه خارج شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ترانزیت روسیه

1.      تکمیل فرم های درخواست ویزا

2.      3 قطعه عکس 4*3

3.      ارائه ی بلیط رفت و برگشت

ویزای کاری روسیه

برای دریافت ویزای کاری روسیه باید از طرف شرکتی در کشور روسیه دعوت نامه ای دریافت کنید البته کارفرمای روسی قبل از استخدام نیروی خارجی باید از سوی دولت روسیه مجوز دریافت کند.

توجه داشته باشید که با اخذ ویزای تحصیلی یا توریستی به شما اجازه ی کار در این کشور داده نمی شود و برای اینکه در این کشور مشغول به کار شوید باید به اداره کار رفته و ویزای کار دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری روسیه

1.     گواهی سوء پیشینه

2.     دو قطعه عکس پاسپورتی 4*3

3.     ارائه ی سوابق کاری و فیش حقوقی

4.     ارائه ی مدارک تحصیلی به همراه ترجمه ی روسی

5.     پاسپورت با اعتبار حداقل 18 ماهه

6.     مدارکی که نشان دهنده ی محل اقامت شما در کشور روسیه است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری روسیه

ویزای تجاری روسیه

در صورتی که می خواهید ویزای تجاری کشور روسیه را دریافت کنید ابتدا باید از سوی شرکتی در این کشور دعوت نامه ای دریافت کنید توجه داشته باشید که در صورت اخذ ویزای تجاری یک ساله حداکثر زمانی که اجازه دارید در این کشور بمانید در طول 180 روز تنها 90 روز می باشد به عبارت دیگر شما نمی توانید با اخذ این ویزا یک سال تمام در آن جا بمانید و در هر 180 روز تنها اجازه ی 90 روز اقامت در این کشور را دارید.

لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای تجاری روسیه باید آزمایش اچ آی وی بدهید و نتیجه ی آزمایش را به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا به سفارت روسیه ارائه دهید.

ویزای خصوصی روسیه

مدت اعتبار این ویزا سه ماه می باشد و برای دریافت ویزای خصوصی یا شخصی باید فردی که تبعه ی روسیه است برای خانواده یا دوستان خود دعوت نامه بفرستد

ویزای پزشکی

برای دریافت ویزای پزشکی احتیاجی به داشتن دعوت نامه نیست و با ارائه ی مدارکی که صحت گفته ی شما را تایید کند می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

ویزای ازدواج روسیه

اگر فردی خارجی با شخصی که تبعه ی روسیه است ازدواج کند می تواند ویزای ازدواج دریافت کند مدت اعتبار این ویزا 5 سال است و در صورت داشتن شرایط مورد نظر دولت روسیه می توانید ویزای خود را تمدید کنید و در نهایت اقدام به دریافت اقامت دائم خود در کشور روسیه کنید

توجه داشته باشید برای دریافت ویزای ازدواج باید مدارکی که نشان دهنده ی رسمی و واقعی بودن ازدواجتان است به سفارت کشور روسیه ارائه دهید.

در صورت ازدواج یک فرد خارجی با فردی روسی، فرد خارجی می ‌تواند برای صدور ویزای روسیه مهاجرتی اقدام کند.

ویزای ازدواج روسیه

 ویزای توریستی روسیه

با دریافت ویزای توریستی روسیه قادر خواهید بود به تمامی شهرهای کشور روسیه سفر کنید و از تماشای جاذبه های توریستی و گردشگری این کشور لذت ببرید ویزای توریستی روسیه به صورت 14 روز ه و یک ماهه صادر می شود و صدور آن 3 تا 8 روز کاری زمان می برد.

برای دریافت ویزای 14 روزه باید مدارکی که نشان دهنده ی رزرو هتل در کشور روسیه و بلیط رفت و برگشت است به سفارت ارائه دهید در صورتی که می خواهید ویزای یک ماهه این کشور را تهیه کنید علاوه بر ارائه ی بلیط رفت و برگشت باید به مدت بیست روز در کشور روسیه هتل رزرو کنید.

برای دریافت ویزای توریستی روسیه نیازی به حضور شخص در سفارت خانه نیست برای همین فرد متقاضی می تواند تمامی مراحل اداری دریافت ویزا را به آژانس های مسافرتی واگذار کند همچنین برای اخذ این ویزا نیازی به وقت مصاحبه نیست و سفارت بر طبق تاریخ بلیط هواپیما برایتان ویزا صادر می کند.

مشخصات سفارت سوریه در ایران

سفارت روسیه در تهران خیابان نوفل لوشاتو واقع شده است این کشور در شهرهای اصفهان و رشت هم سفارت خانه دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

Recent search terms:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.